בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פתיחה חגיגית במוזיאון ניו-יורקי לתערוכה של אורי דן (!) 
 
 
דניאלה זמיר

אורי דן איננו רק בובת היד האוטומטית לצידה של גאולה אבן. בפתיחת התערוכה שמציגה תמונות שצילם במלחמת יום כיפור הגיע רבים לחלוק כבוד: ביבי, שרה, אלי ויזל, ועוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ד"ר דיויד מורוול מנהל המוזיאון, רוברט מורגנת'או ואורי דן
 ד"ר דיויד מורוול מנהל המוזיאון, רוברט מורגנת'או ואורי דן   
בסוף החודש שעבר (27.10.2004) נפתחה תערוכת צילומים ממלחמת יום כיפור במוזיאון המורשת היהודית בניו-יורק. הצלם, הוא לא אחר מאשר העיתונאי אורי דן.

דן שימש כצלם בשדה הקרב במלחמת יום כיפור, אוקטובר 1973, וככזה היה היחיד כנראה, שתיעד בשלמותו את אותה מלחמה היסטורית. התערוכה מציגה תמונת פנורמה מלאה של המלחמה בתעלת סואץ, משדה הקרב של לוחמי אוגדת המילואים המשוריינת 143. בין התמונות השונות בתערוכה, ניתן למצוא תצלומים היסטוריים של אריק שרון בימיו כמפקד אוגדת 143, משה דיין, דדו אלעזר, חיים בר-לב, ואפילו ליאונרד כהן בהופעה בשדה הקרב.

ביום כיפור 2003, יצאה לראשונה תערוכת הצילומים ביוזמה משותפת של אורי דן ואהרון פרקש ב"גלריה פרקש" ביפו. התערוכה נחלה הצלחה אדירה, ועל כן, הועברה בשלמותה למוזיאון היהודי בניו-יורק. אורי דן, בין היתר משמש ככתב לענייני המזרח התיכון בניו-יורק פוסט מזה שנים רבות, ובכתבה במוסף הפוסט נכתב אודות התערוכה: "אנו בניו-יורק פוסט גאים להצדיע לחברנו ועמיתנו לעבודה, אשר הוכיח כי הוא מוכשר עם מצלמה לא פחות מאשר עם מילים, כפי שקוראינו כבר יודעים". דן התחיל את דרכו העיתונאית בשבועון "העולם הזה", בגיל 17 בלבד.

התערוכה נפתחה במוזיאון המורשת היהודית בניו יורק בקול תרועה רמה, ורבים מאוהדי ישראל הגיעו לחלוק כבוד לדן, אשר קיבל בערב הפתיחה פרס למפעל חיים מאגודת המייסדים. מבין האורחים שהגיעו לפתיחת התערוכה: רוברט מורגנת'או התובע הכללי של מנהטן, חתן פרס הנובל לשלום אלי ויזל, ויקי ספרא (רעייתו של מואיז) אשר מסרה שברצונה להעביר את התערוכה לסאן פאולו, קצל'ה (מן הלוחמים ביום כיפור), סת' ליפסקי עורך "הוול סטריט ג'ורנל", ועוד רבים וטובים.
 
 
ורדה דן רעייתו של אורי, ביבי ושרה נתניהו
 ורדה דן רעייתו של אורי, ביבי ושרה נתניהו   
לכבוד פתיחת התערוכה, הוזמנו חלק מן האורחים לארוחה חגיגית לכבוד דן בביתו של איירה ריינהרט, אשר תרם את מימון התערוכה. ריינהרט, פילנטרופ יהודי אמריקאי ידוע, הוא בעליו של מפעלים פטרוכימיים מן הגדולים שבארה"ב, ושל הג'יפ "האמר". לארוחה הגיעו בין היתר גם שר החוץ ביבי נתניהו ורעייתו, אשר שהו באותו הזמן בניו-יורק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by