בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכירים את ההרגשה? בכל יום חמישי עולים על המסכים סרטים חדשים - ולכם אין מושג מה לבחור. כאן נכנס לתמונה המדור `שווה צפייה` שמתמצת עבורכם את מיטב הביקורות של מומחים לקולנוע ברחבי העולם.

והשבוע: שלושה סרטים חדשים והמלצה אחת חשובה. כל מי שמתכוון לראות את המותחן "מתחת לפני השטח", כדאי שיקפיד לא להיחשף לאף סרטון בקרוב או כתבה עליו. אנשי יחסי הציבור של ההפקה מגלים כבר בסיפור התסריט כמה התפתחויות מפתיעות בעלילה. מומלץ להימנע.

יש לנו את אדי מרפי שחוזר עם כל משפחת קלאמפ, הפרופסור ובאדי לאב חסר העכבות והמצפון, בסרט ההמשך ל"פרופסור המטורף". כמו כן אפשר להתוודע לסיפור חייה הדרמטיים של אחת מכותבות הרומנים המצליחות ביותר בהוליווד ב`גדולה מהחיים`, קומדיה בכיכובה של בט מידלר.
 

מתחת לפני השטח

פורד ופייפר. מה מסתתר מתחת לפני השטח?
 פורד ופייפר. מה מסתתר מתחת לפני השטח?   
What Lies Beneath
נורמן וקלייר ספנסר (הריסון פורד ומישל פייפר) הם זוג נשוי שחי בשלווה בבית פסטורלי. לאחר שביתם עזבה את הבית, נותרת קלייר, מוסיקאית בעברה, עם הרבה זמן פנוי בידה. השכנים החדשים שלה מאוד מסקרנים אותה והיא משוכנעת שמשהו רע קורה בבית הסמוך. כשהיא מתחילה לשמוע קולות ולחוות כל מיני תופעות מוזרות משוכנע בעלה המדען שהיא מאבדת את שפיות דעתה. האמנם?
במאי:רוברט זמקיס (129 דקות, ארה"ב)
 
 
Jam Movies: התסריט לקוח מהרבה מותחנים פסיכולוגיים אחרים וכולל רמיזות היצ`קוקיאניות. סצינות רבות מותחות לשווא את עצביו של הקהל ולא מוסיפות דבר לעלילה. צוות שחקני המשנה משובח דווקא.

EFilmCritic: מומלץ בחום לא להתפתות ולצפות בסרטון ה`בקרוב` שמגלה המון מההפתעות החשובות שבו והורס חלק גדול מהנאת הצפייה. בימוי מעולה של זמקיס, מוקפד, חד, מלא פרטים קטנים. השיא של הסרט מגיע בדיוק בזמן הנכון וההנאה ממנו מושלמת.

San Fransisco Chronicle: כך ודאי היה נראה סרט משובח של היצ`קוק אם היו בידי הגאון את היכולות הדיגיטליות של תעשיית הקולנוע כיום. היכולת הטכנולוגית הכי מרשימה של `מתחת לפני השטח` היא להעביר בצופים צמרמורת מקפיאה.
 
 

הפרופסור המטורף 2

הפרופסור מרפי חוזר שנית
 הפרופסור מרפי חוזר שנית   
The Nutty Professor II - the Klumps
פרופסור שרמן קלאמפ (אדי מרפי) עומד להתחתן עם אהובתו דניז (ג`נט ג`קסון), לשמחתה של משפחת קלאמפ (בגילומם של אדי מרפי). אבל... באדי לאב, ה"אני" האחר החרמן וגס הרוח שלו, מוצא דרך להשתחרר מתוך שרמן, לגנוב לו את נסיוב הנעורים אותו פיתח בעמל רב ולהפריד בינו לבין דניז. האם יצליח שרמן לעצור את באדי, לפני שיהיה מאוחר מדי?
במאי: פיטר סגל (106 דקות, ארה"ב)
 
 
Jam Movies: אגו טריפ מושלם של אדי מרפי המגלם בכשרון מיוחד שש דמויות שונות. הומור פלוצים, קטעי אכילה פרועה, סטיות מיניות ועירום זול, זה בערך כל מה שיש כאן. התסריט מלא חורים ומעייף.

EFilmCritic: אחד מסרטי ההמשך הגרועים ביותר שנעשו אי פעם. ברור שאדי מרפי עושה את זה בשביל הכסף, אבל מישהו שצריך להגיד לו שגם עבור תפקידים קצת פחות נמוכים הוא יקבל הרבה כסף. על כל בדיחת פלוצים שדווקא הצחיקה בסרט הראשון, יש בערך עשרים בדיחות כאן. לסיכום: מיותר.

San Fransisco Chronicle: האם זה מוגזם לצפות לקצת עידון מסוג כזה של קומדיה? כמה בדיחות אנאליות יכולים הצופים לעכל? אדי מרפי במיטבו, פורק כל עול - אבל מצליח להצחיק, ובגדול.
 

גדולה מהחיים

בט מידלר כג`קלין סוזאן. `גדולה מהחיים`
 בט מידלר כג`קלין סוזאן. `גדולה מהחיים`   
Isn`t She Great
מעין דרמה-קומדיה המבוססת על סיפור חייה של סופרת הרומנים ההוליוודיים ג`קלין סוזאן ("עמק הבובות"). סוזאן (בגילומה של בט מידלר) החלה את דרכה בהוליווד כשחקנית שמוכנה לעשות הכל כדי להיות מפורסמת. היא זכתה לתהילה דווקא בתור סופרת, התחתנה עם סוכנה הספרותי (נתן ליין), ילדה בן אוטיסט ונפטרה לאחר מאבק ממושך בסרטן השד.
במאי: אנדרו ברגמן (105 דקות, ארה"ב)
 
 
Jam Movies: הדבר היחיד הגדול כאן הוא בט מידלר המצוינת כהרגלה. קצב איטי ותסריט חלש במיוחד לא משקפים נאמנה את דמותה האמיתית של הסופרת. סטוקארד צ`אנינג מבריקה בתפקיד-משנה של השחקנית הכושלת והמרירה.

EFilmCritic: על מה בדיוק חשבו היוצרים של הסרט, כאשר החליטו להציג את סיפור חייה רצוף הטרגדיות של הסופרת, כקומדיה קלילה? העלילה פשוט מתפספסת לה, בין שורות המחץ והבעות הפנים המצחיקות.

San Fransisco Chronicle: קומדיה מדכאת - יש כזה דבר. מדוע היה הכרחי להסריט את סיפור חייה של אחת הסופרות הגרועות בעולם? צוות שחקנים משכמו ומעלה עדיין לא מצליח להציל את הסיפור.

 

וזה עוד לא הכל...

 
ארכיון שווה צפייה מכיל סרטים רבים מהשבועות הקודמים. בין המדורים האחרונים -

השער התשיעי, קיוב, הכל מתחיל היום, משחק השמועות, חמשת החושים

מעבר לכל חשד, בלתי נראה

כסף קל

רוד טריפ, חופשיות על הבר, לרכוב עם השטן

כתובת המדור באינטרנט:
http://movies.nana10.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by