בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ארץ נהדרת" עוררה זעמם של ניצולי שואה  
 
 
תרבות נענע

רגשותיהם של ניצולי שואה רבים נפגעו עקב שידור המערכון שהציג את אושוויץ כאתר נופש "סוף הדרך". 'קשת' הביעה את התנצלותה אך גיבתה המערכון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מבול של תלונות הגיע אל נציב התלונות של הרשות השנייה ואל משרדי הנהלת 'יד ושם' לאחר שידור תוכנית פתיחת העונה של "ארץ נהדרת" ביום א', כך מדווחת ב’ידיעות אחרונות", ענת ריב"א.

המערכון השנוי במחלוקת הראה זוג תיירים ישראלים המציין את יום נישואיו בנופש במחנה ההשמדה אושוויץ. הזוג (דב נבון ואורנה בנאי), מגיע לאתר בעקבות המלצה של סוכנת הנסיעות שלהם, שתיארה את אושוויץ כמקום "סוף הדרך, סופני". מכשהגיעו אל מחוז חפצם חשו בטוחים ומוגנים נוכח הגדרות החשמליות ומגדלי השמירה שמקיפים אותם.

Ynet מדווח כי נציב תלונות הציבור של הרשות השנייה מוסר כי מאז שידור התוכנית התקבלו הרבה תגובות נזעמות על שידור המערכון, וכי עקב כך העירה הרשות ל'קשת' כי נושא השואה הוא בעל "רגישות ציבורית והעיסוק בו בעייתי, גם כשמדובר בסאטירה".

יו"ר המטה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית, דני דנון, שלח מכתב למועצת הרשות השנייה בו הוא מלין על הפגיעה הבוטה ברגשותיהם של אלפי ניצולי השואה ועל זילות מושגי השואה.

"יד ושם" הפצירה ב'קשת', לנקוט ברגישות כשהם עוסקים בסאטירה הנוגעת לנושא השואה כדי להימנע מפגיעה ברגשותיהם של ניצולים. בתגובה, מסרה 'קשת', כי תוכנית סאטירה תפקידה לעתים להתריע ולזעזע. המערכון, לפי 'קשת', הוא משל לפחד בו נתונים ישראלים הרוצים לנפוש בחו"ל בעקבות הפיגוע בסיני וההתראות על פיגועים ביעדים בחו"ל, וכי לא הייתה כוונה "להגחיך את השואה או לבדר באמצעות זכרה". בכל אופן, התקבלה התנצלות מחברי מערכת 'קשת' בפני אלה שנפגעו משידור המערכון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by