בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רק בלונדינית 
 
 
יואב הר עוז

טלוויזיה בסוף שבוע צריכה להיות כמו נופש טוב: חתיכים וחתיכות, סמים ואלכוהול, חימצוני שער והרבה סקס. אל תחפשו תכנים כשאתם באים לצפות ב-The O.C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אז מה אתה חושב על ניופורט"? שואלת מריסה היפיפייה
"נראה לי, שבמקום ממנו באתי, אני אסתבך בפחות צרות מפה". עונה ראיין עבריין המכוניות.
" אתה עוד לא יודע עד כמה"! מחייכת אליו מריסה בסקסיות ששוברת את המסך.

מריסה (מישה בארטון), כוסית על, גרה בניופורט שבאורנג' קאונטי, קליפורניה - מקום מושבם של היפים והעשירים. ראיין ( בנג'מין מקנזי), הגיע מעיר המצוקה צ'ינו (שבאופיה קצת מזכירה את ההוא מפרוייקט Y1). ראיין, סוג של ברנדון מיוסר, צעיר בעייתי שנוטה להסתבך, מוזמן להתגורר בניופורט ביץ', בביתו של סנדי כהן ( פיטר גאלגר, "סקס שקרים ווידיאו טייפ"), עורך דין אידיאליסט שמייצג אותו. כמובן שאשתו של סנדי אינה מרוצה מהמעבר, ודואגת שמא הערס הקטן ישפיע לרעה על בנם החנון, סת'. עד מהרה מוצא עצמו ראיין בלב ליבה של סצינת הצעירים של ניופורט - סמים, אלכוהול, ניתוחים פלסטים, חמצוני שיער והרבה סקס. הוא וסת' דווקא מתחברים והוא אפילו מנסה לעזור לו לכבוש את ליבה של סאמר- כוסית מרושעת, שהיא מושא הפנטזיות שלו.

כבר במפגש הראשון בין ראיין למריסה נציתת האהבה, אבל כמובן שיש מלא בעיות. למריסה יש חבר כבר שנים, לוק- מגה חתיך ואטום, וגם שהייתו של ראיין בבית מש' כהן עדין אינה מובטחת.

רומיאו ויוליה 90210, זו תמצית סדרת הדרמה הצעירה והאמריקאקית הזאת. העלילה כמעט צפויה, כמות החתיכים והחתיכות היסטרית. כוסיות רגילות, כוסיות על וכוסיות קוסמיות, כולן חיילות בצבא ה"כוסיזם" - המשטר השולט בניופורט ביץ'. כל מי שנראה פחות מזה לא קיים, ומי שאין לו ג'יפ יאכטה ופוני - פשוט מביך.

על פי התסריט הקבוע , מחו ארגוני ההורים המודאגים באמריקה כנגד התכנים הבלתי- חינוכיים שמתגלים ב The O.C. וזה מאד מוזר, כי אין כאן בכלל תכנים. מלבד אולי תוכן אחד - שטיפת העיניים. כשיש כל כך הרבה חיטובים במסך אחד, בלוקיישן מרהיב כל כך בקליפורניה; כשכסף הוא לא משהו שצריך לקחת בחשבון - מי צריך מסר חינוכי? אלו ארבעים וחמש דקות טהורות שמנקות את השכל, עושות נעים בעיניים ומסאז' להורמונים - מה, זה לא חינוכי?! קל, מאד מאד קל, גם כקשה לבלונדינים האלה זה קל. כך שכשסיימתי לצפות בשני הפרקים הראשונים נעשיתי קל וחיוני - כל מה שאני לא, ממש תרפיה.

הסדרות הבלונדיניות, ז'אנר החתיכים והחתיכות בתיכון, בעיני זהו ז'אנר שיש לו מקום כמו לג'אנק פוד - הוא מהיר, קל ונטול סיבוכים, אך יותר מדי ממנו יכול להביא גם לאשפוז. ומי יכול לעשות את זה טוב יותר מארצות-הברית? הניסיונות הישראלים עד כה נותרו תמיד בצילו של תו התקן האמריקאי שחקנים ושחקניות שנראים טוב באמת, אתרי צילום שנראים כמו נופש. פוקט פוקט, סין סין, תאילנד תאילנד, ניופורט ביץ' ניופורט ביץ' - חבילת הנופש הזו מדברת בעד עצמה.

*The O.C משודרת בערוץ Yes Weekend ביום שישי בשעה 21:15 , ובשידורים חוזרים ביום שבת
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by