בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דון עליון 
 
 
תרבות נענע

הסנדק דון קורליאונה, בגילומו של מרלון ברנדו זצ"ל, נבחר לבוס המאפיה האולטימטיבי. ויטו קורליאונה של דה-נירו הגיע למקום שני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסנדק דון קורליאונה, או בעצם – מרלון ברנדו עם טונות איפור וכרס מלאכותית, הוכתר לבוס המאפיה האולטימטיבי של כל הזמנים. קורליאונה זכה לתואר במשאל שקיימה רשת בתי קולנוע בבריטניה.

ב-1972, בעיצומה של הקריירה הקולנועית הארוכה שלו, נתן ברנדו את אחת מהופעותיו המרשימות ביותר כאשר גילם את קורליאונה בסרט "הסנדק" של פרנסיס פורד קופולה. ברנדו זכה עבור התפקיד באוסקר השני שלו – אך הוא סירב לקבל אותו , במחאה על יחסה של ארה"ב לאינדיאנים. ברנדו שלח לטקס האוסקר נערה אינדיאנית, שקיבלה את הפרס במקומו.

כאשר שוחרר הסרט לאקרנים זכתה הדמות ללעג המבקרים, שטענו כי ברנדו נראה ממלמל מבעד לכותנה שמילאה את פיו במטרה לשוות לו מראה מבוגר יותר. אבל הדיבור העמום הפך לאחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של הדמות, וגם מודל לחיקוי.

השפעתו של קורליאונה ניכרת בדמותם של רבים מבכירי מאפיה הקולנועיים מאז ועד היום, ואפילו באחת הדמויות שגילם לאחר מכן ברנדו עצמו: ב-1992, בסרט "צעדי הראשונים במאפיה" (The Freshman), גילם ברנדו את הדון כרמיין סבטיני – פרודיה עצמית מוצלחת במיוחד על דמותו של קורליאונה. אבל הפעם, כאשר ברנדו כבר עייף ומבוגר, נדרשו לו לגילום התפקיד הרבה פחות איפור ואביזרי השמנה.
 

גם ויטו לא פראייר

 
את המקום השני במשאל המאפיונריים הקולנועיים לקח חבר נוסף במשפחת קורליאונה: רוברט דה נירו, בתפקידו כויטו קורליאונה בסרט הסנדק 2. דה נירו מככב במשאל והגיע גם למקום הרביעי בתפקידו כאל קפונה ב"בלתי משוחדים" של בריאן דה פלמה, ולמקום העשירי כסם רוטשטיין ב"קזינו" של מרטין סקורסזי. את המקום השלישי בדירוג המאפיוזי לקח השחקן ריי ליוטה, בדמותו של הנרי היל בסרט נוסף של סקורסיזי, "החבר'ה הטובים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by