בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכריש מטיל ביצי זהב 
 
 
מתן שירם

מתן שירם על הסרטים שעולים על מסכינו השבוע: תפוס את הכריש, סקיי קפטן, דודג'בול, יומני הנסיכה 2, אולי נתנשק ורצח אינטימי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

דודג'בול

 
Dodgeball

עוד קומדיה מופרכת שהגה בן סטילר האינפנטיל. והפעם: רשת מכוני כושר גדולה ומושקעת, מנסה להשתלט על חדר כושר צנוע שקהל לקוחותיו הם אנשים פשוטים, קצת מסובבים, נוגעים ללב ומשעשעים. וויט גודמן (בן סטילר) הוא הבעלים השכלתן ותאב הבצע של רשת מכוני הכושר "גלובו". פיטר לפלור (וינס וורן) הוא הבעלים של מועדון הכושר "ג'ו הממוצע".

הכל הולך כמתוכנן, עד שקייט (כריסטיאן טיילור), עורכת הדין הקרירה האמונה על רכישת ג'ו הממוצע, חוצה את הקווים – היא הולכת אחרי הלב ומתאהבת בלפלור הצנוע ובעל הערכים, שכל רצונו הוא לתת בית לדחויים של העיר. לפלור מציע רעיון שיכול להציל את מועדון הכושר מזרועותיו של המתחרה הענק – משחק דודג'בול (מחניים) בין החברים העלובים של "ג'ו הממוצע" לבין החבר'ה של ההולמס פלייס. שאלה רטורית: מי מנצח בקרב?

הכסף מדבר: התרנגולת בן סטילר ניזונה מתערובת זולה אך מנפיקה ביצי זהב.
סטילר הוא חלומו של כל מפיק הוליוודי, וסיוטו המתמשך של כל חובב קולנוע איכותי.

מדד העבניות הרקובות: אסופת הביקורות של מדד העגבניות הרקובות עשתה חסד עם סטילר וחבריו. מבחינת האתר, ציון 6.9 מתוך 10 רחוק מלהעיד על קונצנזוס לגביו, אך מעמידה אותו ברף הטריות הגבוה (60% ומעלה). כנראה שהלוזריות האופפת את הסרט (המשך השם המקורי הנו: "סיפור אנדרדוגי אמיתי") נגעה ללב המבקרים.

במאי: ראוסון מארשל טאורבר, 97 דקות, ארה"ב, 2004.
 

תפוס את הכריש

 
Shark Tale

קומדיה מצוירת אך אינטליגנטית בדיבוב מיטב כוכבי הוליווד. אוסקר הוא דג קטן (שלא לומר דג רקק) ומעצבן. לא רק שהוא מדבר, וזה כבר מוגזם כשמדובר בדגים, הוא לא סותם את הפה, ובעיקר מפריז בערכו. לא לחינם נבחר המדבב המושלם לתפקיד – וויל סמית'.

אוסקר, וזה מוסר ההשכל בסיפור, מצא עצמו עומד במבחן המציאות – תפקידו היזום כשומר של הריף מקבל משנה תוקף, כשכריש גדול אך פחדן, בן למשפחת מאפיונרים תת מימיים, מוצא מקלט אצל אוסקר. מסתבר, שהאורח הוא הכבשה השחורה בעור של כריש. אוסקר הקטן מסתבך כאשר האורח שלו מת, והוא נתפס במרכז זירת הפשע. הוא מוצא עצמו נרדף על ידי המאפיה, והעניינים מסתבכים, שם באוקיינוס.
וכרגיל בסרטים הוליוודיים, איפה שנמצאת המאפיה, שם נמצא רוברט דה נירו, שחקן בינוני החייב לסרטי המאפיה למיניהם את הקריירה שלו.

הכסף מדבר: הצלחה מסחררת, אך צפויה, ליוצרי הסרט: עלות של 75 מיליון דולר החזירה את עצמה מהר מאוד: ההכנסות עומדות כיום על 130 מיליון דולר, וסנפיר הדג עוד נטוי.

