בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כל אחד מחפש את החתול שלו 
 
 
עידו רוזנטל

עידו רוזנטל הלך לראות את הסרט "גארפילד" ולא הבין לאן נעלם החתול החינני והרשע, ומה עושה שם במקומו אגדה לכל המשפחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הורים! לא משנה איפה אתם קוראים את הכתבה הזו, אתם חייבים לעזוב עכשיו את הכל, ללכת הביתה, לקחת את הילדים שלכם לבית הקולנוע הקרוב ולהסביר להם שהדבר הכתום שהם רואים על הכרזה הוא לא גארפילד.

על השוני בעלילה הבסיסית של הסרט לעומת הקומיקס עוד יכולתי לסלוח (אחרי הכל, ברור שאי אפשר לקחת רצועות קומיקס ולמתוח אותן על גבי שעה וחצי), בעשר הדקות הראשונות אפילו חשבתי שהסרט יסתבר כהצלחה מפתיעה (ביל מאריי הוא ללא ספק ליהוק מבריק) אבל אז הגיע הרגע שבו גארפילד התחיל לרקוד. כדי להסביר במילים פשוטות לקוראינו הפחות בקיאים בחומר, הסיכוי לראות את גארפילד רוקד מרצונו הפרטי זהה לסיכוי שמפלגת העבודה תוותר על כניסה לקואליציה, הממשק של HOT יהפוך לנוח וצחי איראני יתחיל להצחיק.

אם זה לא מספיק, אז בנוסף לריקוד יצא החתול שעל המסך למסע. בעוד גארפילד תמיד יעדיף עוד שמונה שעות שינה על פני פעילות גופנית מיותרת, יבחר בלזניה על פני כל דבר שמריח מבריאות וישמור על נימה צינית גם ברגעי הקיטש הקשים ביותר, הדבר הכתום שריצד על מסך הקולנוע שמולי יצא למסע הירואי כדי להציל את אודי, הכלב שכביכול הפריד בינו לבין בעליו.

במהלך המסע (המפתיע) מגלה גארפילד, תוך שימוש בקלישאות הנחותות ביותר, שהעיר הגדולה לא כל כך נחמדה (הו לא!), מצליח לחמוק מהמכלאה העירונית (בשביל מה לעזאזל קיים הכפתור שפותח את כל הכלובים בבת אחת?) ולבסוף לומד שהבעלים שלו אוהב אותו אהבת נפש (אווווווו. כתוביות סיום).

והנה לכם תמצית הבעיה. מישהו חשב שזה יהיה רעיון מצויין לקחת את גארפילד ולהעביר אותו לקולנוע. אבל אותו מישהו ידע שעם ציניות לא מביאים קהל לקופה ולכן הוא המשיך וחשב והחליט להפוך את גארפילד לסרט ילדים בסגנון עדות הדיסני. עכשיו, על גארפילד אפשר להגיד הרבה דברים, אבל הדביקות הדיסנית המלוקקת ממש לא הולמת אותו.

גדולתו של גארפילד מתבטאת בכך שהוא נותן אלטרנטיבה לכל אותם צבועים/מתחסדים/ מתלקקים. הוא לא נחמד, לא רגיש ולא אכפת לו. הוא מצליח להתגבר על הדיכאון ולקום מהמיטה רק בשביל הארוחה הבאה, הוא לא מסתובב בשכונה עם החתולים האחרים והוא ממש, אבל ממש, לא רוקד בשביל הכיף.

למרבה הצער הסרט הזה לא יעזור לאף אחד. חובבי גארפילד לא ימצאו בו את הדמות האהובה עליהם והאנשים שלא מכירים אותו, פשוט יסתכלו ויראו עוד חתול מצוייר שרוצה שיאהבו אותו. וכאלה, הם יגידו בצדק, יודעים בדיסני לעשות הרבה יותר טוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by