בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולנוע: התאבדות קבוצתית ושאר מטעמים 
 
 ג`וליאן מור ב``הנשכחים``   
 
דניאל רמיזה

דניאל רמיזה עם סט ביקורות מרחבי הרשת על הסרטים שעולים בארץ השבוע: "הנשכחים", "אהבה במחשבה", "יום ולילה" ו"לפתות את דוקטור לואיס"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לפתות את דוקטור לואיס

 
Seducing doctor lewis

סרט הביכורים של ז'אן-פרנסואה פוליו, קומדיה צרפתית-קנדית. סנט. מארי לה מודרן היא עיירת דייג שכוחת אל בקוויבק, אשר תושביה שפעם ידעו שגשוג כלכלי מעסקי הדיג, עומדים היום אל מול קשיים כלכליים אשר לא מאפשרים להם להתקיים בכבוד.

הדרך היחידה שנותרה להם להושיע עצמם מן הגירעון הכלכלי בו הם נמצאים, היא להקים מפעל בלב העיירה. לשם כך, הם מוכרחים למצוא דרך לשכנע את הרופא הצעיר, ד"ר כריסטופר לואיס, להשאר שם כרופא העיירה.

זהו עוד סרט קטן ברוח "להעיר את נד" ו"ללכת עד הסוף", על תושייתם של אנשי העיירה הקטנה. הסרט זכה בפרס "חביב הקהל" בפסטיבל סאנדאנס היוקרתי, וזכה להצלחה רבה במולדתו.

מדד העגבניות הרקובות, האתר שמאגד ומשכלל את כלל הביקורות: 71 אחוזי טריות. המבקרים והצופים תמימי דעים.

לפי הוושינגטון פוסט: "מדובר בסרט שהוכיח את קסמו במספר לא מבוטל של פסטיבלי קולנוע. סרט כה מקסים, שלא ניתן לומר עליו דבר אחד רע".

הכסף מדבר: סרט דל תקציב שהרוויח בקופות כ-9 מיליון $ – אמנם סכום מגוחך במונחים של הוליווד, אך בשביל סרט קנדי קטן זה לא רע.
 

הנשכחים

 
The forgotten

ג'וליאן מור מככבת בסרט המתח החדש של ג'וזף רובן. מור מגלמת את טלי פארטה, אם לסם בן ה-9. בתחילת הסרט נספים סם וחבריו בתאונת מטוס. הטוויסט העלילתי נוחת על טלי כאשר הראיות לקיומו של בנה בתשע השנים האחרונות מתחילות להעלם. דמותו נמחקת מן התמונות המשפחתיות, ומסתבר שהיא היחידה שזוכרת שהוא כלל היה קיים.

כאשר הפסיכיאטר עימו היא נפגשת מסביר לה שדמות בנה היא פיקציה גמורה ושהיא בדתה את זכרונותיה אודותיו, היא מתחילה לאבד את שפיותה. טלי יוצאת למסע להוכחת קיומו של בנה, יחד עם אב של ילד הנספה באותה תאונה.

35% במדד העגבניות הרקובות: ציון גרוע בהחלט. גם לגבי הסרט הזה ישנה הסכמה בין המבקרים השונים: מור מצוינת, הסרט גרוע. אבל נראה שאפילו משחק משובח בתפקיד הראשי לא מסוגל להציל סרט מופרך.

לפי ה'אינטרטיינמנט וויקלי': "מדובר בסרט אניגמטי במובן הרע ביותר של המילה. כל הסבר שהסרט נותן למתרחש בו הופך לאורך הסרט קלוש יותר ויותר".

הכסף מדבר: עלות הסרט עמדה על 42 מיליון דולר, ועד עכשיו הוא כיסה אותה ועוד קצת, והרוויח כ-50 מיליון. לא הצלחה מסחררת, אך גם לא רע לסרט גרוע.
 
 

יום ולילה

 
De- lovely

קווין קליין מגלם את ענק הג'אז של שנות ה-20 קול פורטר. הבימאי אירווין ווינקלר (שהפיק סרטים מעולים כ"השור הזועם", ו"החברה הטובים") משרטט בעדינות את דיוקנו של פורטר בדרמה מוסיקלית על חייו, יצירתו ונישואיו.

אשלי ג'אד משחקת את אישתו לינדה לי פורטר, שהייתה למוזה של יצירותיו. שיריו האגדתיים של פורטר משמשים כפס הקול של הסרט, ומשרים את האווירה האלגנטית של יצירותיו וחייו.

47% במדד העגבניות הרקובות: המבקרים חלוקים בדעתם במקרה זה – אחדים מוצאים את הסרט משמים וחסר פואנטה, בעוד שדעתם של אחרים מוסחת על ידי שיריו האגדים של פורטר – ובמקרה זה, הכל נראה נהדר.

על פי ה'רילינג ריוויוס': "במקום להציג את חייו של אדם מוכשר ומורכב, אנו מקבלים סרט שעוסק בעיקר בחליפות אלגנטיות וסטים מגניבים".

הכסף מדבר: מדובר בפדיחה כלכלית. אמריקאים נוטים לאהוד מראש סרטים העוסקים בגיבוריהם ובסמלים לאומיים של מדינתם הגאה, ואם זאת הסרט נחל כישלון קופתי צורב. למרות נוכחותו של קווין קליין, שחקן מרשים למדי, הסרט אפילו לא כיסה את עלותו. עלות-15 מיליון $, רווחים עד כה-13 מיליון$.
 
 

אהבה במחשבה

 
Love in thoughts

סרט זה מבוסס על סיפור אמיתי שארע בברלין , בשנת 1927, כאשר חבורת נערים החליטה להתאבד בשם האהבה. אלי, פול, גונת'ר שילר ואחותו הילדה הם קבוצת בני טיפש-עשרה, בגרמניה של שנות ה-20. יחד הם מבלים סוף שבוע פרוע בכפר – סקס סמים ואלכוהול, ובעיקר התאהבויות אין סופיות אחד בשני. מדובר בניסיון ליצור שיר הלל לעוצמות הבלתי נדלות של אהבת הנעורים. את חברו הטוב של גונת'ר – פול קרנץ, מגלם דניאל ברוהל מהסרט המתוק "להתראות לנין".

מדד ביקורות: 6.5 מתוך 10, לפי מדד IMDB.

על פי 'לונדון פילם פסטיבל': " הסרט מגיש לנו מלנכוליה והדוניזם במנות שוות, אשר חושפות את אווילות הנעורים המבוזבזים"...
 

אתרים רשמיים

 

טריילרים

 

בשבועות קודמים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by