מדד העגבניות הרקובות: מדד הביקורות של אתר העגבניות מלמד פעם נוספת שבין טעם ודעת המבקרים לבין טעם הקהל, המרחק רב. אחוז הרקב בסרט זה גבוה, כשסף הטריות עומד על 33%.

במאי: בובי ברגרון, ויקי גאנסון, 90 דקות, ארה"ב, 2004.
 

סקיי קפטן

 
Sky Captain

סרט אנימציה עתיר אפקטים וכוכבים (אנג'לינה ג'ולי בתפקיד משני אך הכרחי). בדרכה לעוד סקופ עיתונאי משובח, מגלה העיתונאית הניו יורקית פולי פרקינס (גווינת' פאלטרו) כי העיר ניו יורק בסכנת הכחדה.

בשעה שאירופה נכבשת על ידי הנאצים, על ניו יורק משתלטת חטיבה לוחמנית במיוחד של מכונות מעופפות, רובוטים אכזריים שמשמידים כל חלקת אדמה טובה שמעליה בנו גורד שחקים. וכל זאת בעולם של מכונות כתיבה ומכוניות עם גיר הילוכים.

מה עושה עיתונאית ניו יורקית חריפה במצב כזה? כותבת טור אישי על חייה של רווקה מזדקנת והוללת בעיר הגדולה? קונה עשרות נעלי עקב לא נוחות? – לא ולא. פרקינס מגייסת את ידידה משכבר השנים, ג'וזף סאליבן (ג'וד לאו), הלוא הוא "סקיי קפטן", טייס קרב אמיץ העשוי ללא חת. וביחד הם מתחקים על המקור ששלח את הרובוטים ההרסניים – ד"ר טטנקופט המיזנתרופ, איש רע ומסתורי שמנסה להשמיד את העולם.

הכסף מדבר: הסרט עלה 105 מיליון דולר, ובשבוע הראשון להקרנתו גרף מעל ל-15 מיליון דולר. אך מאז המכירות ספק התייצבו ספק התדרדרו, ונכון לעכשיו הסכום הכולל עומד על 26 מיליון דולר.

מדד העגבניות הרקובות: 74% טריות, ציון משוכלל שהוענק לסרט, מציב אותו ברשימת 100 הסרטים הטובים שעלו השנה על המסכים. ציון מכובד זה אולי טוב לאגו של יוצריו, אך לא לחשבון הבנק של מפיקיו.

במאי: קרי קונראן, 107 דקות, ארצות הברית, 2004.
 
 

יומני הנסיכה 2

 
Princess Diaries 2: Royal Engagement

עקיצה ב-30 יום. מיה טרמופוליס (אן הת'אווי), סיימה את לימודי התיכון בהצלחה. כעת, אחרי הפרום המסורתי, היא בדרכה לג'נוביה מולדתה, שם היא הרבה יותר מטינאייג'רית שחורשת במבחנים: מיה היא נסיכת ג'נוביה. אל מיה הצטרפה חברתה הטובה לילי, שמחליטה לבלות את חופשת הקיץ בצפייה בנסיכה מתאמנת בלהיות בת מלוכה ראויה. מחנה האימונים של מיה כולל רכיבה על סוסים, קליעה בחץ וקשת, שיעורי נימוסין ושאר גינונים מלכותיים.הרבה יותר מעניין מלהעביר את הקיץ בתור צ'יפסרית במקדומלד'ס.

אך מה שמיה לא יודעת, הוא שכס המלוכה שנועד לה, נמצא בסכנה. עליה להפוך למלכה מוקדם משחשבה, ולשם כך היא חייבת להינשא (על פי חוק יסוד ג'נובי). משימה לא פשוטה כלל וכלל. גם כי השוק לא משהו, גם כי מיה בררנית איומה, וגם כי נסיך הולם קיים רק באגדות. רגע! זו בעצם אגדה! אגדת המשך קיטשית ומטופשת, אפילו. יש סיכוי לחתן וחזון למועד!

הכסף מדבר: 70 מיליון דולר עלה הסרט, והכנסות של 95 מיליון עד כה מעידים כי לסרט צפוי המשך נוסף.

מדד העגבניות הרקובות לא עושה חסד עם הסרט. מרבית המבקרים ישמחו אם לא ייאלצו להגיע לבכורה של סרט ההמשך. 49% אחוזי טריות, לא אחוז מעבר.

