בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרושה מחבלת כוסית 
 
 עטר אופק: ``זה מה שאני מוכן לחשוף בינתיים``    
 
דניאלה זמיר

סרט סאטירי על מחבלת מתאבדת שפספסה את האוטובוס זכה במקום הראשון בתחרות הפיצ'ינג של פסטיבל ראש פינה. הבימאי, עטר אופק, מאוכזב מהפרס:"3000 שקל, זה בקושי החזרי נסיעות!"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ידידה מהקיבוץ - מתוך הפלייר של עטר אופק
 ידידה מהקיבוץ - מתוך הפלייר של עטר אופק   
מבין שבע הצעות של יוצרים צעירים, עטר אופק בן ה-24 מקיבוץ מעוז חיים, הוא הזוכה המאושר בתחרות הפיצ'ינג שהתקיימה שלשום, במסגרת פסטיבל הטלוויזיה בראש פינה.

הצעתו של אופק הייתה דרמה סאטירית אודות מחבלת שאיחרה את האוטובוס שתכננה לפוצץ ובכך גרמה לשרשרת טעויות קומיות. במקום המחבלת, תופסות רשויות הביטחון את דובי גל ומנסות לאלצו להודות כי בעצם הוא המחבלת.

השופטים הגדירו את סיפורו של אופק כ"רהוט, מוגדר, בר עשייה ונועז". אופק זכה בפרס של 3,000 ₪, ומספר גופי שידור התעניינו בהצעתו לאחר הזכייה. חבר השופטים היה מורכב מן המפיק נפתלי אלטר, המפיקה טמירה ירדני והבמאי אורי ברבש.

מזל טוב. מתרגש?
"מתרגש בצורה נונשלנטית ואדישה".

אתה חדש בתעשייה?
"לגמרי. זה גם היה אחד הקריטריונים לתחרות. המתחרים היו צריכים להיות אנונימיים לחלוטין. ההצעות לסדרות היו חייבות להיות בתחום הקומי סאטירי. הגעתי לפסטיבל עם פליירים שהכנתי מבעוד מועד, ולא הכרתי אף אחד אז לא היה לי מושג למי חשוב לחלק ולמי לא. זיהיתי שם את אסף הראל שאיכשהו מכיר אותי (אפילו הייתי אמור לכתוב לתכנית שלו, אבל לא יצא), אז נתתי לו כמה פליירים והוא עזר לי לחלק".
 
 
"בתחרות עצמה יש לך שלוש דקות לעלות לספר את ההצעה שלך, אז סיפרתי, והקהל צחק בצורה היסטרית. השאלה הראשונה הייתה של טמירה ירדני. היא שאלה מתי אני חותם אצלה. עניתי משהו טיפשי כמו - 'תודה'. אז לפי השאלות של השופטים ידעתי כבר שניצחתי. אבל אז הקריאו את פרס הניחומים שהיה מקום שני, ואחריו הודיעו על הזוכה של 'חביב הקהל', שלגמרי נשמע כמו מקום שלישי או אפילו רביעי והקריאו את השם שלי! אז הייתי הכי מאוכזב כי הייתי בטוח שקיבלתי מקום שלישי. שאלו אותי אם יש לי מה להגיד ואמרתי לא, כי הייתי נורא מאוכזב. ואז נגמר הטקס והבנתי שכנראה קיבלתי מקום ראשון. חוץ מזה, שהפרס לגמרי עלוב, 3,000 שקל, זה בקושי החזרי נסיעות".

מי התעניין בהצעה שלך לאחר הטקס?
" 'טדי הפקות', ו'קשת' או 'ביפ'. אני לא סגור על זה כי שניהם נתנו לי אותו טלפון".

הרעיון לסרט טרי?
"ממש לא, אני כבר יותר מחצי שנה מגיש אותו לכל מיני קרנות ואף אחד לא רוצה אותו".

מדובר בסרט פוליטי גרידא?
"הסרט אמנם טובל בפוליטיקה, אך לא נופל במלכודת התעמולה, כי כולם יוצאים בסוף רע. זה ציטוט שהכנתי מזמן... שי אביבי ודובי גל כבר הסכימו להשתתף בו מזמן. אני רוצה שמנשה נוי יהיה הבעל של המחבלת. מסכן, הוא כל הזמן מקבל תפקידים של ערבים. הכי אני מחפש עכשיו זה מישהי לתפקיד המחבלת. אולי תעזרי לי ותפיצי את השמועה... אני צריך מישהי שנראית טוב, ומדברת ערבית שוטף, מישהי כמו מלכת היופי הערבייה. ואת יודעת איך מקבלים תפקידים בקולנוע".

* עטר אופק יתראיין ביום שני בתוכנית "לונדון וקירשנבאום".

לאחר שקרא את הראיון, עטר יצר עימנו קשר בכדי להבהיר מספר דברים:
"לא טענתי שהפרס עלוב, רק אמרתי בציניות, שהוא יספיק לי להחזרי נסיעות.
בכל מיקרה הפרס האמיתי זה חשיפת התסריט (והיוצר) לבעליי העניין הרלוונטיים ואני ממש לא מאוכזב מהזכייה הזו.

"נ.ב- לפי התקציר שכאן התסריט נשמע טיפשי יותר מאשר הוא באמת, אבל מילא. ניפגש אחרי הכתוביות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by