בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ריצ'רד גיר משחק אותה ג'ון טרבולטה 
 
 
הדס איילון

הדס איילון עם סט ביקורות מרחבי הרשת ועם כל הסרטים החדשים: "האורגזמה של איימי", "ים של פחד", "בוקר טוב, לילה", "הארץ המובטחת" ו"הנרקוד"?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

האורגזמה של איימי

 
Amy’s Orgasm

איימי היא בחורה אינטליגנטית וצינית בסוף שנות העשרים לחייה. לאור חוסר ההצלחה שלה עם בני המין השני, היא מגיעה למסקנה כי אהבה זה סקס ותו לא. איימי כותבת ספר עזרה עצמית, בו היא מסבירה לנשות העולם שאין צורך בגבר ממשי, ושמוטב להסתפק בפנטזיות וחלומות. בעקבות הצלחתו של הספר, איימי מוזמנת להתארח בתוכנית רדיו של שדרן שוביניסט ורודף סיליקון ידוע. עד מהרה היא מתאהבת בו, ונאלצת להתמודד עם הדייסה שבישלה לעצמה. האם תפעל איימי על פי עצותיה, או האם תלך בעקבות ליבה?

ג'ולי דיוויס (שמגלמת את איימי) הרגישה כנראה, בדומה לגיבורת הסרט, שלבד זה הכי טוב - לכן כתבה, ביימה, הפיקה ואף ערכה את הסרט בעצמה.

מדד עגבניות הרקובות, האתר שמאגד ומשקלל את כלל הביקורות: 30 אחוזי טריות. רוב המבקרים סברו כי הסרט הוא רצף של נוסחאות רומנטיות מוכרות ודיאלוגים שחוקים.

לפי הניו יורק פוסט: מדובר בסרט שהוא כמו פרק טוב ורגיש במיוחד של 'סקס והעיר הגדולה', אך עם זאת איכויות הסרט הולכות לאיבוד בגלל סוף סנטימנטלי, קונוונציונלי ומתסכל.

הכסף מדבר: סרט דל תקציב שהרוויח בקופות כ- 119 אלף דולר בלבד.
 

הנרקוד?

 
Shall we dance?

גרסה אמריקאית של הבמאי פיטר צ'לסום לסרט יפאני מקסים ומצליח משנת 96'. ריצ'רד גיר, שלא מפסיק לרקוד מאז "שיקגו", מגלם בסרט עו"ד בשם ג'ון קלארק. לקלארק, כביכול, לא חסר דבר בחיים. יש לו עבודה מעניינת ומכניסה, אישה יפה (סוזן סרנדון) ומשפחה אוהבת, אך שיגרת החיים מעיבה על עושרו והופכת אותו לאדם משועמם וכבוי.

יום אחד, בדרכו הביתה מהעבודה, הוא מבחין בפאולינה (ג'ניפר לופז) מורה יפה לריקוד, העומדת מדי יום בחלון של סטודיו לריקוד. באקט ספונטני הוא מחליט להירשם לסטודיו בתקווה להתקרב אליה, אך למרבה הצער, מורתו היא לא אחרת מאשר מיצי המבוגרת, מנהלת הסטודיו.

באופן מפתיע, קלארק, שהתחיל לרקוד בגלל משיכתו לפאולינה, מתאהב דווקא בריקוד עצמו. הוא מתחיל להשקיע את כל כולו בריקוד והופך מאדם סגור וחסר קורדינציה לרקדן מצוין ומשוחרר. אך הצרות לא מאחרות לבוא, ואשתו של ג'ון מתחילה לחשוד שהוא מנהל רומן. האחרונה שוכרת בלש פרטי, שחושף את השקרים ומאלץ את הזוג להתמודד עם הקשיים בחיי נישואיהם.

מדד עגבניות הרקובות : המבקרים לא התלהבו מהרימייק האמריקאי והוא קיבל 42% טריות. רובם טענו שלמרות שהסרט יפה חזותית, אין לו את העומק והרגישות של הסרט היפני.

לפי רוג'ר איברט: הסרט מצליח להיות מהנה, למרות שהדמויות הן שטחיות והסוף צפוי למדי.

לפי ה"רולינג סטון": על אף כשרון הריקוד שלו, הבחירה בגיר לדמות נטולת כריזמה הינה מוטעית ויוצרת דמות לא מאד אמינה. מי שמעוניין לצפות בסרט שיראה את המקור היפני הטוב בהרבה.

הכסף מדבר: הסרט עלה לאקרנים בארה"ב לפני שבוע וגרף כ- 11,783,467 דולר בסוף השבוע הראשון, מה שהעמיד אותו במקום רבעי ברשימת שוברי הקופות האמריקאית של אותו שבוע.
 

