בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

והשבוע :'קיוב' , מותחן פסיכולוגי מצמרר שנעשה כבר לפני שלוש שנים והגיע אלינו היום, דרמה רגישה ופיוטית המערבת את 'חמשת החושים', הסרט 'משחק השמועות', דרמת מתח סטודנטיאלית שממחישה עד כמה רצחני כוחה של שמועה. ולרומן פולנסקי מותחן חדש ושטני בכיכובו של ג'וני דפ 'השער התשיעי'. כמו כן גם 'הכל מתחיל היום', דרמה צרפתית עצובה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המדור הזה יכול לחסוך לכם מאות שקלים בחודש. באמת. כל שבוע עולים סרטים חדשים בקולנוע, וביקורות - אין בשום מקום. בשביל זה אנחנו כאן, כדי לתת לכם ביקורות ממיטב העיתונים ואתרי הסרטים בעולם.

והשבוע :`קיוב` , מותחן פסיכולוגי מצמרר שנעשה כבר לפני שלוש שנים והגיע אלינו היום, דרמה רגישה ופיוטית המערבת את `חמשת החושים`, הסרט `משחק השמועות`, דרמת מתח סטודנטיאלית שממחישה עד כמה רצחני כוחה של שמועה. ולרומן פולנסקי מותחן חדש ושטני בכיכובו של ג`וני דפ `השער התשיעי`. כמו כן גם `הכל מתחיל היום`, דרמה צרפתית מהחיים. שווה צפייה? עכשיו תוכלו להחליט.
 

השער התשיעי

ג`וני דפ נגד השטן, קרב ענקים. השער התשיעי
 ג`וני דפ נגד השטן, קרב ענקים. השער התשיעי   
דין קורסו (ג`וני דפ) ידוע במציאת ספרים נדירים עבור אספנים עשירים ועל כן שוכר את שירותיו אספן ידוע בשם בוריס באלקן (פרנק לאנג`לה).

המשימה: למצוא את שני הכרכים האחרונים של המדריך השטני האגדי "תשעת השערים של ממלכת הצל", ולהשוות אותם לכרך הראשון המצוי בידי באלקן. קורסו מקבל על עצמו את האתגר ונדהם לגלות עד כמה גדולה הסכנה בהרפתקאה אליה נקלע, ומהו באמת כוחם של הספר המבוקש וכת השטן.
במאי: רומן פולנסקי (127 דקות, צרפת-ספרד)
 
 
Upcoming Movies: הומור נשכני ואינטליגנטי. מתחיל כסרט בלשי אפל ומסתיים כקומדיה אירופאית עוקצנית. בהחלט לא סרט אימה. מצטיין במיוחד מהבחינה הטכנית של בחירת הפסקול, הצילום ובחירת אתרי ההסרטה.

Empire Magazine: צוות שחקנים מופלא ואווירה מפחידה ביותר, כמו שרומן פולנסקי (`תינוקה של רוזמרי`) יודע ליצור. הצגת התעלומה הרבה יותר מוצלחת מהפתרון שלה. הסצנה האחרונה אפילו מאכזבת.

San Fransisco Chronicle: ג`וני דפ הוא הסיבה הטובה ביותר לראות את המותחן השטני הזה. הוא מגלם בכשרון רב דמות של אנטי-גיבור, שתיין, רמאי ובוגדני. שימו לב להומור החד ולסאטירה על ז`אנר סרטי האימה, השזורים לאורך כל העלילה.
 
 

משחק השמועות

כוחה של רכילות. משחק השמועות
 כוחה של רכילות. משחק השמועות   
דרייק, ג`ונס וטרוויס, סטודנטים ושותפים לחדר, מקבלים משימה במסגרת קורס עיתונאות - לעמוד על הקשר בין רכילות לחדשות. ערב אחד, במסיבה פרועה במיוחד, מפיצים השלושה שמועה כי נעמי (קייט האדסון), סטודנטית עשירה ויפה, ובחור פופולרי כלשהו (ג`ושוע ג`קסון) עשו את זה. נעמי, שהייתה שיכורה, לא יודעת למי להאמין. השמועה מתחילה לפרוש כנפיים ברחבי הקמפוס, העניינים יוצאים מכלל שליטה, דברים מוזרים מתחילים להתרחש וסודות אפלים מתגלים.
במאי: דיוויד גוגנהיים (91 דקות, ארה"ב)
 
 
Jam Movies: התסריט המשובח, והבימוי המהיר שמעלים חורים בעלילה, מונעים מ`משחק השמועות` להיות עוד סרט נעורים מעצבן, והופכים אותו לאיכותי ומעניין. פסקול טוב כבונוס. מומלץ בהחלט.

Empire Magazine: היה כאן פוטנציאל עצום, במיוחד לאור הסיפור שעוסק בסקס ושמועות וגם בגלל נוכחותו של ג`ושוע ג`קסון (פייסי מסדרת הטלוויזיה `דוסון קריק`), אבל הפוטנציאל הזה בוזבז בגלל תפניות טיפשיות בעלילה.

San Fransisco Chronicle: שחקנים צעירים ומוכשרים. המותחן בעל המראה הנוצץ והמהוקצע מעביר תחושה בלתי מציאותית שתורמת לקבלת ההתרחשויות הדרמטיות בו.
 

