בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יונה וולך, תמיד יבוא לך 
 
 
תרבות נענע

מה יש בה ביונה וולך שהופך אותה למשוררת המולחנת ביותר בישראל? אמנים רבים יגיעו, לעוד ערב הוקרה, לקרוא משיריה ולהיזכר בפרסונה חד פעמית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וולך האגדית נפטרה ממחלה קשה בהיותה בת 41 בלבד. עם פטירתה, הפופולאריות שלה הגיעה לשיאים חדשים. קדישמן צייר אותה. ויזלטיר, אבות ישורון, רוני סומק, דליה רביקוביץ' ועוד רבים כתבו עליה שירים. ברי סחרוף, ערן צור ואילן וירצברג הלחינו משיריה.

וולך, התגלמות האוונגרד בתקופתה, לא התיישנה עם הזמן. המיניות הבוטה שלה, ההתעסקות במימי הנפש העכורים, האש והזעם שבה, כל אלה ועוד שבו בעוצמה את מעריציה. שלא כמו מרבית המשוררים, יונה וולך זכתה לשמוע את שיריה מולחנים עוד בתקופת חייה. לאחר מותה, לא הפסיקו המוזיקאים להלחין את אותן היצירות החד פעמיות, הכואבות והאמיתיות של וולך.

הזמרת אורה זיטנר היא המארגנת של "צוותרבות", ערבי הוקרה למשוררים בצוותא. זיטנר אירגנה ערבי הוקרה לטשרניחובסקי, חיים גורי, זלדה, תרצה אתר ועוד משוררים רבים. כאשר נשאלה מדוע נזכרה כעת בוולך ענתה: " אני כל הזמן מקבלת פניות מאמנים צעירים שהלחינו שירים שלה ורוצים להציגם. הפניות ממש לא פוסקות משום שוולך רלוונטית תמיד. לא משנה כמה אני חושבת שאני מכירה אותה ואת יצירותיה, זה כמו לקלף בצל בלי אפשרות להגיע לשכבה האחרונה".

אגי משעול, רוני סומק, רפי ויכרט ודליה רביקוביץ' יקראו שיר של וולך וינמקו את בחירתם. אילן וירצברג, ערן צור ורונה קינן ישירו משיריה, ביחד ולכוד. חמישה אמנים צעירים יבצעו שירים של וולך שהלחינו האמנים- אורי לשמן, עדית שכטמן, ענת עיני, מאיה בורשטיין וקרן פלס, אלמוניים למדי.
עוד בערב- יוקרנו קטעי וידאו של וולך.

*ערב צוותרבות כהוקרה ליונה וולך יתקיים ב-25.10.2004, בשעה 21:00 בצוותא 1.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by