בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"לא אופיע בבקיני כדי למכור תקליטים" 
 
 
דניאלה זמיר

"נורא מפריע לי כל התעשייה הזאת סטייל MTV, שעובדים רק על הלוק והמוזיקה לא משנה", אומרת MC שירי, ומשחררת סינגל שלישי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סינגל שלישי לראפרית MC שירי יוצא בימים אלה לרדיו. שני הסינגלים הראשונים שכבר הושמעו הם: "מתי תחייכי" המצויין, ו"סופר MC" המשעשע. MC באיזור כבר לא מעט שנים, עד כה היא שרה בעיקר עם "הדג נחש", האלבום שייצא בקרוב הוא הראשון שלה, והוא ייצא תחת הלייבל של קובי אוז "לבנטיני".

בפרזנטציה לסינגל החדש, MC עוטה את ארשת הפנים הרצינית ביותר שלה כאשר היא מצופפת את כל הדברים שמעצבנים אותה (מסתבר שיש ממש המון) לתוך שלוש דקות ותשע עשרה שניות של שיר. היא מציגה עצמה כאמנית אמיתית ששרה את הטקסטים של עצמה: "זה מעצבן שאומרים לי מה לעשות/ זה מעצבן שאומרים לי איך לחיות/ זה מעצבן שכל יום הופך לשגרה/ זה מעצבן שכל אחד פותח תגרה/ זה מעצבן לראות שיש עדיין גזענים/ מעצבן שבכנסת יש יותר גברים".

אף על פי שהשיר "זה מעצבן אותי" נשמע יותר כשירה של טינאייג'רית מרדנית שהכריחו אותה לסדר את החדר, יותר מאשר נניח, שיר של אמנית בעלת מסרים נוקבים, הביצוע והליטוש של MC מרשים בבגרותו ואיכותו. שירי בת ה-23, מציגה היפ הופ וראפ מהוקצע, אשר לא נופל ברמתו מזה של אמני היפ הופ וראפרים ישראליים מן השורה הראשונה. היא מראפרפת בגרוב שלה, ומשתלטת על המיקרופון במקצוענות ראויה להערכה. MC מסתמנת כתוספת מבורכת לתעשיית המוזיקה הלוקאלית, וזה לא מעט לבחורה הראשונה בסצנה. ריספקט.

אז מה את רוצה להביא לסצנה שאת חושבת שחסר?
"אני כבר שש שנים במקצוע, ונורא מפריע לי כל התעשייה הזאת סטייל MTV, שעובדים רק על התדמית והלוק והמוזיקה לא משנה. אתה מסתכל היום בטלוויזיה ואתה מבין שבשביל למכור תקליטים אתה צריך להראות טוב, וזה לא צריך להיות ככה. אני לא אשתנה כדי שאנשים יקשיבו לי. אני לא אופיע בבקיני בשביל למכור תקליטים".

לאיזה אמנים ישראליים את מתחברת?
"כמובן לדג נחש... ואני מעריצה גדולה של שבק ס' וגםמאוד אוהבת את סאבלימינל והצל".

אבל המילים שאת שרה הם על כח נשי ופמיניזם, והטקסטים של סאבלימינל הם לגמרי שוביניסטים.
"תראי, אני מכירה את סאבלימינל והצל מאז שהתחלתי את העסק הזה ואני מכירה אותם טוב. הם גם עזרו לי הרבה בתחילת הדרך. אני חושבת שבתור ראפרים הם מעולים, ואני מתחברת אליהם מבחינה מוזיקאלית, גם אם אני לא תמיד מתחברת למסר שלהם."

לאיזה קהל את פונה?
"לכל סוגי הקהל. המוזיקה שלי נורא מגוונת. יש בה היפ הופ,ראפ, רוק ואפילו פופ. אבל לא פופ 'בקסטריט בויז'. על הבמה יש לי פרצוף קשוח, אבל שום דבר זה לא בכאילו, ככה אני ניראת גם ביום יום. אנשים שרואים אותי פעם ראשונה מפחדים ממני. אין מה לעשות, ראפ זה דבר מאוד אגרסיבי, אבל אני זה מה שאני שרה, כי זה מה שאני מרגישה".

ומתי כבר יצא עם האלבום?
"מלכתחילה לא סגרנו על תאריך ליציאת האלבום, אז זה לא שאפשר להגיד שהוא מתעכב. הוא צריך לצאת ממש בקרוב, בחורף נראה לי".

מסר לאומה?
"שכל אחד ילך אחרי החלום שלו. זה מה שאני עשיתי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by