בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היונים באים 
 
 
תרבות נענע

אריק לביא בהקלטה האחרונה בחייו, אילנית, יהורם גאון, ששי קשת ואחרים משתתפים באלבום "אז היה אז" של להקת היונים, שמחזירה לרדיו להיטי פופ ישראלים נשכחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
להקת היונים (אלי אברמוב, גיא אסיף ויואב שדמה) משחחרת היום (ג') את הסינגל הראשון מתוך "אז היה אז" - אלבום פרוייקט מיוחד שמחדש עשרה להיטי עבר נשכחים. התקליט שייצא בקרוב, מכיל גירסאות עכשוויות ללהיטי עבר, בהן השיר "כל היונים" שהקליטה הלהקה עם יפה ירקוני לפני שנתיים וזכה להצלחה גדולה.

"כשהיה את הבלגאן סביב יפה ירקוני והיא השוותה את השטחים לרייך והוחרמה וקיבלה 5000 פקסים גידופיים וחטפה מכות במכולת, החלטנו כמחווה להקליט מחדש שיר פצפיסטי שלה", נזכר אסיף, " 'קול היונים' הוא אחד משירי הפופ המעטים שהיא הקליטה ומאז נשארנו עם השם 'היונים', פשוט כי מאד קשה למצוא שם ללהקה. זה הדבר הכי מסובך בעסק הזה של להקות".

"אחד הדברים המעניינים בעבודה על האלבום הייתה ההיכרות עם האנשים האלה, שהם התשתית של הפופ הישראלי. אילנית, ששי קשת, יהורם גאון, יפה ירקוני - לכל האנשים האלה יש עבר פופי מסווה, שכוסה בשכבות של ארץ ישראליות יפה, אבל בשלבים הראשונים כולם היו כוכבי פופ. הקטע שלנו הוא לחשוף את השכבה הזו, של הפופ הישראלי. אנחנו לוקחים שירים שבזמנו היו להיטים ובינתיים נעלמו, יצאו ממחזור הדם של הרדיו, ומעמידים אותם כשירים חדשים".

השירים בתקליט נוצרו בימי תור הזהב של הפופ הישראלי, בין השנים 1967-1973 (בין מלחמת ששת הימים למלחמת יום כיפור). כולם היו להיטי ענק בזמנם, אך בגלל עיבודים שהתיישנו מאוד ושלל סיבות אחרות הם נשכחו. רובם מוכרים כיום רק למעטים.

התקליט כולל הקלטה אחרונה שביצע בחייו הזמר אריק לביא, חידוש ללהיט הקליפסו המתורגם שלו "קוטפי הקפה". לצד הקלטות מחודשות של להיטים כמו "רינגולי" שביצעה מחדש אילנית.

הסינגל הראשון הוא "אולי על שפת הים", בביצוע יהורם גאון. את השיר כתבו מי שהיו אז הצמד הצעיר והלוהט, מלכי מצעד הפזמונים אהוד מנור ונורית הירש. הוא נכתב במקור ללהקת השוקולדה של צביקה פיק, גבי שושן ושוקי לוי, שביצעו אותו בפסקול הסרט המצליח "לופו" בכיכוב יהודה ברקן. יהורם גאון הקליט אותו אז מחדש עבור הרדיו, וכך הגיע השיר לראש מצעדי הפזמונים. הוא הופיע בתקליטו של גאון "בתוכנית יחיד" משנת 1971. בגירסה החדשה הקליטו היונים מחדש את "אולי על שפת הים" תוך שימוש בהקלטת קולו המקורית של גאון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by