בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לידתם בחטא 
 
 
דנה רוטשילד

דנה רוטשילד סבורה שכל מי ששרד את השבוע הראשון של פרוייקט Y נגוע בחטא הקדמון ‏– חטא הבגידה והעפתה של אימאן; והעונש? נשירתו של פול דרי זו רק ההתחלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכל סרט אימה שפועל לפי הכללים המקובלים של הז'אנר, יש משהו שמניע את העלילה. איזשהו חטא, טעות מוסרית מן העבר, שגיאה קדומה, היא זו שניצבת מעל הכול וגורמת לזוועות להתרחש: שריפתו של פרדי קרוגר ב"סיוט ברחוב אלם"; התעלמות מילד חריג ב"יום שישי ה-13"; תאונת פגע וברח ב"אני יודע מה עשית בקיץ שעבר". וכעת, אותו דפוס חוזר גם בפרוייקט Y, הדור הבא.

בתום השבוע הראשון של פרוייקט Y 2, התחושה שנותרה היא בעיקר מועקה קשה ובלתי מתפשרת. אם העונה הקודמת היוותה סוג של גן עדן, מרחב תמים ואוטופי – ילדותי אפילו – של דחפים ראשוניים, של יציאה הדרגתית מתקופת החביון אל גיל ההתבגרות, הרי שהעונה השניה מצטיירת כמשהו אחר, אפל יותר, כוחני יותר, על סף הגהינום.

כבר ביום השני התברר כי המשתתפים עצמם ייאלצו להעיף אחד מהם. כמו התבשרו שנגזר עליהם לתפקד כגרסת הריאליטי לבעל זבוב, התכנסו המועמדים בקבוצות וסימנו מי מהם הכי חלש, הכי אחר, הכי חסר הגנה. ניחוח הבדווית עלה באפם של הציידים, ובתוך יום כבר היה הבית על טהרת הגזע היהודי. תחושות של הקלה ושחרור הפציעו רק לרגע, האשמה מיהרה להחליף אותן, ונתקעה כמו עצם בגרון. אווירת פורענות שרתה באוויר – המודעות לחטא. והעונש?

יום אחרי זה התערבו הרשויות: פול דרי, הפרא האציל עם המבט המרושע, שהנהיג את הדיל הכושל להרחקת רוני מהווילה, התבקש לארוז את חפציו בתוך עשר דקות ולעוף למקום שממנו בא. האיש שעבר את המיונים הפסיכולוגיים המורכבים של צוות ההפקה התגלה כנאשם בדקירה. הטיימינג היה מעולה: בדיוק כשהסטייקים שהכין היו מוכנים, נאלץ הוא לעזוב, מותיר אותם עם הסטייקים – לא סתם עסקינן במזון בשרי, ייצרי, נוטף דם – כאומר "זהו בשרי וזהו דמי". מחוייבים לציווי, ועל אף חוסר הנעימות שבעניין, יושבי הווילה ישבו וסעדו מבשרו של הנידח.

כל כך הרבה חטאים בכל כך מעט זמן. הם לא יינקו, זה בטוח. אם לשפוט לפי השבוע הראשון, הישרדות המועמדים שנותרו נולדה בחטא. כל מי שנשאר – למעט אוהד – אחראי למעשה הנבלה. כשהחטא הקדמון – חטא גירושה של אימאן, ימשיך ללוות את הפרוייקט עד לסופו, בין אם במודע ובין אם לאו. וכמו בכל סרט אימה שסופו – חידלון ונשייה – ידוע מראש, הרי שמהלך הדאוס אקס מכינה של הדחת פול היה רק ההתחלה בשרשרת אירועים שתתנהל על הקצה. אבל ממש על הקצה, בלי החינדעלעך המרומזים של פעם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by