בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"כשאת נותנת, את מקבלת" 
 
 
ראובן רייכמן

ראובן רייכמן חושב שהמעשים הטובים ב"תעביר את זה הלאה" הם מאולצים ומזוייפים בדיוק כמו המנחה, יעל בר זוהר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מוזר שבחרו דווקא את יעל בר זוהר – דמות מתנשאת עם שיק של ביץ' – כדי להנחות תוכנית שעניינה מעשים טובים. אבל אתמול, כאשר בר זוהר צלעה על עקבים גבוהים מדי מתוך הנרתיק המלאכותי שבנו בשבילה באולפן של "תעביר את זה הלאה" – מין מנהרה ורודה וארוכה, שהרי כל המעשים הטובים מקורם ברחם – התברר שהיא לא מתכוונת לשחק באמא תרזה. שום דבר לא השתנה בה. כמעט.

בר זוהר, אולי לראשונה בקריירה שלה, התרגשה מאוד, וחיוך ענק נמרח על הפרצוף שלה, מפריע לה לדבר. סוף סוף, אחרי אינספור פיילוטים כושלים, היא קיבלה תוכנית משל עצמה בפריים-טיים: היא נולדה כ"טאלנט". זה המעשה הטוב שעשו בשבילה, ואין שום סיכוי שהיא תעביר את זה הלאה. אולי זאת הסיבה שבכל פעם שהסבירה את הקונספט של התוכנית נמחק פתאום החיוך של בר זוהר. כמו כלב אמסטף מאוים, לחייה צנחו מכוח הכבידה, עיניה נפערו וזוויות פיה התעקלו מטה. אז אמרה בקול מעושה שהתוכנית לא מתכוונת להפוך את העולם, חלילה, אלא רק לחמם את הלב לכמה אנשים.

בכל שבוע בר זוהר תארח שני סלבס – הפעם היו אלה צמד השחרחומים אלי יצפאן, שעשה קולות של פלוצים כשדיברו איתו, וחיים רביבו, שדווקא היה חמוד – והם יתחייבו לעשות מעשה אחד טוב למען אדם אלמוני. אבל זוהי לא תוכנית צדקה נוסח דודו טופז. בתמורה, האיש שבקשתו תיבחר יצטרך לשלם על כך במעשה טוב שיעשה למען מישהו אחר. מי שאין לו מה להציע מתבקש לא להתקשר.

בר זוהר הדגישה שאי אפשר לבקש כסף, אלא רק "בקשות מרגשות". עם תיאוריה מפוקפקת על "שרשראות של מעשים טובים", שבסופו של דבר יחזרו למי שהתחיל אותן, היא ביקשה לשכנע את הצופים להחליף את המטבע שהם משתמשים בו: להמיר את הכסף בריגושים. הכסף צריך להישאר בחשבונות הבנק הנכונים, במקומו אפשר "לעשות טובה", כמו שהיא אומרת.

כך, למשל, הדוגמנית הצעירה אגם רודברג התבקשה "לעשות טובה" לתיכוניסט מכוער, שאף אחת לא רצתה לצאת איתו למסיבת סוף השנה. הוא חיכה לה, שמוט כתפיים וגמלוני, מחוץ לאיזה קניון. רודברג, לעומתו, זהרה כשצעדה לשם נמרצות. כשהגיעה למרחק בטוח ממנו, היא גחנה אליו, כאילו היא מאכילה חיה בכלוב, כדי ללחוץ את ידו. אפשר היה ממש לחוש את הבל פיו הדוחה אופף אותה. אבל הם בילו יפה יחדיו: היא קנתה לו בגדים, ואחר כך הם רקדו – אל מול פני חבריו המשתאים – בצעד תימני. בתמורה הסכים התיכוניסט ללמד מישהו טיפש לבחינה הפסיכומטרית.

בר זוהר, מתברר, שוב מכרה לנו את העסקה העתיקה ביותר: האשה מביאה את יופיה, הגבר את חוכמתו. הנער הרי לא זכה באהבתה של רודברג. היא פשוט עמדה לידו, ככל הנראה מחזיקה את הקיא בגרון. אולי זה טיפשי לומר זאת, אבל זאת היתה העמדת פנים מחורבנת. זה מה שאיפיין את רוב "המעשים הטובים" שנעשו אתמול: הם היו מאולצים ומלאכותיים, לפחות כפי שהחזה של בר זוהר נראה. הדוחה מכל היתה הופעת האורח של יאיר לפיד, שהתבקש "לעשות טובה" לזוג זקנים ולחתן אותם מחדש, משום שחתונתם הראשונה היתה חפוזה ולא מספקת.

הזקנה אמנם נראתה מעט מסויגת מכל העניין, אבל בעלה הוא זה שדיבר. וכך, בני הזוג הועמדו מתחת לשטיח פרסי, שהוחזק על ידי ארבעה אנשים, ומולם עמד לפיד, פרצופו השמנוני מכוסה בזקן שחור-לבן, ושיחקו בחתונה. הם לא פסחו על אף חלק בטקס: החליפו טבעות, שברו כוס, שתו יין. "קדימה, תשתי", האיצו בזקנה. אחר כך, כשבני הזוג התנשקו, יד צעירה נדחפה לתמונה – אולי היתה זו ידו של לפיד – וסובבה בכוח את ראשה של הזקנה כדי ששפתיה יפגשו את שפתי בעלה. נשיקת צב על הלחי הרי זה לא מרגש. אני אומר את המובן מאליו: החתונה לא היתה אמיתית, אלא רק הצגה גרועה למצלמות.

ואכן, טוב לב שכזה – כפוי, חסר תוכן ומעורר רתיעה – גם נערה צפונית מלוקקת ומפונקת כמו בר זוהר יכולה לשווק. או כמו המוטו שאמא שלה אמרה לתוך החזה שלה בתחילת התוכנית: "כשאת נותנת, את מקבלת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by