בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עצור, אתה הומו! 
 
 
דנה רוטשילד

דנה רוטשילד חושבת שתוכנית הריאליטי-שידוכים "שחק אותה סטרייט" מספקת לסטרייטים תירוץ לשחרר קצת הומופוביה לפני שהם חוזרים לחיים התקינים פוליטית בעיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האמת היא שסטרייטים שונאים הומואים. נכון, הם הולכים למסיבות הנכונות, ולפעמים הם גם עושים את השטיקים המטרוסקסואלים שלהם עם עיצוב שיער וכאלה, אבל מתחת למעטה התקינות הפוליטית רוחשות אותן פוביות ישנות שבימינו נהוג לדחות על הסף כסממן לא אופנתי. זה די מבאס, שכן כל הקלחת ההומופובית הזו מתבשלת בתוך עצמה, לא מדוברת בקרב חוגים שמחשיבים את עצמם טרנדו-אינטלקטואליים, מושתקת מטעמי מבוכה. וכמו שכולם יודעים שאי אפשר לזהות הומו לפי איך שהוא מתנהג – כי כך למדנו בשיעורי חברה בכיתה ח' – כך יודעים כולם כי מה שמושתק, שלא מדברים אותו, הופך להיסטריה, אובססיה או נוירוזה. מאוד לא נעים.

כך, מונחים בידי הציווי הפרוידיאני לדבר או לחדול – או שמא סתם מטעמי פנאן – הגו מפיקים מבריקים וחדי עין את התוכנית התרפויטית "שחק אותה סטרייט". בתוכנית, שכרגיל מתויגת כריאליטי בלי שום קשר למציאות כזו או אחרת, צריכה הרווקה העממית אך טובת הלב ג'קי לבחור בן זוג מבין 14 זכרי אלפא גבריים ומסוקסים. אך אליה וקוץ בה, בין הגבר-גברים מסתתרים אוחצ'ות, פנקנים סמויים, המתחזים להטרוסקסואלים נורמטיבים כדי להרוויח כסף. במילים אחרות: הומואים הם הרעים בסיפור, בדיוק כמו פעם. אם ג'קי תבחר בסטרייט – אזי יצעדו שניהם אל השקיעה כשבכיסו של כל אחד מהם חצי מיליון דולר. אולם אם תתפתה האשה הכל אמריקאית הזו לחיזוריו של הומואיסט, היא תישלח הביתה בחוסר כל, שעה שהומו יצעד אל השקיעה אוחז במיליון הדולר, כולם לעצמו.

כדי להעצים את התענוג, מצולמת התוכנית בחווה נידחת אי שם באמריקה הגדולה והמוריקה, שם כלואים כל ה-15 – 14 גברים וג'קי תמימה אחת – כשבכל פרק על ג'קי לנפות שניים. מכיוון שממון רב עומד כאן על הפרק – וגם, אה, אהבה – הרי שג'קי והגברים, שאינם יודעים מי מביניהם עמוק בפנקנות, שולפים את כל הסטריאוטיפים כדי לנסות ולפענח מי מהם הוא סטרייט, ולמי יש טאץ' עליז והעיז. בפרק הראשון, למשל, נוצרת מהומה רבתי כשמתגלה שלחתיך אטום המבע בראדלי יש מייבש שיער. ג'קי ושאר הגברים מתחילים לחשוד שמא בראדלי אוהב את זה מאחור, ותחנוניו לגבי דאגתו הכנה לשיער העשיר שלו לא תרומים ולו במאום להזים את החשש.

בשאר הזמן מנסים הגברים – בדרך סטרייטית ייחודית הכוללת הרבה צ'אפחות ושיחות על ציצים – לעשות את כל שביכולתם כדי לחדד את הגיידאר. ריאן הוא מלצר קוקיצתי אך וולגרי; לי נראה כאוטיסט אך הוא אוהב לבשל עוגות גבינה (!); לואיס ביישן מדי; אדי מקסים, אך חובב אופרה; לוסיאנו שירי מדי וחלק מדי, ובאנקס מגלח את כל שיער גופו. המסקנה הסטרייטית היא אחת: לעזאזל, אנחנו מוקפים!

אבל נו, את זה אנחנו כבר יודעים. הומואים הם בכל מקום והם נראים בדיוק כמו כל אחד – בסרט הזה כבר היינו. הקטע הוא שבווילה הכפרית משחקים בהפוך על הפוך. הומואים נאלצים לשחק את משחק הזיהוי הזה בכל יום, לחדד את הגיידאר שלהם ולזהות מי מבין הסובבים אוכל בתחת כמוהם, שכן להומואים אכן אין קרניים ורובם גם לא מנופפים בשלטים. רק הסטרייטים, עם ההטרוסקסיזם הכוחני שלהם, שכופה על כולנו דימויים סטרייטים, החל מאגדות ילדים וכלה בשלטי פרסומות, חיים בהרגשה שהכול מובן מאליו, שכולם בדיוק כמוהם ושכל המשתתפים משחקים את המשחק שלהם. מסכנים.

למעט טוויסט קליל זה, חשיבותה של התוכנית בכנותה. לקחתם יאפים מתוחכמים לחווה, נופפתם להם בערימת דולרים, והופ תראו איך כל ההומופוביה המודחקת הזו עולה על פני השטח: איך הגברים המגודלים האלה מפחדים לישון עם גבר אחר במיטה כי אולי הוא יחשוק בהם, איך ג'קי שבה וחוזרת בפני המצלמה "הם לא כאן בשביל אהבה, הם הרי גייז – הם כאן בשביל הכסף". היא אולי צודקת, אבל הטרמינולוגיה, הניסוח, שפת הגוף הנגעלת – ג'קי סוף כל סוף היתה משוחררת. משוחררת לפרוק את הפחדים, את התיעוב, את השנאה לאחר. וזה כיף לראות, באמת כיף, וגם די חשוב. כי אם לא בריאליטי של רודפי בצע אינפנטילים וכוחניים, איפה הסטרייטים האלה יוכלו לשחרר קיטור?

________________________
שחק אותה סטרייט – ימים ראשון עד חמישי ב-22:35, ערוץ יס ריל
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by