הארץ המובטחת

 
הסרט מגולל את סיפורן הטראגי של נשים ממזרח אירופה, שבורחות מארץ מולדתן
הענייה, כדי למצוא חיים טובים יותר. אך העתיד אינו בהיר במיוחד. הנשים מגיעות לסיני, שם הן עוברות מסע רב תלאות ומוצאות את עצמן במציאות אלימה בה הן נמכרות במכירה פומבית בשוק עבדים, מושפלות ונאנסות.

סרטו החדש של עמוס גיתאי כולל אנסמבל מרשים של שחקניות ידועות וביניהן חנה שיגולה הגרמנייה, ששיחקה במספר סרטים של פאסבינדר ("נישואיה של מריה בראון", "לילי מרלן") ואן פריו שגילמה את ניקיטה בסרט בעל אותו שם. בכורת הסרט הייתה בפסטיבל וונציה, שם זכה הסרט בפרס "אות השלום".
 
 

ים של פחד

 
Open water

עבור דניאל וסוזן (דניאל טראוויס ובלאנשרד ריאן), החיים הם בעיקר עבודה, עבודה, עבודה. כדי להירגע קצת מהחיים המתוחים, מחליטים השניים לצאת לחופשה חלומית בחופי הבאהאמס. הם מצטרפים אל צוללנים היוצאים אל האוקיינוס הפתוח.

בתום הצלילה הם מגלים לתדהמתם שננטשו לבדם בלב הים. הם נכשלים בנסיונותיהם להגיע ליבשה המרוחקת, נסחפים למים השורצים כרישים, ועכשיו כל שנותר להם הוא לנסות לשרוד בלב הים ולקוות שמישהו ייזכר בהם ויבוא להושיע. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי שאירע ליד חופי אוסטרליה.

זהו סרט דל תקציב ונטול אפקטים שצולם במצלמה דיגיטלית. הסרט עורר עניין רב בפסטיבל סאנדנס האחרון והפך לאחד מהסרטים המדוברים של השנה בארה"ב.

מדד העגבניות הרקובות: 77 אחוזי טריות. רוב המבקרים התלהבו מהמינימליזם
והריאליזם של הסרט וטענו שהסרט לא פחות (אם לא יותר) אפקטיבי מסרטי אימה עתירי תקציב.

לפי ה"רולינג סטון": מהרגע הראשון שהזוג נתקל בכרישים, הסרט הופך לעוכר שלווה.
הבמאי מצליח לשמור על מתח לאורך כל הסרט, עד שהצופה בטוח שהוא נמצא עם הזוג בתוך המים.

לפי הניו יורק טיימס: הצילום הדיגיטלי והמשחק הריאליסטי יוצרים עבור הצופה תחושה שמולו הדבר האמיתי, אך עם זאת הסרט לא מצליח לעורר הזדהות עם הדמויות ולצופה לא ממש אכפת מה יעלה בגורל הגיבורים.

הכסף מדבר: במאי הסרט, כריס קנטיס, מימן את הסרט מכיסו הפרטי בתקציב זעום של מאה חמישים אלף דולר. הסרט נחשב להצלחה כלכלית וגרף עד כה 48,047,218 דולר.
 

בוקר טוב, לילה

 
Buongiorno, notte

גיבורת הסרט היא קיארה, חברה בארגון הטרור "הבריגדות האדומות", שהיה אחראי לחטיפתו ולרציחתו של אלדו מורו, מנהיג המפלגה הנוצרית דמוקרטית וראש ממשלת איטליה לשעבר. ארבעה מחברי "הבריגדות" חטפו ב-1978 את מורו והחביאו אותו בדירתם השכורה. את שחרורו הם התנו בשחרור 13 מחבריהם שהועמדו לדין. הימים שלאחר החטיפה יצרו קרע בחיי העם האיטלקי, ומדינה שלמה חיכתה למהלך פוליטי שיביא לשחרורו של מורו.

עם הזמן, ספקות מתחילים לחלחל בקיארה והיא נאלצת להחליט האם להישאר נאמנה למהפכה הסודית שארגנו חבריה לארגון.

הסרט כיכב השנה במספר פסטיבלים אירופאים. מרקו בלוקו, במאי הסרט, שגם כתב את התסריט, זכה בפרס התסריט בפסטיבל ונציה.

מדד העגבניות הרקובות: המבקרים חלוקים בדעותיהם, אך רובם (66%), סבורים כי על אף מעלותיו של הסרט ולמרות המשחק המצוין של מאיה סנסה המגלמת את קיארה, הסרט הוא לא הרבה יותר מאשר שיעור בהיסטוריה.

הכסף מדבר: הסרט גרף כ- 3,280,127 יורו באיטליה בלבד.
 

אתרים רשמיים

 
הנרקוד
בוקר טוב, לילה
ים של פחד
עמוס גיתאי
 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by