בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התקוממות עממית: תנו לסקעת לנצח 
 
 
טלי שמיר

מעריצי הראל סקעת, שהגיע למקום השני בגמר כוכב נולד, צפויים להתקומם הבוקר מול משרדי "קשת'; מארגן האירוע מוסר: "ההפגנה הזו חשובה לתרבות בישראל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עדכון: ההפגנה התקיימה היום (חמישי) ב-11:00, מול משרדי הזכיינית "קשת", באזור התעשייה קרית עתידים שבצפון תל אביב. וואלה, ששלחו למקום צוות כתבים, מדווחים כי במקום נכחו כ- 20 מפגינים בלבד, וכ-30 אנשי תקשורת מבודחים. מושא התלהטות הרוחות, הראל סקעת, נפקד מהמקום. אין מה לומר, מדובר באכזבה.

הנה לפניכם הכתבה שפרסמנו בנושא, לפני התקרית:

לאחר זכייתו של הראל מויאל בליל יום ראשון, החלו להתרוצץ שמועות אודות שיבושים בהליך ההצבעה בגמר כוכב נולד. נטען כי הגרופיז של מויאל הריצו תוכנות אינטרנט שגנבו קולות ממועמדים אחרים ואפשרו להצביע מאותו מחשב מספר פעמים רב מהמותר.

מעריצי הראל סקעת לא היו מרוצים, בלשון המעטה. מאז שהפייבוריט שלהם – שהיה המועמד המוביל לזכייה – הגיע רק למקום השני, הם מסתובבים בהרגשה שנגמרה להם המדינה. בקהילות המעריצים החלה להתארגן הפגנה מול משרדי "קשת", שתקרא לזכיינית לספור מחדש את הקולות.

אז איך בדיוק התגלגל הסיפור הלא ייאמן הזה? – מסתבר שברק אליפטל, בחור אלמוני ובכלל לא אידיוט, בן 18 מאזור, הוא האיש שעומד מאחורי היוזמה ואחד ממארגני הרייב.

"הכל התחיל באופן מאד ספונטני", נזכר ברק, "בפורומים הפציצו המון הודעות של אנשים שהרגישו מרומים, וחשבנו שחשוב שישמעו אותנו. סתם ככה זרקתי לאחותי, כבדרך אגב – אולי נעשה הפגנה, והיא אמרה למה לא. פתחנו איזשהו אימייל שאליו ביקשנו שיכתבו, העניין התעצם ואחר כך פתחתי גם איי.סי.קיו. כל הזמן יש אנשים ששואלים ומתעניינים. ברגע זה למשל יש 50 איש על האיי.סי.קיו".

אז מה בדיוק אתם מתכננים למחר?
"מתוכננת הפגנה לא מגעילה, הפגנה תרבותית זאת אומרת. אנחנו מתכוונים להשמיע שירים של סקעת מכוכב נולד. חשוב לנו מאד להדגיש שאנחנו לרגע לא מפגינים נגד הראל מויאל. אנחנו אוהבים את הראל מויאל ואנחנו שמחים בשבילו. זו לא ממש הפגנת תמיכה בסקעת, זו יותר הפגנה נגד הרמאויות ונגד השחיתות".

ויש לכם הוכחות שאכן מדובר בשחיתויות?
"אין לנו הוכחות חותכות, אבל יש חשדות מבוססים. רוב החשדות מתבססים על זה שבערב ההצבעה פורסמו בפורומים של הראל סקעת ועדי כהן המון הודעות בסגנון 'מתים על סקעת? יש תוכנה שבה תוכלו להצביע 250 פעם בהקלקה'; ובו זמנית, בזמן שההצבעות האלו התבצעו, רוב הקולות הגיעו למויאל. אנחנו בטוחים שהיו תוכנות שהאקרים הפיצו על מנת שרוב הקולות ילכו מסקעת למויאל.

"כמו רבים אחרים אני הצבעתי בתוכנות האלה לסקעת ויש סיכוי סביר שנפלתי קורבן לתרמית. חשוב לי שישמעו על זה. מה ששבר לי את להלב לא היה שמויאל ניצח, אהבתי גם אותו – אבל מה ששבר לי את הלב היה שבאייטם בסדר גודל כזה היו רמאויות.

"הדרישות שלנו הן קודם כל להבהיר שדבר כזה אסור שיעבור לסדר היום. מלכת רייטינג כמו כוכב נולד לא יכולה להרשות לעצמה התנהלות כזו. אנחנו לרגע לא אומרים: קחו את הפרס ממויאל ותנו אותו לסקעת, אף אחד לא מצפה שזה יקרה. אנחנו פשוט רוצים שקשת יודו שהם ידעו על תוכנות מסויימות והמטרה שלנו היא לשנות את שיטת ההצבעה, שבכוכב נולד 3 זה לא יקרה. אולי אפילו שיאפשרו להצביע רק פעם אחת, זה יקטין באופן משמעותי את הסיכוי לרמות".

זה לא קצת מצחיק לצאת לרחובות בגלל דבר כזה, כשבחוץ מסתובבים כמה מחדלים הרבה יותר מוצקים?
"אני מסכים, גם לי הייתה את ההתלבטות הזו בהתחלה. אבל בואי נאמר שההוכחה שלי, לכך שגם זה חשוב, היא שאין ספור אנשים נענים מאז הבוקר. לא מדובר רק בילדים - אפילו כמה מורות התקשרו אלי אתמול ואמרו שהן מתכוונות להגיע. אני מאד אוהב תרבות ואוהב טלוויזיה, ואני מאמין שההפגנה הזו חשובה מאד לתרבות בישראל, חשוב שלפחות לשם לא תגיע השחיתות".

יש לך מושג כמה אנשים צפויים להגיע מחר?
"בגלל שמדובר בהתארגנות ספונטנית, אין לי מספר מדויק. יש הענות גבוהה מאד, אני צופה שיגיעו המונים".

עדכון2: זו התגובה של ברק, לאחר ההפגנה: "סיכום ההפגנה לדעתי, הוא 'כל הכבוד! הצלחנו!'
מטרתנו העיקרית היתה להביא את התקשורת להפגנה ובכך הצלחנו. בכל תחנות הרדיו והאינטרנט וגם בטלויזיה הופענו ושמעו את דברינו. לא חשוב כמה אנשים הגיעו, חשוב מה הם העבירו לעם בישראל!
הצלחנו ובגדול! כל הכבוד!!!"


הערת המערכת: תגובות המכילות יותר מדי סימני קריאה (!) לא יאושרו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by