בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וואו – כמה פסטיבלים! 
 
 התמונה מתוך אתר פסטיבל ``בראשית``   
 
תרבות נענע

איזה חג משוגע, איפה שלא תזרוק לולב תפגע בפסטיבל. להלן מדריך הפסטיבלים השלם: מפיטר גרינאווי עד סי היימן, מתיאטרון אלטרנטיבי ועד לשאנטי בנטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פסטיבל אמנות הארץ, נשף יום הדין, תחנת הכוח רידיג בתל אביב, 3.10-5.10

 
זהו אירוע סוריאליסטי כמעט, שהופך את תחנת הכוח רידינג למוזיאון אמנות מהמדרגה הראשונה. יותר מזאת, מדובר בפסטיבל האמנות הגדול ביותר, ויש יאמרו אף החשוב ביותר, בישראל.

הפסטיבל מתקיים זו השנה השלישית ברציפות, כשבשנה שעברה ביקרו בו 100,000 איש, בשלושה ימים. אניני הטעם נוטים לסלוד מהשעטנז הקרנבלי הזה, שמערב בין אמנות "גבוהה" לפעילויות לילדים, נקניקיות ודוכנים מסחריים. אבל אף אחד לא יכול להתווכח עם העובדה שמעולם לא היה פה אירוע שהצליח לחבר בין כל כך הרבה אנשים לכל כך הרבה אמנות.

זו השנה השנייה בה אוצרת את התערוכה רותי דירקטור, מבקרת האמנות המיתולוגית של מוסף "העיר". השנה מתמקדת התערוכה במבנה התיאטרלי והאדיר של תחנת הכוח הישנה, בה מוצגת התערוכה, דיירקטור ניסתה ליצור בתוך המבנה אווירה של נשף אפוקליפטי דקדנטי ("עכשיו רוקדים, מי יודע מה יהיה מחר") בתערוכה בה משתתפים כ-50 אמנים מובילים באמנות הישראלית. (פיליפ רנצר, בוקי גרינברג, איצ'ה גולומבק, אניסה אשקר, רועי רוזן, גדעון גכטמן, יואב שמואלי, מנאר זועבי, דוד עדיקא, נלי אגסי...).

הדגש של התערוכה, והחידוש ביחס לשנה שעברה, הוא בריבוי המיצגים. בעיקר מדובר במיצגים מתמשכים, אשר יתקיימו במשך שלושת ערבי התערוכה, לכל אורך הערב. המדשאה שלפני המבנה מתפקדת כאזור של "הכנות לנשף". חלק מהמיצגים קשור באוכל – כסוג של קייטרינג, כחלק מההתנהלות המקובלת של מסיבה.

בנוסף יפעלו במקום: יריד ספרי אמנות, מתחם אמנים מסחרי, דוכנים של גלריות לאמנות מכל רחבי הארץ, מיצגים ומיצבים, מופעים שונים, סדנאות יצירה לילדים בהפעלת המוזיאונים, מתחם מיוחד לילדים, ודוכני מזון ושתייה.
 

חצי יובל לפסטיבל עכו, 2.10- 5.10

מתוך ההצגה "חתוך דק דק"
 מתוך ההצגה "חתוך דק דק"   
בדומה ל"אמנות הארץ", שמתקיים במתקן המופלא של תחנת רידינג, גם פסטיבל עכו ("לתיאטרון אחר") הוא אירוע שמפגיש בין יצירה אמיתית לבין לוקיישן ייחודי, שחווית הביקור בו משמעותית בפני עצמה.

עכו הוותיק מצליח עדיין לשמור על צביונו הלא מסחרי, ונותן קצת חיים לאמנות הגוססת הזו שנקראת תיאטרון. השנה חוגג הפסטיבל 25 שנה לקיומו. התכנית האמנותית מדגישה את חגיגיות מחצית היובל ומפגישה בין מספר אמנים וותיקים, שעשו את פסטיבל עכו למה שהוא, לבין אמנים צעיר ופנים חדשות בפסטיבל. בין העכואיסטים הידועים שביימו עבור הפסטיבל השנה: דודי מעיין, רות קנר, הדס עפרת, חוני המעגל השנה. מול אלה, יוצגו 10 הצגות מתחרות, של יוצרים חדשים יחסית, בניהם האמנית הפלסטית מיכל היימן, שתציג לראשונה מופע תיאטרוני.

לאתר פסטיבל עכו
 

פסטיבל שיר היונה, חוף גולן- דוגית, 4.10-5.10

איזבו
 איזבו   
בשנות השמונים והתשעים נערכו בישראל שלושה פסטיבלים ענקיים למען השלום . עשרות אלפי אנשים השתתפו בהם אז – והשלום לא הגיע.

הצלחתו של הפסטיבל טמונה הייתה, בין השאר, במסר הלא מחייב בסגנון יוצאי מדונה ושות' – לא מדובר בשום מסר פוליטי או מחוייבות, רק בקריאת ילדי-פרחים לא מחייבת: רוצים שלום.

אפרופו רוצים שלום – אביב גפן, הלא-מתגייס והאגדה, הודיע ממש בימים האחרונים כי הוא מתכוון לקחת חלק בפסטיבל. עוד יופיעו: אחינועם ניני, דויד ברוזה, אתניקס , איזבו, טל שגב , מיקה קרני , דנה ברגר , חמי רודני וירמי קפלן, דג נחש , דני סנדרסון , דני ליטני ודני רובס, מיקי גבריאלוב , קורין אלאל , גידי גוב, זהבה בן , בתי , אתי אנקרי , ויעל לוי .
 
