בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נלך על כותרת בנאלית: ים של דמעות 
 
 התמונות לקוחות מאתר התוכנית   
 
אורן הוברמן

אורן הוברמן צפה בגמר של כוכב נולד ולא האמין שקונספציית הראל סקעת קרסה לנגד עיניו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לזכותה של העונה השנייה של כוכב נולד יאמר כי היא הצליחה להפתיע. הליכתו בטרם עת של ליטבק המבטיח; שרידתם של האחים צנחנים, צלילתה המהירה של סאשה לעומת הזינוק המדהים של עדי כהן; ולירון לב, שחרף ביצוע בלתי נשכח ל"נבראתי לך", נזרק לכל הרוחות בהוראת המצביעים. ההפתעה הגדולה מכל, מאידך, חיכתה עד לגמר הגדול. על אף איכויות הסטאר הברורות עד כאב של סקעת, גברה עליו הביישנות המג"בניקית של מויאל, שלקח את כל הקופה.

גמר "כוכב נולד 2" היה שואו טלוויזיוני ארוך, מעייף במקצת ובעיקר רציני עד גיחוך. כצפוי, היו שם ביקורי בית מביכים, פונקציונרים של העירייה שלא שכחו לנצל את הבמה ומחוות מרשימות לתוכניות מהעבר הרחוק, זאת מהשבוע שעבר למשל. לזכותו של צביקה הדר, המנחה והשטיק, יאמר כי דווקא הוא הצליח לדלג מעל המועקה המלווה את הצפייה בו בחודשים האחרונים, ולהגיש את המופע מבלי להפריע יותר מדי לכוכבים האמיתיים.

אני מתכוון, כמובן, לנינט. רק כשטייב עלתה אתמול על הבמה ניתן היה לראות עד כמה "כוכב נולד 2" נופל מהקודם לו. השירים טובים פחות, הכוונות ברורות בהרבה, וחסרונה של טייב, שנדמה כי הייתה לוקחת שוב את כולם מבלי למצמץ, בלט כמעט כמו הפרונט הדשן שלה. שירי מיימון (מי?!) הגיעה במחשוף מעט מביך, ודפקה הופעה שנשכחה לפני שהתחילה. גם גבסו היה שם, כך נדמה לי. מהקול הצלול והפנים היפות נדמה כי נותר רק זיכרון רחוק. הוא מיהר, נראה היה כמי שמנסה לדהור על תהילת העבר הארעית, ובעיקר לא הותיר אחריו דבר.

מבין הביצועים שהופגנו שם בלט, כצפוי, הראל סקעת. סקעת הצליח גם הפעם לקחת את שיר מלא פאתוס יהורם גאון-שיק ולתת לו מגע אישי משלו. זוהי, ככל הנראה, גם הבעיה הגדולה שלו. סקעת התאמץ מדי, במופגן, לאורך כל הדרך. הביצועים תמיד היו גדולים מהחיים, הבחירות מורכבות, הכריזמה נתניהו והחיוך לבן להרגיז.

את עדי כהן דווקא חיבבתי. עם קולה המרשים והאמביציה הבולטת, הצליחה כהן להפליא בגמר בהופעה שמשאירה חותם. לרוע מזלה, המתחרים היו פשוט טובים יותר.

הראל מויאל, הזוכה הגדול, הביא אותה בביצוע לא פחות ממעולה לשירו של של פבלו רוזנברג "נר על החלון". בואו נעזוב לרגע את יכולותיו הווקליות המוכחות. למויאל, אין את הנתון החמקמק הזה שהופך בחור מוכשר לכוכב ענק. כל עוד הוא שר לבדו על הבמה, מויאל מצליח לגעת ולרגש. לרוע המזל ובניגוד למשפט המפורסם – החיים הם לא במה. האם תצליחו להחזיק את העיניים פקוחות אל מול כתבת שער גדולה עליו ב-"7 ימים"? האם הבחור השקט מההתנחלות מעלה אדומים יצליח לעניין מישהו ביום שאחרי ניצנים? מסופקני.

גמר "כוכב נולד 2", בשורה התחתונה, סיפק את הסחורה. האם יצא משם כוכב? התשובה הפשוטה היא שכבר יצא. קוראים לו הראל סקעת. חכו לשבוע הבא, במוסף השבת הקרוב לדלת ביתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by