בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מתחשק לי לארוז את המזוודות ולעוף מפה" 
 
 תמונה קבוצתית בלי ערבים   
 
דנה רוטשילד

אחרי שהעפתם ממסך הפריים-טיים רוסיה ובדווית, דנה רוטשילד מחכה למיעוט הבא שתעיפו סלולרית כדי שתוכל לסגור את השאלטר וללכת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתמול הושלם מהלך שהתבשל זמן רב. המצב בארץ גרוע, אבל לא מספיק גרוע כדי לשמור על רמת פאניקה יציבה שתשמר את הסדר. ההפוגה בפיגועים נותנת לאנשים כאן יותר מדי זמן לחשוב, והדבר היחיד שהם הצליחו לעלות עליו עד כה – אם לשפוט לפי הטלוויזיה – זה שאנשים כאן שמנים מדי, שמלוכלך ויש שחיתות.

מדינת היהודים צריכה להתעשת, הסביר לנו חיים הכט בנפנופי ידיים. "מישהו צריך לשטוף את הזוהמה מהרחובות", אמר טרוויס ביקל, מתחרה בהישרדות. אבל הרחובות חסרי משמעות כי אף אחד לא באמת יוצא מהבית, הדבר היחיד שחשוב זה מה שיש בטלוויזיה. וכמו שזה נראה אתמול בשתי תוכניות שונות, עמישראל רוצה את הטלוויזיה שלו נקייה.

סשה גרישקוב, אודרי הפבורן של יוקנעם עלית, הגיעה אתמול למקום האחרון בחצי הגמר בכוכב נולד. נדמה היה שהדרך שלה לגמר היתה סלולה מההתחלה. היא היתה מקסימה, היו לה גומות ואהבה ורדרדה להתפעל בה. אבל משהו שם לא תיקתק כמו שצריך. כשמימדי ההייפ סביבה התבררו, הקהל לא יכול היה לשאת זאת, והביקורת על כישוריה הווקאלים התחילו לצוץ מכל חור. "היא מזייפת בעליות", "היא פיספסה בטון" – כל אלו ביקורות שהגיעו מאנשים שלא מבינים במוזיקה בשיט. אבל זה לא הכול, רוב הכיסוחים עסקו בזה שהיא קרה מדי, כינו אותה מתנשאת, אמרו שאין בה חום, "היא לא נפתחה מספיק", "חסרת רגש". הולכים מסביב אבל לא אומרים את המילים המפורשות: רוסייה, אשכנזיה, אירופאית. כזו היא סשה גרישקוב, וכשנותנים לאזרחי ערוץ 2 את זכות ההצבעה הם לא רוצים זרים על המסך שלהם.

בפרוייקט Y אתמול הסיטואציה היתה קשה יותר, והתחושה היתה של סכין שננעץ בגב האומה. לווילה הושלכו 16 מתמודדים במקום 15, כשהטריק המלוכלך היה שהמתמודדים עצמם היו צריכים לבחור את מי להעיף ראשון. בחור בשם פול שיחק אותה חבר מרכז הליכוד, ובלילה כינס את הגברים שבחבורה לסגירת דיל. על הכוונת היתה רוני, פקאצה סתמית למדי ובלתי מזיקה למראה. לא ברור למה דווקא היא סומנה כחוליה החלשה, אך הבנים הזכרים ושתי בחורות התחייבו להדיח אותה.

מה שקרה מאחורי הפרגוד ראוי שיילמד בבתי הספר במושב הבדווי תל שבע. בזה אחר זו נכנסו סוגרי הדילים, ארוכי השיער ומגולחות הרגליים, ובלי הנד עפעף בגדו בהסכם. אפילו אנה, שהסתמנה כנקודת אור של טעם טוב והתנשאות בריאה, חטאה, "לא יודעת למה", ובהחלטה של רגע בחרה באימאן. לא רוני, אימאן, ושוב אימאן, ועוד אימאן. קול אחר קול כדי להפוך את הווילה לווילה ליהודים בלבד. את מהלך "הגם אתה ברוטוס" דפקה בל אגם, הטרנסית הרגועה, שלא היססה לכוון את ההדק לבדווית, ייתכן שמתוך הבנה מודעת שגם היא משמשת כאחר פוטנציאלי בשביל כנופיית המתבגרים הסתמית למראה, ושזה או היא או הכושית.

כשהתבררו התוצאות אימאן מיררה בבכי מול המצלמה, "אולי זה בגלל שאני יותר מדי כנה". כן, כן, מותק, זו הכנות. אין לי מושג מה רמות ההדחקה שבדווים מסוגלים להגיע אליהם עם מבנה המוח השונה שלהם, אולי משום שאני יהודיה, אבל כשהחבר'ה בווילה סיפרו ש"היא לא השתלבה חברתית" ואחר כך רצו לחבק אותה, כמנחמים, התחושה היתה של אקציה. הבדידות אינסופית הזו של אימאן, מוקפת בשוחרי רעתה וחובבי טוהר הגזע, היתה קורעת לב.

סשה, אימאן – הן היו בהחלט האחרונות שבהן, בגטו של הפריים טיים. מלכתחילה לא היה שם מקום לערבים, הומואים, טרנסים, רוסים, שמנים ולסביות אינטלקטואליות. לפני שנה נדמה היה שתוכניות הריאליטי וערוצי הנישה כמו YTV פתחו צוהר לייצוגים של אחרוּת טלוויזיונית, שלא נצטרך לראות רק את צביקה הדר ואהוד יערי כל הזמן. אבל העם – כל אותה ישראל אחת, יישות פיקטיבית, מדומיינת, שמורכבת מפרגמנטים של זהויות מצטלבות ומתנגשות – הצליח להגשים את עצמו סוף סוף כריבונות סלולרית. וסלולרית, העם אמר את דברו: עם אחד, ישראל אחת ופריים טיים אחד, בלי מהגרים, בלי מובטלים, עם חינוך נוקשה ותחרותי וענישה נחרצת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by