בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הפסיון" ו"פרנהייט 9/11" מנועים מלהתמודד בגלובוס הזהב 
 
 
תרבות נענע

סעיפים משונים בתקנון התחרות של "גלובוס הזהב" הצילו את ועדת התחרות ממתן הפרס לסרטים בעייתיים מבחינה פוליטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הפסיון" של מל גיבסון, ו"פרנהייט 9/11" של מייקל מור, בין אם התחבבו על דעת המבקרים או לא, היו מן הסרטים המשפיעים ביותר בשנה החולפת. שניהם עוררו סערה ציבורית גדולה, ונצפו ע"י מיליוני אנשים ברחבי העולם. מיותר לציין, ששני הסרטים קידמו לגיבסון ומור את הקריירה בצורה בלתי מבוטלת. ואם זאת, באופן תמוה, הסרטים לא יוכלו להתמודד על קטגוריית "הסרט הטוב ביותר" בטקס גלובוס הזהב הקרוב בארה"ב.

"פרנהייט 9/11" לא יוכל להתמודד על הקטגוריה כיוון שהוא נחשב כסרט דוקומנטרי, ולפי תקנון הטקס, סרטים דוקומנטרים אינם יכולים להתמודד ל"סרט הטוב של השנה". באופן די מצחיק, גם אין בתחרות גלובוס הזהב שום קטגוריה אחרת בהם יכולים הסרטים הדוקומנטרים, חשובים ככל שיהיו, להתמודד.

"הפסיון" של גיבסון פסול מלהתמודד על תואר "הסרט הטוב ביותר" מסיבה ביזארית אף יותר. אף על פי שהבמאי ומרבית השחקנים אמריקאים, לפי תקנון התחרות, הסרט נחשב "סרט זר" משום שיש בו דיאלוגים בארמית. הזוי למדי.

"הפסיון" לפחות, יוכל להתמודד בתור "סרט זר", בכל הקטגוריות האחרות בתחרות. ייתכן ואותו תקנון פשוט הציל את ועדת התחרות מלמצוא עצמם בלב שערורייה, עקב הענקת פרס לסרטים בעייתיים מבחינה פוליטית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by