בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה נינה? 
 
 ``אני מוכנה לקלוז אפ שלי`` (התמונות מתוך האתר הרשמי של ``השיר שלנו``)   
 
ראובן רייכמן

ראובן רייכמן מתחקה אחרי הקריירה של נינט טייב, שהפכה בהדרגה מנערת פלא כפרית לאשת עסקים מרוקנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אני לא מדבר ערבית שוטפת, אבל גם אני יודע שפירוש המילה "טייב" הוא טוב. אמנם לא ברור מה פירוש המילה "נינט", אבל שם המשפחה חותם מיד כל חשד. נינט טייב היא טובה, לא רעה. רק אם אתם מאמינים לערבים, כמובן.

נינט, שהפציעה בחיינו לפני קצת יותר משנה ובכל זאת נדמה שתמיד היתה כאן, זכתה בסוג הבעייתי ביותר של כוכבות. היא חיילת מקריית גת ש"עשתה את זה", שלמרות כל הסיכויים הקהל של ערוץ 2 בחר לרומם אותה לדרגת סופרסטאר. לכן, היא לא יכולה להתחרע על העולם כמו שנועה שחר יכולה, או כמו יעל בר זוהר. ההערצה שנינט זוכה לה חייבת להפתיע אותה כל הזמן מחדש. נינט צריכה להישאר לנצח אסירת תודה. אסור לה לשכוח מאיפה היא הגיחה לחיינו – כי רק בזכות המקום הרחוק והנידח הזה, שמביא דמעות לעיניה בזמן שהיא שרה "אתה האור בחיי" לאהובה היפה חליל דנקר, אנחנו אוהבים אותה. אם היא לא הייתה ענייה, ואם לא היתה גדלה תחת חסותם של פושעים וזאבים, מה היה המקור ללחלולוחית המשגעת בעיניים הענקיות שלה? אז היא היתה סתם עוד ילדה עם קול יפה ושדיים מפחידים מרמת אפעל.

לא צפיתי בתחרות הזמר שבה פרצה נינט לתודעה הלאומית, אבל עקבתי אחר עלילותיה בסדרת הדרמה "השיר שלנו". מבקרי הטלוויזיה הרבו לדבר על הבלבול בין מציאות לדמיון בתוכנית הזאת ועל הערבוב בין הפרטים הביוגרפיים של השחקנים לבין הדמויות שגילמו. בדרך כלל התוצאה של העירוב הזה היתה ביטול הדדי: כלומר אם נעמי שחר היתה בתוכנית הביץ' מהגיהנום, שמתמרנת את כל העולם, ידענו שחנה לסלאו היא שחקנית נשכחת שמנסה נואשות לעשות קאמבק. אם אודי שניר היה המנכ”ל המשגשג וחסר הרגישות של ערוץ 2, במציאות דליק ווליניץ היה המנחה של תוכנית הפרסומות העלובה "רואים קונים" ופעיל נמרץ למען איכות סביבה והפצת ירקות אורגניים. מכאן נבע התענוג שבצפייה בסדרה: ראינו שדליק יכול להיות מצליחן, שסער בדישי יכול להיחלץ מהלוזריות שלו (אה, הוא לא יכול). משום שנשענה על המציאות, העלילה של "השיר שלנו" קיבלה מעמד זהה לזה של המציאות. לא סתם היא שודרה בשעה 20:00. במובן מסוים, היא היתה מהדורת החדשות הטובה ביותר בערוצים הישראליים.

רק דבר אחד בעלילה היה נאמן לחלוטין למציאות: נינט באה מקריית גת, ופתאום – בזכות כישרונה – נהפכה לכוכבת. אפילו יוצרי "השיר שלנו" לא יכלו לחלץ את נינט מהקללה שרובצת עליה. למרות שאין הבדל מהותי בינה לבין נועה שחר – שתיהן בסך הכל כוכבות טלוויזיה - לנינט אסור לשכוח את קריית גת. תמיד בשמחתה צריך להימהל מעט עצב על אלה שנותרו מאחור, בבתים הרב קומתיים עם ריח השתן במדרגות.

אבל את מה שיוצרי "השיר שלנו" לא הסכימו לעשות, נינט עשתה בעצמה. לא מתאים לה להיות הסמל של אוכלי המרגרינה מהפריפריה. מי שצפה השנה בתוכנית הסיום של "כוכב נולד 2" יכול היה לראות את המטמורפוזה שעברה. כשחיוך עסקי ענק מרוח על פניה, נינט עלתה לבמה כאילו היא באה לעוד יום במפעל. החיילת השברירית והמיואשת, שכל מה שיש לה זה השיר, נהפכה לאשת עסקים מרוקנית נמרצת. רגליה לא רעדו וקולה לא קפץ בהיסטריה, כפי שקרה לגבסוסון. נעלמה הכרת התודה. היא התנהגה כאילו שם, במרכז, מצוי מקומה הטבעי.

לפני שבועות אחדים ראיתי את נינט מלקקת ארטיק בשדרות רוטשילד בתל אביב. היה חם
והארטיק נזל, מכתים את חולצתה השחורה. נינט ליקקה את הארטיק במהירות, לשונה מהירה כלשונו של כלב, אבל על פניה לא ניכרו שום תאווה, שום עונג. היא פשוט אכלה את השוקובו לפני שייעלם מעצמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by