בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נפטר הפילוסוף הצרפתי ז'אק דרידה 

נפטר הפילוסוף הצרפתי ז'אק דרידה

 
 
תרבות נענע

דרידה נפטר בעקבות מחלת הסרטן. מאבות הדקונסטרוקציה, דרידה היה אחד מחשובי הפילוסופים של המחצית השניה של המאה ה-20

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפילוסוף הצרפתי ממוצא יהודי ז'אק דרידה נפטר אמש (שישי) בבית חולים בפריס לאחר תקופה ממושכת בה סבל מסרטן הלבלב. הוא היה בן 74. משפחתו מסרה הערב את ההודעה על מותו. דרידה היה מחשובי הפילוסופים של החצי השני של המאה ה-20 ונחשב לאבי זרם ה"דקונסטרוקציה" שהשפיע רבות על תחומים באקדמיה בהם פילוסופיה, ספרות, בלשנות ואנתרופולוגיה.

דרידה נולד ב-15 ביולי 1930 באל ביאל שבאלג'יריה. ב-1949 עבר לצרפת, שם למד תחת מישל פוקו. הוא לימד פילוסופיה בסורבון וב"אקול נורמל סופריור" והעניק הרצאות ברחבי העולם.

תורתו של דרידה דגלה בחקירה מחודשת של טקסטים, פירוקם וחשיפת המבנים יוצרי המשמעות בתוכם. דרידה, שהושפע רבות מזיגמונד פרויד ומרטין היידגר, השפיע בעצמו על דור של חוקרים. הוא פירסם מאות מאמרים וספרים ונחשב לפילוסוף הצרפתי המודרני המוכר ביותר. בין פרסומיו בעברית נמצאים "בית המרקחת של אפלטון", "מה ילד יום" ו"נפתולי בבל". דרידה ביקר בישראל מספר פעמים ובביקוריו נפגש עם אינטלקטואלים פלסטינים וישראלים.

נשיא צרפת, ז'אק שיראק, ספד לדרידה ואמר ש"צרפת העניקה לעולם את אחד הפילוסופים הגדולים בני-זמננו, אחת הדמויות האינטלקטואליות הבולטות של תקופתנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by