בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תביעה ע"ס 8.2 מיליון דולר נגד פרויקט y  
 
 
תרבות נענע

תביעה של 8.2 מיליון שקלים תלויה כנגד יס וחברת ההפקות סינרגיה על הפרת זכויות יוצרים. הן, מצדן, דבקות בטענה שהן חפות מהעתקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נגד חברת הלווין יס וחברת ההפקות סינרגיה הוגשה אתמול תביעה בסך 8.2 מילון שקלים, מדווח "הארץ". את התביעה הגישה חברת הפורמטים הטלוויזיוניים הבינלאומית אנדמול, מי שנחשבת למבשרת הגל הגדול של תוכניות המציאות. התביעה ההוגשה בגין הפרת זכויות היוצרים של פורמט התוכנית "האח הגדול" והשימוש בו ללא רשות בתוכנית "פרויקט Y" . ניסיונות הפשרה בין נציגי אנדמול לחברת סינרגיה וחברת הלווין לא צלחו, בעיקר משום שסינרגיה ויס מחזיקות בטענה שהפורמט איננו מועתק.

את הזכויות על פורמט "האח הגדול" רכשה חברת דרסט בבעלות דני פארן. שלד הפורמט הוא בידודה של קבוצת צעירים בבית, תוך מעקב בלתי פוסק של מצלמות ותהליך ניפוי שמתבצע על ידי הצופים. בזמנו ניהל פארן מגעים עם חברות הכבלים והלוויין להפקת התוכנית, והגיע להסכמה עקרונית עם הכבלים. אלא שיס הקדימה את חברת דרסט והעלתה לשידור את "פרויקט Y".

בכתב התביעה נטען גם כי מאז שאנדמול פנתה לסינרגיה וליס, התבצעו מספר שינויים בתוכנית, בינהם קיצור המשך שלה ושינויים בשיטת הניפוי. לפי אנדמול, אלה נועדו ליצור את הרושם שמדובר בפורמט שונה מזה של "האח הגדול".

פירוט כתב התביעה של סכום הרווחים שהיו אמורים להגיע לבעלי הזכויות, כולל, בין השאר, את גובה ההכנסות משיחות טלפון והודעות SMS, שנאמד ב-289 אלף יורו, על פי הערכה של 2 מיליון שיחות שהתקבלו, ו-2 מיליון מסרים לעונה.

הדובר של יס מסר כי אין להם ספק כי יוכח שהתביעה מופרכת שמקורה מתסכולו של דני פארן נוכח "בית הספר" שעשתה הסדרה "השיר שלנו" לסדרה שהפיק עבור חברת הכבלים "מיכאלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by