בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכי מגניב קבלת שבת 
 
 אורה זיטנר   
 
תרבות נענע

"קבלת שבת" פותחת עונה שלישית ומשודרגת. במפגש הראשון לעונה: גדי טאוב, ג'קי לוי, ויוצרת הסדרה, אורה זיטנר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוותא יוצאת בעונה שלישית של סדרת "קבלת שבת", מסורת תל-אביבית של דיון ביהדות כתרבות שפתח בה ביאליק באירועי "עונג שבת" באוהל שם.

"קבלת שבת" היא סידרה של מפגשים שתתקיים אחת לחודש ותעסוק
ביהדות כתרבות דרך שירה, שיחה וקריאה בהשתתפות אנשי רוח, אומנים, סופרים ומשוררים. הסדרה עוקבת אחרי לוח השנה העברי, פרשות השבוע, החגים והמועדים ולעונות השנה המתחלפות.

המפגש הקרוב יתקיים ב-12 בנובמבר, ויעסוק בפרשת "תולדות" כנקודת מוצא לדיון בתולדות המשפחה היהודית. בדיון ישתתפו גדי טאוב, ג'קי לוי, שלמה שמואלוב ואורה זיטנר, המארגנת את אירועי "קבלת שבת" מזה כשנתיים.

לוי יעסוק במשפחה התנכ"ית, יצירת השבט ועוד, טאוב יעסוק במשפחה וילדות והארכיטיפים היסודיים הנחשפים בתנ"ך, זיטנר תשיר נוסחים לא מוכרים לפיוטים ומזמורים של שבת ושמואלוב יקרא מדרשים שקשורים לפרשת השבוע.

אורה זיטנר, האם הרוחנית של אירועי "קבלת שבת" מספרת: "כל מארגני האירוע הם חילוניים, אבל זה נובע מן הכמיהה להיות יהודי בדרך שלך, אנו מקווים להרחיב את האירוע לקהל הצעיר, שלדעתי יש לא מעט צעירים שגם מתעניינים ביהדות. אנחנו לא רוצים שאירועים יהודיים וחגים יעברו כמו כל ארוחת ערב אחרת, כלומר לא לקחת את הדברים האלה כמובן מאליו".

מנחת האירוע היא ד"ר יערה בר-און, ד"ר להיסטוריה, ומשנה לנשיא לעניינים אקדמיים ב"בצלאל". בפינה הקבועה אשר מוקדשת לרחובות בתל-אביב, יעסוק המפגש ברחוב אבן גבירול.

האירוע יתקיים ביום שישי ב-12 בנובמבר בשעה 13:00, ואורכו כשעתיים. כרטיס יעלה חמישים ₪.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by