 

150 סרטים בפסטיל הסרטים הבינלאומי בחיפה, 30.9 – 7.10

"למצוא את ארץ לעולם-לא"
 "למצוא את ארץ לעולם-לא"   
בפסטיבל, שחוגג 20 שנה, יוקרנו 150 סרטים מ – 50 מדינות. יפתח את הפסטיבל הסרט "למצוא את ארץ לעולם-לא", בכיכובם של ג'וני דפ, קייט וינסלט, ראדה מיטשל, דאסטין הופמן וג'ולי כריסטי.

עוד אירועים: מחווה לפליני, 75 שנה לסרג'יו ליאונה, פוקוס על הקולנוע הרוסי, יום הקולנוע הפלשתיני, תחרות הקולנוע הישראלי, תחרות "עוגן הזהב" , כנס טלוויזיה אירופה, מרתון אנימציה, אורחים מחו"ל ואירועי חוצות. לפסטיבל מגיעים כ-30 אורחים מחו"ל, וגולת הכותרת: הרב-אמן הקולנועי פיטר גרינאווי, שיציג את הפרוייקט החדש והשאפתני שלו: "המזוודות של טולס לופר".

לאתר פסטיבל חיפה
 

פסטיבל התמר בסימן סי היימן, ים המלח, 2.10-5.10

סי היימן, מתוך האתר הרשמי
 סי היימן, מתוך האתר הרשמי   
חוגגים את סיום עונת גדיד התמרים – אכן, עונה שכנראה תחסר לכולנו. ובלי שום קשר מדובר בחגיגה תיירותית-מוזיקלית גדולה, רווית אמנים והשקעה (מליון שקל הושקעו בפסטיבל השנה)

יופיעו: ברי סחרוף, אלג'יר, אהוד בנאי, מיכה שטרית, ארקדי דוכין, עמיר בניון, יהודית רביץ, אביתר בנאי, מתי כספי, בועז שרעבי, מוש בן ארי, מאיר בנאי, ערן צור, אסף אמדורסקי, רונה קינן , שלומי שבן, סי היימן, גבי ברלין, שרהל'ה שרון ועוד.

הפסטיבל מתקיים בשישה מתחמי פעילות: חמי עין גדי, נחל צין, נחל זהר, מישור עמיעז, עין תמר וקיבוץ עין גדי. אירוע ביזארי למדי צפוי ביום ראשון: בתשע וחצי בלילה תצא צעדת ליל ירח בתמר, ובסיומה – הפנינג מדברי עם סי היימן (!).
 

המון פסטיבלים בקצרה:

פסטיבל סגול, צילום: רוי אבן צור
 פסטיבל סגול, צילום: רוי אבן צור   
פסטיבל מספרי סיפורים בתיאטרון גבעתיים בין התאריכים: 3-8.10, עם: ליא קניג, אלון אבוטבול, סמי מיכאל, רם אורן, אלונה קימחי ואורלי קסטל-בלום, אהרון ברנע, סמדר שיר, עוד. פסטיבל "אייקון" למדע בדיוני ופנטזיה ב-3-5.10 בסינמטק תל אביב עם טרום בכורה של "הנוסע השמיני נגד הטורף" ואירוח של הסופר גאי גבריאל קיי. פסטיבל "נוקיה נייטס" 3-5.10: למשך שלושה לילות, מחצות עד זריחה, יתקיים במתחם הסינמה סיטי מרתון של סרטים, מסיבות והופעות. פסטיבל "צלילי ילדות" בתיאטרון חולון , 2-5.10. יריד "טעמי ילדות" ,2-5.10, במוזיאון הילדים בחולון: יריד אוכל לילדים ולכל המשפחה בהשראת סיפורי ילדים ובעיצובו של דני קרמן. שתי החינגות המובילות בענייני רוחניות ושות': סגול –פסטיבל מדיטציה, אהבה ושאר ענייני שנטי באנטי ב-7-9.10 באכזיב, ופסטיבל בראשית המיתולוגי, שיתקיים בחוף דוגית ב-30.9-2.10, עם סדנאות לזיכוך הנפש והופעות של נעם רותם, הגרובטרון, מרסדס בנד, ועוד.

פסטיבל הילולים – חג היין בראשון לציון, ב-4-5.10, שמצדיע השנה לענקי הזמר העברי שהפכו לאחרונה להסטוריה: נעמי שמר, אריק לביא ואברהם דשא פשנל; בין המשתתפים: שלום חנוך, שרית חדד, דויד ברוזה , עינת שרוף, יהונתן גפן, מה קשור, שלמה גרוניך. "משתה נוודים" ב-30.9-5.10: רובע האמנים "אשת לוט" בערד מארגן אירוע תרבותי המבוסס על היצירה המקומית של הקהילות בנגב; כולל תערוכה, מופע מוסיקלי לאור ירח, סיורים רגליים עם בני המדבר, טיפולים, פיסול בחברותא ועוד. "מבטן האדמה" 2-6.10 – ארבעה ימים של חוויות סביבתיות התנסות באקולוגיה מעשית, בניה ועיצוב בחומרי אדמה. הפנינג בירוק בקיבוץ אפיקים ב-3-5.10, עם שוק איכרים, תערוכת כלים חקלאיים ותחרות יופי של כלבים מעורבים. פסטיבל תפן עם מופעים הצגות, אמנות וכאלה, ב-6-5.10.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by