קיוב

קוביית ענק כמלכודת מוות - לא נעים. קיוב
 קוביית ענק כמלכודת מוות - לא נעים. קיוב   
שישה אנשים מתעוררים ומגלים לחרדתם שנעקרו מביתם ומשגרת יומם אל תוך קוביה ענקית המכילה עשרות חדרים, ביניהם מחברות דלתות יציאה שעלולות להוביל החוצה מהקובייה או להוות מלכודות מוות קטלניות. לאף אחד מהכלואים אין מושג למה הוא שם ואם אי פעם יצליח לצאת.
בין השחקנים: מוריס דין ווינט, ווין רובסון וניקי גודגני.
במאי: וינסנזו נטלי ( 98 דקות, קנדה 1997)
 
 
Jam Movies: כוחו של הסרט טמון בכך שהוא מאתגר את הצופים לנסות ולפענח את משמעותה של הקובייה ומה מעשיהן של הדמויות בתוכה, לפני שהדמויות עצמן תקלוטנה. החסרון היחידי הוא העדר כל רגש ביחסים בין הדמויות.

Empire Magazine: הדרמה האינטנסיבית מרתקת ברגע שהיא מפריכה את כל הנחות היסוד שלנו בדרכים מפתיעות. סדרה של סצינות מורטות עצבים ושוברות פסיכולוגית, מציגות את מאמצי הגיבורים להישאר בחיים ולצאת לחופשי. סופסוף סרט מדע בדיוני אמיתי!

San Fransisco Chronicle: הדקה הראשונה של `קיוב` היא החלק המוצלח ביותר. הבמאי היומרני ניסה להעביר בסרט הזה משל על משמעות החיים ונכשל, בעיקר בגלל התסריט הדל.
 

חמשת החושים

חמישה סיפורים, חמישה חושים
 חמישה סיפורים, חמישה חושים   
סיפור המתרחש במהלך 3 ימים ומתחיל עם היעלמותה של ילדה קטנה. סביב האירוע הדרמטי הזה שזורות 5 דמויות המתגוררות ו/או עובדות סמוך לבית מול הפארק ממנו יצאה הילדה. כיצד השפיעה ההעלמות על המוסיקאי המתחרש, המסאג`יסטית הצעירה, אופת העוגות, רייצ`ל המציצנית ומנקה הבתים האובססיבי לריחות. הדרמה מורכבת מחמישה סיפורים משולבים המייצגים יחד את חמשת החושים. עם מרי לואיז פרקר, פיליפ וולטר, גבריאל רוז וברנדן פלטשר.
במאי: ג`רמי פודסואה (105 דקות, קנדה 1999)
 
 
Upcoming Movies: דרמה מרגשת עשויה היטב, מבלי להגדיש את הסאה, להלעיט בפרטים ולגלוש לרגשנות יתר. הסוף נותר מעט פתוח מדי. משחק מצוין של שחקנים אלמוניים יחסית.

Empire Magazine: המשימה הקשה של שזירת 5 סיפורים יחדיו לא עברה בהצלחה רבה. מורגש חסרונו של דחף מאחד לכל הסיפור, אבל המשחק המצוין, הירידה החדה לפרטים והמפנים הביזאריים בעלילה הופכים את `חמשת החושים` לסרט מעניין ביותר.

San Fransisco Chronicle: מילת המפתח כאן היא אווירה. הדמויות משוחקות בכשרון רב, עד לדקויות הקטנות ביותר. עשוי ברגישות רבה, לעיתים נדמה שמשהו חסר אבל בסיכומו של דבר שווה ללכת.
 

הכל מתחיל היום

סיפור כואב מהחיים בצרפת. הכל מתחיל היום
 סיפור כואב מהחיים בצרפת. הכל מתחיל היום   
דניאל (פיליפ טורטון) עובד כמנהל מעון בעיירה כפרית בצרפת. יום אחד הוא מגלה שמכרות הפחם - מקור הפרנסה העיקרי של אביו הגוסס ושל העיירה כולה - נסגרו, והעיירה הופכת מוכת-עוני ואבטלה. כשאם שיכורה מזניחה את ילדיה, הוא מחליט לקחת אותם תחת חסותו כצעד מחאה ראשון, שמוביל אותו למאבק מול המערכת החברתית כולה.
במאי: ברטראן טברנייה ("דקה לחצות"), צרפת, 117 דקות
 
 
Film.com: הסיפור אינו שוקע בייאוש אך גם לא מציג אופטימיות מופרכת. יצירה נהדרת של ניאו-ריאליזם קולנועי.

New York Times: מבט מרגש וחודר אל הצדדים הכואבים של האבטלה. השחקן הראשי (טורטון) עושה עבודה נפלאה, אין כמעט רגע מיותר בכל העלילה, המציגה שאלות מוסריות בצורה מאוזנת ובלתי-מתפשרת.

TV Guide: זה בהחלט לא בידור שגרתי בקולנוע, אבל המסר שהוא מעביר הוא חשוב ונכון לא רק לצרפת. למרות הנושא הקשה יש ממה להנות, בעיקר מהבימוי החלק של הצוות הבלתי-מקצועי (הילדים חמודים מאוד) והמשחק המדהים של טורטון, אחד השחקנים הטובים ביותר בצרפת כיום.
 

וזה עוד לא הכל...

 

כתובת המדור באינטרנט:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by