בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התגלה סיפור מאת ארנסט המינגווי  
 
 
תרבות נענע

הסיפור מכיל את כל האלמנטים שעשויים לענג את כל מי שנמנה על חוג מעריציו של המינגוויי, אבל אלה לא יוכלו לקרוא אותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סיפור מאת ארנסט המינגווי שנכתב ב-1924, התגלה במעטפה שהשאיר אחריו אביו, שמת ב-1980. הצוואה של הסופר המנוח לא אישרה את פרסום הסיפור, פרודיה פרועה ועקובה מדם על מלחמת שוורים המתרחשת בעיר הספרדית פמפלונה.

אנשים שקראו את הסיפור העריכו שלא מדובר ביצירת מופת, אבל אמרו שהוא יכול לספק מפתח חשוב בהבנת התנסויותיו הראשונות בסגנונות כתיבה שונים – במיוחד לאור העובדה שרוב יצירותיו המוקדמות נעלמו עת נגנבה מזוודתו בתחילת שנות ה-20.

הסיפור הקצר שופך אור גם על המשיכה של המינגווי לדם, מפגני ראווה ומלחמות שוורים. שנתיים לאחר מכן פרסם את סיפורו הקלאסי הנודע "וזרח השמש" שמכיל אלמנטים דומים, אודות גולה המשוטט ללא מטרה בפריס ובעיר הספרדית פמפלונה, בה מתקיימים מלחמות שוורים.

תקציר עלילת הסיפור, כפי שמסר ג'רלד קנדי, מומחה להמינגווי שמחזיק עותק של הסיפור, הוא זה: "הגיבור הורג שור בידיים שלו, אבל מאבד חלקים מקרביו, ובסוף התריסריון שלו גומר בחול".

על מנת להוציא לאור את יצירותיו הלא מפורסמות של המינגווי נדרש אישור הן מקרן המינגוויי והן מהמחזיקים בזכויות לעזבונותיו של הסופר – המשפחה. הקרן רצתה לפרסם אותו אך משפחתו סירבה.

אמנם אסור להוציא לאור את הסיפור, אך מותר להציע אותו כפריט אספנים במכירה פומבית. עותק של כתב היד יוצע למכירה ב-16 בדצמבר בבית המכירות הפומביות קריסטי'ז ביחד עם המכתב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by