במאי: גארי מרשל, 113 דקות, ארה"ב, 2004
 

אולי נתנשק

 
Ae fond kiss

גזענות, פרימיטיביות, האהבה תנצח, העולם שייך לצעירים – אלה הם המוטיבים המרכיבים את הבסיס בדרמה של הבמאי קן לואץ' הבריטי.הסרט זכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל ברלין האחרון, מה ששוב מוכיח שהנאורות האירופאית קיימת רק בסרטים.

זהו סיפור אהבתם של קאסים (דיג'יי קאסים בשבילכם), דור שני למהגרים פקיסטאנים בגלאזגו, שנותן בראש במסיבות הכי חמות בעיר. קאסים חולם לפתוח מועדון שישבור את הסצנה המקומית ושיכניס לכיסו שטרות יורו רבים.

בינתיים הוא חי עם ההורים, מוסלמים אדוקים, שעסוקים בעיקר בלמצוא שידוך לבנם הקלאבר, לבל יתהולל ויתבולל. והן מוצאים – מוסלמית צנועה בשם יסמין, פקיסטאנית בכל רמ"ח אבריה, שאמורה לנחות בגלאזגו בכל רגע. אלא שפה מגיע הסוויץ' – קאסים פוגש קתולית בהירה ויפה בשם רויסין, מורה במקצועה. השניים מתאהבים, למורת רוחם של הוריו של קאסים, שנעולים על יסמין ומסרבים לקבל את הגויה לבנת העור. גם הוריה של רויסין לא בדיוק פיזזו באושר כשראו את מי הביאה בתם הביתה.
ומי חסר בסרט? זאב רווח, על מנת להפוך את הבורקס למושלם.

במאי: קן לואץ', בריטניה, 104 דקות, 2004.

מדד העגבניות הרקובות: כרגע עדיין אין מספיק ביקורות בכדי לאגד אותן בתוך סל העגבניות האכזרי של האתר, אך קומץ הביקורות המתפרסם בו, מעיד על אהדת המבקרים.
 

רצח אינטימי

 
Twisted

לג'סיקה שפרד (אשלי ג'אד), שוטרת טרייה אך אמיצה במחלק הרצח של משטרת סן פרנסיסקו, יש שלוש בעיות. האחת, היו לה יותר מדי אקסים מוזרים. הבעיה השניה, שלא פותרת את הראשונה – האקסים שלה נרצחים אחד אחד אחד, והבעיה השלישית – שפרד הופכת לחשודה העיקרית בפרשות הרצח הסבוכות.
ויש עוד בעיה קטנה: גם אם שפרד תמצא את הרוצח האמיתי, תוכיח את חפותה ותצא מהטירוף שאחז בה (שלפרקים גרם לה להאמין כי אולי באמת היא הרוצחת), עבודתה הסיזיפית תקשה עליה לפתח מערכות יחסים יציבות, כך שבכל מקרה היא עלולה למצוא את עצמה ישנה באלכסון עם אקדח מתחת לכרית, כשמדי פעם היא אוספת עוד מאהב מוזר שיהפוך בסופו של דבר לאקס.

הכסף מדבר: למרות הקאסט המכובד, הכולל את הכוכב הוורקוהוליק סמואל ל. ג'קסון, ואת אנדי גרסיה המחוספס, הסרט נחשב לכישלון קופתי מרשרש: הסרט עשה 35 מיליון דולר- כמחצית מעלות הפקתו.

מדד העגבניות הרקובות: גם אם התקציר עושה רושם של מזמין, וצוות השחקנים גם כן, אולי כדאי שתשקלו את הנושא שוב. ציון מעליב בכל קנה מידה – 2% של טריות, היינו – רקוב בר' הידיעה, הפילו את הפור במקרה זה. הקהל הצביע ברגליים, ו-35 מיליון הדולר לכיסוי הוצאות ההפקה נראים רחוקים מתמיד.

במאי: פיליפ קאופמן, 97 דקות, ארה"ב, 2004.
 

אתרים רשמיים

 

טריילרים

 

בשבועות קודמים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by