בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יהודה הלוי זה לא ההוא מ"פוקס"? 
 
 
תרבות נענע

בכ"ט בנובמבר יתקיים בהיכל התרבות אירוע אשר יוקדש ליצירותיהם של גדולי המשוררים העבריים. ברי סחרוף, אהוד בנאי ועוד, יבואו לעשות לעברית קצת שמייח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-כ"ט בנובמבר (29.11) בהיכל התרבות ת"א, יתקיים מופע חד פעמי בשם: "יהודה הלוי פינת אבן גבירול". האירוע יוקדש למאות אלפי יצירות של שירת ימי הביניים, שנכתבו על ידי גדולי המשוררים העבריים. מרבית היצירות כמעט ואינן מוכרות או נגישות כלל.

לאחר תחקיר ממושך ומקיף נאסף מספר רב של שירים, חלקם נדירים ביותר, אשר ניתנו בידם של מוסיקאים מן השורה הראשונה בארץ, כגון: ברי סחרוף, אהוד בנאי, מיכה שטרית, אתי אנקרי, מאיר בנאי, מאור כהן, ישראל ברייט, אביתר בנאי, שלומי שבן, מוש בן ארי ועוד רבים, אשר יבצעו לשירים הקדומים פרשנויות חדשות ואישיות.

האירוע בא להזכיר לנו שאבן גבירול, יהודה הלוי, שמואל הנגיד, עמנואל הרומי ועוד רבים, לא התחילו את דרכם כרחובות בתל-אביב. ניצן זעירא, בעליו של הלייבל הישראלי "נענע דיסק", הוא הוגה ויוזם הפרויקט.

מדוע פרויקט דווקא לשירת ימיי הביניים?
"קודם כל, משום יופייה. היא גם מאוד חבויה, היא לא חלק מן תרבות הפעילה שלנו. רוב החומר, שנלקח ע"י תחקירנים, הוא מאוד נדיר. כל אמן בחר את הטקסט שהוא הכי מתחבר אליו, ונתן לו ביטוי אישי".

מהי האנג'נדה של הערב הזה מבחינתך?
"האג'נדה אומרת לעיריית תל-אביב ולמדינה שיתעוררו ויקשיבו לשפה העברית. שיפסיקו לתת מכרזים רק לכל מיני ערוץ 2 ותרבות זרה ומיובאת. אנחנו לא קיבלנו לאירוע הזה שום תמיכה כששכרנו את היכל התרבות של ת"א - לא פחות ולא יותר. אירועים מחו"ל מקבלים המון תמיכה ומימון, ואמנים שרוצים ליצור במדינתם ובשפתם נשארים רעבים. מרבית התמיכה הציבורית הולכת למוצרט ותרבות מיובאת, אז אם זה ככה, שיקראו לרחובות מוצרט ווארדי ולא אבן גבירול ושמואל הנגיד ושיפסיקו לבלבל לנו את השכל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by