בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החג של החגים  
 
 צילום של אניסה אשקר מתוך התערוכה `קפה שחור`    
 
תרבות נענע

במהלך נובמבר ודצמבר יציינו בחיפה את חנוכה, את הרמדאן, ואת כריסמס במגוון אירועים ופעילויות תרבותיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במהלך נובמבר ודצמבר יחגגו בבית הגפן בחיפה את 'החג של החגים', חגיגה משותפת של חנוכה, כריסמס ורמדאן. הפסטיבל ינסה לתת ביטוי תרבותי ואמנותי לפסיפס האנושי של סובלנות ודו-קיום, לקדם ולטפח את שכונת ואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית, ליצור מפגש בלתי אמצעי בין אוכלוסיות ותרבויות ולקדם את התיירות והתרבות.

במסגרת הפסטיבל יציגו אמנים יהודים וערבים פסלים, מיצבים, צילומים וציורים בנושא קפה שחור. היצירות יוצבו לאורך מסלול יצירות אמנות בסימטאות ואדי ניסנאס ובגלריה של בית הגפן. הגלריה פתוחה לקהל הרחב.

כמו כן, ייחנך מסלול 'דרך השיר' על שם הפזמונאי אהוד מנור ז"ל שהלך לעולמו השנה. דרך השיר היא המסלול המחבר את המושבה הגרמנית עם ואדי ניסנאס, ועליה יוצבו שירים מודפסים של משוררים ערבים ועבריים בתרגום לשתי השפות בנושא 'אנשים שכאלה'.

מסלול 'האדם הוא הנזר' ישמיע למשתתפים בו קטעים מתוך יצירתו הספרותית של הסופר סמי מיכאל, מסלול 'אמיל חביבי –בדרכו' יעבור דרך נקודות ציון על פי יצירותיו של הסופר במקומות בהם בילה את מרבית חייו ומהם שאב השראה ליצירותיו, ומסלול שירי חנא אבו חנא, יעניק לקהל היכרות עם המשורר והמחנך תושב חיפה. כמו כן, יקיים מרכז בית גפן סיורים חווייתיים מודרכים בעיר חיפה, הכולל את מסלולי הפסטיבל.

במהלך החודשיים יתקיימו גם 16 קונצרטים של מוסיקה ליטורגית בכנסיות ובאולמות בחיפה; בשבתות הפסטיבל יתקיים גם יריד עתיקות, בו יציגו עשרות גלריות לעתיקות ואספנים פרטיים מכל רחבי הארץ; יריד אמנות וארועי חוצות, ובו עשרות דוכני מכירה של אמנות ואוכל; תערוכת ציורי ילדים בנושא 'שוקו' בו יוצגו עשרות יצירות איור, ציור, רישום ופיסול של ילדים יהודים וערבים בנושא 'שוקו', שנאספו מכל רחבי הארץ. התערוכה תציג במרכז לתרבות והספריה ע"ש קלור.

כל הצילומים המופיעים בכתבות החג של החגים צולמו על ידי רוני קורן.
 

מפת החג של החגים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by