בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נופת צופית 
 
 צופית גרנט עם אגם רודברג, הערב בערוץ 10, ב-21:45   
 
טל ארבל

טל ארבל סבורה שצופית גרנט היא אחת המנחות הכי מעניינות בטלוויזיה, אפילו שהפה ג'ורה שלה מביא אותה לפעמים למקומות מביכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גרנט ובוסקילה מתפננות
 גרנט ובוסקילה מתפננות    
כשהתיישבתי לראות את התוכנית החדשה של צופית גרנט, שרצה מזה זמן מה בערוץ 10, חשבתי לעצמי - אפרופו סרטו המפורסם של אבי מוגרבי - איך קרה שהפסקתי לפחד ולמדתי לאהוב את צופית גרנט. אם להודות על האמת, בסתר ליבי תמיד חיבבתי אותה, גם כשעמלה על בניית דימוי של פרובוקטורית פרועה שמסתפקת באמבטיות שוקולד ושתיית השתן של עצמה כתוכן טלוויזיוני. אולי משהו במראה הדייקי-הכל-כך יוצא-דופן בנוף המקומי רווי הבונבוניירות; בהתנערות המוחצנת מסטנדרטים של נשיות חנוטה ומתחנחנת, שנדמה וחלים על כל אישה שמעוניינת להיראות על המסך הקטן, ועל אחת כמה וכמה - לפתוח בו את הפה.

לא היה רגע בקריירה המשונה של גרנט שבו היה נדמה לנו שהיא תפתח את הפה ותצאנה משם מרגליות חינוכיות, או שהבל נשימתה ידיף ניחוח שושנים שיחניף לחוש הריח הנורמטיבי של הצופה. את ישירותה הגובלת בוולגריות היא נושאת בגאון, ואינה מתנצלת על כך. בראיון שנתנה פעם לערוץ E!, לרגל הקרנתה של דרמה טלוויזיונית בכיכובה (בה גילמה תפקיד של אם המטפלת בבנה הפגוע), היא הצהירה שלא תעשה יותר תפקידים כאלה: "אני לא אוהבת את המורות, האימהות, המחנכות ושרות התרבות למיניהן". לא בכדי, בחרה גרנט להקדיש את תוכניתה הראשונה במתכונתה החדשה לדנה אינטרנשיונל - סמל לנשיות מסוג אחר.

חיבתי הסמויה, בכל מקרה, הצדיקה את עצמה. התוכנית החדשה מוכיחה שלגרנט יש כשרון לעשייה טלוויזיונית רצינית יותר, שהיא מראיינת אינטיליגנטית ומצחיקה, ושהיא לא זקוקה - לפחות לא כל הזמן - לגימיקים הזולים שאיפיינו את "מילקשייק" - תוכנית הבוקר התמוהה שהצמיחה אותה. התוכנית החדשה בנויה כמסע הרפתקאות לאורך יום שלם שמתכננת גרנט עבור אורחיה, הכולל גם הפעלות מביכות כמו בילוי בג'קוזי, אומגה, ביקור בחוות התנינים וארגון מחאה ספונטנית בשוק הכרמל. למרות שלאורח/ת לא תמיד נוח עם הסיטואציה (זכורה, למשל, בהלתה האמיתית של מירי בוהדנה לנוכח התהום שנפרשה לרגליה), גרנט אף-פעם לא מנצלת את חולשתם, כפי שנוהג לעשות, למשל, דודו טופז. ובניגוד, למשל, לאמן-מסך כמו ארז טל, הפלירטוט שלה עם המצלמה לעולם לא נראה משופשף או מיומן מדי, אלא מותיר אותנו עם התחושה שהיא באמת נהנית מזה, כאילו כל פעם היא הפעם הראשונה.
 
 
בשונה מבעבר, גרנט עושה טלוויזיה מבדרת מבלי להפוך את המדיום עצמו לאובייקט פטישיסטי, או את עצמה. התוכניות אמנם נשענות על אישיותה הכובשת ונוכחותה האינטנסיבית, אבל אין כאן פולחן אישיות, אלא אירוע, דינמי ומלא התרחשויות. עם ידוענים, ובעיקר עם ידועניות, היא ממש מצטיינת: כשהיא לוקחת את מאיה בוסקילה למדוד בגדי ים, או מדברת עם מירי בוהדנה על כדורגלנים, היא מצליחה בה בעת לנטרל את חומת הזוהר של הסלבריטאות ולהעמיד במבוכה, אך גם להפגין סולידריות ולצחוק על עצמה. הרי את בגד הים הקטנטן היא מודדת בעצמה, בתא הצמוד לזה של בוסקילה, תוך דין ודברים קולני לגבי גודל שדיה שלה; ומי כמוה יודעת דבר או שניים על זוגיות במגרש הכדורגל.

תוכניתה עם ויקי קנפו בשבוע שעבר עשויה היתה להיות שיאה של הקריירה שלה, לו השכילה להעדיף את חידוד האמירה על-פני הגימיק הרגעי, ולא חששה כל-כך להיתפס כרצינית מדי. במקום להתגייס לאמירה של קנפו ולקדם את המחאה שהיא מייצגת - איתה גרנט מזדהה בבירור - היא הצטרפה להתקהלות התקשורתית שעושה מקנפו סנסציה לאומית ותו לא. קנפו עצמה נראתה כמי שמשתפת פעולה מכורח, ואפילו סובלת ממש, וגרנט, למרות כוונותיה הטובות, התעלמה מהאיתותים ויצרה כמה רגעים בטעם רע במיוחד: למשל, כאשר באה בטענות לקנפו על הדרך בה גידלה את בנה הנרקומן (והרי בדיוק בשביל להפריך את הטיעון בדבר אחריות אישית לפיגור סביבתי והזנחה חברתית יצאה קנפו לרחובות); או כשהביאה אותה להתפנק בסוויטה מלכותית שלעולם לא תוכל להרשות לעצמה וכיסתה אותה בדגל ישראל כשנרדמה. מצד שני- סוד קסמה של גרנט הוא התעקשותה שלא להיות פוליטיקלי קורקט, וכשהיא מתפעלת בלי בושה מישבנה של קנפו, היא חושפת בעורמה את צביעותה של החברה הישראלית - שמזדעזעת יותר מכמה תמונות עירום, מאשר מיאושן הנורא של אמהות חד הוריות שלא מצליחות לגמור את החודש.

יתכן שהזמן ישכלל ויבגר אותה, ויאפשר לה לחרוג מן המעגל הסגור של הסלבריטאות אל העולם האמיתי, ולהתמודד עם אייטמים משמעותיים יותר. בינתיים, אתם מוזמנים לבלות היום עוד ערב מהנה בחברתה ובחברת אגם רודברד, עוד אחת שהקיום הטלוויזיני שלה מאפיל על קיומה המוחשי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by