בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד קורבן ל"מועדון הספר" של אופרה ווינפרי  
 
 
תרבות נענע

"מועדון הספר" של אופרה ווינפרי יכול לבנות קריירה שלמה לסופר. השאלה היא באיזה מחיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ל"מועדון הספר" של אופרה ווינפרי יש השפעה עצומה על דעת הקוראים האמריקאים. זכורה במיוחד פרשת ג'ונתן פראנזן, שכתב את יצירת המופת "התיקונים". ווינפרי ביקשה להעניק לספרו של פראנזן את אות הכבוד של "ספר החודש" במועדון קוראיה, אלא שפראנזן, סופר אמריקאי מהולל, לא התרשם מהכבוד וסרב לקבלו. מיותר לציין, שווינפרי וקוראיה נפגעו עד עמקי נשמתם.

סופרת אמריקאית נוספת, אניטה שברה, שחבה לווינפרי את מרבית מכירות ספריה, עומדת עתה, חמש שנים לאחר ההמלצה המתוקשרת, ותוהה שמא המחיר ששילמה אינו גבוה מדי. שברה מכרה ארבעה מיליון עותקים מספרה "אשת הטייס", לאחר שאופרה המליצה עליו בתכניתה. בכך הפכה שברה מסופרת בעלת קהל קוראים מצומצם למדי, לסופרת של רבי מכר.

שברה הייתה עיתונאית במשך 15 שנים, לפני שהפכה לסופרת של רומנים. מאז פרסומה האדיר, המבקרים החלו לכנות את ספריה "ספרות נשים". "אני לא אוהבת את זה כלל. אני מוצאת את זה מזלזל כלפי נשים בכלל, ובי כסופרת בפרט", סיפרה שברה בראיון לרויטרס אודות ספרה החדש "אור על שלג".

"לאחר שבמשך שנים היה לי מוניטין ספרותי יציב, פתאום בתור סופרת 'רבי מכר', הרבה יותר קשה להחזיק באותו מוניטין של סופרת איכותית", אמרה שברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by