בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה לובה? 
 
 
יואב הר עוז

למעט כמה רגעים מפילים, סבור יואב הר עוז שהעונה החדשה של "ארץ נהדרת" נופלת מקודמתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו כל סרט המשך, השני נופל מקודמו. למען ההגינות - בינתיים. היסטרית לובה עוד לא נראית באופק. הקונספציה מוכרת מדי, ולמעט החיקוי המדויק פחד של ג'ודי ניר מוזס שלום (אורנה בנאי), שאר הדמויות התבלו במעבר בין העונות ונשארו לכל היותר חביבות. וכשהמערכונים לא מפילים על הריצפה ולא משאירים רעב לעוד, הפרסומות הרבות מדי בין כל קטע כמעט וגרמו לי לוותר.

מריאנו, מי שמבחינתי היה התגלית של העונה שעברה, מפספס בחיקויים של ביבי וברק. בנאי לא מצליחה להפיח רוח חיים בלימור לבנת - עדיין לא מצאה את קולה ולא את הבעות פניה (המעטות).
הצלחתי אפילו להשאר אדיש לפסיכוזה של טל פרידמן, שנראה כל פעם מחדש כאילו יצא מאישפוז יום ובסוף התכנית הוא חוזר להסתכלות בגהה. ואייל קיציס הוא אייל קיציס.

עם אודי בן דוד פדרבוש ( דב נבון) קרה אתמול דבר מוזר. לכשנסתיימה התכנית פתאום ראיתי אותו על המסך מדבר בסלולרי ומספר שהוא הצטרף לליכוד( !?). מכיוון שאת קולו המייבב אינו משנה מדמות לדמות, רק אחרי כמה דקות הבנתי שזו בכלל אפיזודה מ"הבורגנים" המשודרת מיד לאחר ארץ נהדרת. ערב יום ראשון בסימן דב נבון.

עלמה זק היא ללא ספק ה"בייב" של התכנית, השומרת בתבונה על הבלחות רעננות ומגוונות. מאיה בוסקילה שלה, הנתמכת בצמד רקדני הליווי "פסיבי" ו"אקטיבי", מצחיקה מאד . הרעיון של רקדני ליווי גייז העונים לשם אקטיבי ופסיבי, כלומר אחד יוזם והשני נענה בהתאמה, מצחיק יותר.

את הפינה האינטראקטיבית "בוא תפסיק לשיר" לא הצלחתי להבין ובטח שלא לצחוק מזה. על מה זה אמור לצחוק? על הרטרו ? על כוכב נולד ? על תופעת הS.M.S ? על תוכניות בשיתוף קהל ? בדיחות על זמרי עבר? זו נראית כמו פינה לא מוצלחת ובטח שלא סאטירית, כאילו שלכותבי התכנית לא היה כיצד למלא עוד זמן אויר. גם ככה יש את הקריין המעיק שאומר בסוף התכנית את המשפט הכי ישראלי שיש; "צחקתם, נהניתם עכשיו תבחרו את המערכון"… (כלומר תשלמו). וכל זאת בניגוד למהותה של תכנית סאטירה, שתופעות מסחריות ובזויות כאלה היא אמורה לקטול. זה מכתים את טוהרה של הסאטירה המשתלחת. כאילו מזכירים לכולנו, אם שכחנו לרגע, שגם סאטירה חסרת מעצורים היא בסופו של דבר עוד מכונת רייטינג משומנת.

בכל זאת, בינתיים (אחרי שני פרקים), יש סיבה אחת וראויה ביותר לעונה השניה של ארץ נהדרת - עוזי כהן. עד לאחרונה לא הייתי מחובביו של אלי פיניש, בעונה הקודמת האחרים התעלו עליו, אבל הפעם הוא הפליא בחיקוי של כהן עד שגם לציני שכמוני ירדו דמעות מרוב צחוק. באיזשהו שלב נדמה לי שאפילו לקחתי קל-בטן כדי לשכך את הכאבים. גם בפרק הראשון וגם בשני.

מדובר בחיקוי מבריק עד זדוני של חבר מרכז הליכוד וסגן ראש עיריית רעננה. כמי שגדל ברעננה ומכיר את הדמות במציאות, אגדיל ואומר שהחיקוי של פיניש עולה על המודל. סגנון הדיבור או אי הסגנון, המלמול, הגמגום, הטיקים בעיניים, הדאווין - הכל אמת. מכאן, שהדגש הסאטירי על כך, שהאיש שקיבל בחייו שתי תעודות בלבד – תעודת לידה ותעודת זהות, מצליח להשפיע על הממשלה ועל מדינה שלמה, עובר חזק מאד. קצת עצוב, אבל בעיקר מגוחך ומצחיק.

* הערה חשובה לסיום: כיוון שהורי עדיין גרים ברעננה, אציין גם, שעוזי כהן הוא גם נשמה טובה שעזר ועדיין עוזר להרבה מתושביה. והוא גם תרם עד היום רבות לעיר. כן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by