בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כאשר הפצעים זועקים  
 
 
תרבות נענע

בוואדי ניסנאס נחנך מסלול חדש ובו תלויים משיריו של חנא אבו חנא, המשורר אשר לימד אותנו על ארציותה של השירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בוואדי ניסנאס נחנך לאחרונה מסלול חדש, מסלול מקטעי שירה של חנא אבו חנא. במסלול מוצבים לוחות גדולים ועליו קטעים משירתו בערבית ותרגומים לעברית, קטעים הלקוחים מקבצי השירה האחרונים שלו.

המשורר חנא אבו-חנא הוא תושב ותיק של העיר חיפה. הוא נולד בכפר ריינה שליד נצרת בשנת 1928. למד בנצרת ובקולג' הערבי בירושלים. כתב שירים מאז נעוריו ופרסם ספרי שירה ופרוזה רבים. בין קבצי שיריו: "זעקת הפצעים" (1969), "שירים מגנת הצבר" (1988), "את תרעלתך גמעתי עד שהתחסנתי" (1990).

כמחנך וכמנהל ביה"ס התיכון האורתודוקסי בחיפה חינך אבו-חנא דורות של צעירים לאהבת האדם והמולדת. רבים מהמשוררים שצמחו בעשורים האחרונים רואים בו חלוץ ומורה דרך. המשורר מחמוד דרוויש אמר לא פעם שמחנא אבו-חנא הוא "למד את ארציותה של השירה" בעיקר באשר לאיכותה העממית של שפת השיר.

בשנים האחרונות נוספו מסלולים שונים של ספרות ושירה בואדי ניסנאס : מסלול "דרך השיר" – עשרות שירים של משוררים ערבים ויהודים. המסלול מחבר את ואדי ניסנאס למושבה הגרמנית; מסלול "האדם הוא הנזר" – קטעים בעברית וערבית מתוך יצירתו הספרותית של הסופר סמי מיכאל; מסלול "אמיל חביבי –דרכו" - מסלול המלווה את יצירותיו של אמיל חביבי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by