בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סקופ אדיר: אלחנן טננ-באום!  
 
 צילום: אבי אוחיון (לעמ)   
 
לילך וולך

לילך וולך צפתה אמש ב"מי אתה אלחנן טננבאום" ומצאה עוד מסמך פופוליסטי ממוחזר שמתחמק מהשאלות האמיתיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כאזרחים במדינת ישראל, אנחנו לא מתרגשים יותר מדי כשמושחתים מסוג זה או אחר מגיעים לעמדות מפתח בצבא ובמימשל, כך שקשה לי להניח שמי מאיתנו שצפה ב"מי אתה אלחנן טננבאום", סרטם של רונן ברגמן ונפתלי גליקסברג, ממש נפל מהכסא בתדהמה. הסרט, ששודר אתמול, מתגלה כעוד ניסיון של "רשת" לסחוט עוד קצת את הלימון המיובש הקרוי פרשת חטיפתו והחזרתו של טננבאום.

אין מה לומר, לפנינו סרט בהיר, מסודר וערוך היטב, של עיתונאים מנוסים שכבר למדו מה זה רייטינג. ואכן, פימפמו לנו עד להתפקע שיחזורים פוטוגניים, מוסיקה דרמטית ובעיקר חזרות על משפטי מפתח של המרואיינים בכותרות דמויות כותרות עיתון, כך שגם אם לרגע הלכנו לשרותים, נחזור ונדע בדיוק מי הם האנשים הרעים.

קיבלנו ראיונות באווירת חדרי חקירה עם ח"כ יובל שטייניץ, דני יתום, חברתו לשעבר של טננבאום, ריימונדה פישר (שנראה ששמחה על ההזדמנות להטריש אותו מחדש) ועם בנו, אורי טננבאום, שהביא את הזווית האנושית והטרגית של מי שמצא עצמו נבחן בדילמות של מוסר ואהבת אב. עוד מרואיינים רבים שמחו לתרום את דעתם המקצועית יותר ופחות. האיש שלשמו התכנסנו, טננבאום, אגב, לא התראיין.

הפרשה גוללה מחדש בסדר כרונולוגי, וסקרה, עבור כל מי ששהה במאדים או משהו בשנים האחרונות, את פרשת טננבאום מראשיתה ועד סופה.

אבל השאלות החשובות באמת לא נשאלות. כמו אזרחים טובים במדינת עולם שלישי, אנחנו עוברים לדום כשאומרים לנו שישנם פרטי מידע שאסורים לפרסום – אנחנו מהנהנים בצייתנות ומודים לאל הטוב שיש מי ששומר עלינו בשנתנו ולא מעמיס על ראשנו הקטן דברים שעדיף לנו שלא לדעת. למרות שכבר היינו צריכים לדעת שכשלא מספרים לנו דברים, זה בדרך כלל, כי מי שקשור בהם, לא ממש מעוניין שנדע על זה.

מה למשל? למשל, לא ממש הרחיבו את הדיבור על הפרט המעניין ביותר בסרט – העובדה שקייס עובייד, מי שהוביל את החיזבאללה אל טננבאום, עבד כסוכן מודיעין של השב"כ ובזמן לא ידוע, בנסיבות לא ברורות עבר לשחק דוקים עם נסראללה. מישהו אמר כשל מודיעיני ענק?

עוד מטרידה המחשבה שלו לא היה טננבאום אל"מ במי"ל וחשוף למידע על ניסיונות בנשק חדשני, לא היתה ממשלת ישראל משקיעה את מאמציה בחילוץ, וסופו של דבר שטננבאום,עדי אביטן, עומר סועאד ובני אברהם, היו נותרים בשבי. הווה אומר – אם אתה כבר נופל בשבי, עדיף לך להיות שווה משהו למדינה ואם אתה חייל פשוט- חבוב, אכלת אותה! אם בכלל לא עשית צבא, כדאי גם שתביא איתך את כל הטרילוגיה של "שר הטבעות", כי יהיה לך הרבה זמן לתרגם.

מעבר לכך, קיבלנו כמה ערכים מוספים, כמו ההבטחה הנחרצת של רונן ברגמן לקיומה הוודאי של "המלחמה הבאה", וחיזוק ערכי הציונות הטרומפלדורית ע"י אחד מהמרואיינים שנידב את ההצעה לפיה טננבאום צריך היה להתאבד בשבי לפני שיסגיר מידע.

לסיכומו של עניין, נסיים בפניים אישית: רשתות שידור יקרות, אם אתן מבטיחות ספין תקשורתי אדיר, כדאי שתספקו את הסחורה. אחרת, אנחנו נשארים עם מיקי ויעקב, הם יותר נחמדים, ומיקי גם מחייכת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by