בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קשר משפחתי 
 
 
עידו רוזנטל

עידו רוזנטל מתענג על "איש משפחה", (עוד) סדרה על משפחת פרברים אמריקאית ולא מתפקדת עם קצב הבדיחות המהיר ביותר שיש היום בשוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מבין הרשתות הגדולות בארה"ב, רשת פוקס היא המוזרה שבהן. מצד אחד, יצאו ממנה בשנים האחרונות התוכניות המזעזעות ביותר, המביכות ביותר והמזוויעות ביותר שניתן להעלות על הדעת ("הברבור", "ג'ו מיליונר", "אי הפיתויים") ומהצד השני אפשר למצוא בה כמה מהסדרות המתוחכמות ביותר שיש לטלוויזיה להציע ("24", "מופע שנות ה-70" ו"משפחת סימפסון"). כשמסתכלים על השעטנז הלא ברור הזה אפשר אולי להסביר את הסיפור של "איש משפחה".

בשנת 1999, עשור אחרי שהשיקה את "משפחת סימפסון" ועלתה על מפת השידור העולמית, החליטה פוקס להעלות עוד שתי סדרות אנימציה – "פיוצ'רמה" ו"איש משפחה". בעוד הראשונה נהנתה מאילן היוחסין של מאט גרונינג, נאלצה "איש משפחה" להילחם על קיומה עד שהחזירה את נשמתה לממיר מקץ שתי עונות וארבעים ותשעה פרקים.

כל זה לא חריג וקרה לכמה סדרות בכל עונה, אבל את מה שקרה אחר כך אפשר רק לכנות כרעידת אדמה בעולם הטלוויזיה: אנשי פוקס מכרו את הסדרה לערוץ cartoon network ששיבץ אותה ברצועת הלילה שלו. למרבה ההפתעה, הסדרה שלא הצליחה להמריא ברשת השידור הגדולה – שיחקה אותה בגדול בערוץ הנישתי והזניח. בפוקס החליטו להמר ולהוציא את שתי עונות הסדרה ב-DVD ואחרי שמכרו יותר ממיליון עותקים הם עשו משהו בלתי נתפס. הם החליטו להחזיר את הסדרה לחיים.
 
 
אם זוטות כמו העלילה עדיין מעניינות אתכם, אפשר לומר ש"איש משפחה" מביאה את סיפורה של משפחת גריפין, משפחת פרברים אמריקאית לא ממש מתפקדת. נכון, זה לא הנושא הכי מקורי בעולם, אבל לעזאזל, מדובר בסדרה עם קצב הבדיחות המהיר ביותר שיש היום בשוק. כמעט כל משפט בסדרה גורר אחריו פאנץ' מהיר ממקום אחר לגמרי, פלאשבק הזוי לחלוטין או רפרפנס לתרבות הפופ. הדמויות אמנם חסרות חן, אולם בכל זאת סמנו לעצמכם את סטואי, התינוק בן השנה שרוצה להשתלט על העולם, ואת בריאן, הכלב המשפחתי שמשמש בעצם כאב המשפחה.

לא ברור כיצד ייראו הפרקים החדשים של "איש משפחה". הסדרה נודעה בהומור החד והבועט שלה שלא ריחם על אף אחד (הפרק החמישים של הסדרה לא שודר משום שאנשי פוקס פחדו שהוא יפגע ברגשותיהם של יהודים). זה כידוע מאוד משמח אנשים צעירים שיושבים מול הטלוויזיה, אבל ממש לא מצחיק את האנשים עם החליפות שיחרצו (שוב) את גורלה.

דבר נוסף שמעמיד את עתיד הסדרה באפלולית, הוא שהיוצר והכוכב הראשי שלה, סת' מקפרלין, ישיק בחודש ינואר הקרוב את הסדרה החדשה שלו "אבא אמריקני", שתעסוק במשפחה של סוכן CIA שתחוזק בחייזר ובדג זהב בעל מבטא גרמני. אמת, זה הזוי כמו שזה נשמע ואת הפיילוט בן 6 הדקות אתם יכולים להוריד (באופן חוקי) באתר הבא. בינתיים, עד שיכבו את השאלטר, יש לכם את "איש משפחה" להתענג עליה.
________________________
איש משפחה - יום רביעי, 21:30 בערוץ יס+
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by