בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבטחתם יונה 
 
 
תרבות נענע

דן שדור ותמרה שרייבר ממגזין "פירמה", החליטו לבדוק אם רשת, קשת וטלעד, נוטות לקיים את אותן ההבטחות שהן מפריחות לכל עבר בעונת המכרז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד עונת המכרזים לערוץ 2 עוטפת את המדינה בקדחת טלוויזיונית, אנו הצופים שוקעים במצגות חורף יקרות של שידורים משמימים וחנפניים במיוחד, ופסיקתו של מנכ"ל הרשות השנייה שקלאר נראת כאימננטית יותר לעתידנו מאשר שאלת המינויים ברשות הפלסטינית; ישנם כמה אנשי תקשורת שהחליטו לבדוק אם לא עובדים עלינו בעיניים.

קשת, רשת וטלעד מנסות בכל כוחן למלא את התנאים וההגבלים הקשוחים של תנאי המכרז האכזרי: כך וכך הפקות מקור, כך וכך סדרות דוקומנטריות והפקות מן הפריפריה, ו-X מתנחלים בדרקטוריון. כך שבשעה שהבטחות שלושת הזכייניות מופרחות לכל כיווני האוויר, דן שדור ותמרה שרייבר ממגזין "פירמה" של גלובס, החליטו שלקהל מגיע לדעת אם את ההבטחות מתכוונות הזכייניות כלל לקיים. נשמע רעיון טוב.

בכתבה שפירסמו שני העיתונאים ב"פירמה" בסוף השבוע, תיארו כיצד החליטו לפנות לשלושת הזכייניות בבקשה לקבל את לוח השידורים שהגישו למכרז האחרון של הרשות השנייה, בימי כהונתו של נחמן שי לפני כ-12 שנה. לו יכלו השניים להשוות את הבטחות הזכייניות מ-92 לגבי התוכן שישדרו, לעומת החומר הטלוויזיוני שהן אכן שידרו מאז ועד היום, יכולנו כולנו לקבל מושג לגבי רצינות ההבטחות למכרז.

להפתעתם הרבה של שדור ושרייבר, הזכייניות ענו לבקשתם בסירוב מוחלט. לרשת, קשת וטלעד, היו מיני תירוצים משונים לסיבת סירובם הנחרץ לחשוף את לוחות השידורים מן המכרז הקודם. ברשת מסרו, ש"תכניותיהם למכרז הראשון הם מסמכים אסטרטגיים". מטלעד נמסר כי "אין בזה עניין ציבורי", ומן המחלקה המשפטית של קשת נמסר שמדובר ב"סוד מסחרי". כמדווח בכתבתם, תגובת הרשות השנייה לסירובי הזכייניות היתה כזו: "הרשות השנייה סבורה כי בנסיבות העניין אין לקבל את בקשתכם לקבל לידיכם מידע זה, שכן הצעותיהם של הזכיינים למכרז הראשון של ערוץ 2, כוללות מידע שהוא בגדר סוד מסחרי שגילויו עלול לפגוע בהם פגיעה ממשית".

אף על פי ששדור ושרייבר נתקלו בחומת הרשות השנייה, הם החליטו שלא לוותר. לאחר חילופי דברים ממושכים בין השניים לרשות השנייה, הסכימה הרשות השנייה לפרסם את לוחות השידורים של הזכייניות מן המכרז הקודם תוך 30 יום, כאשר בפרק הזמן הזה תכלנה הזכייניות לערער על החלטת הרשות. טלעד היא הזכיינית הראשונה שהצהירה שבכוונתה לערער.

המסקנה אליה הגיעו השניים בכתבה, לאחר תחקיר מעמיק: "לפי התנהלות הדברים אפשר להסיק בקלות יחסית שהסוד המסחרי העיקרי שהזכייניות, ואולי גם הרשות, לא כל כך רצו לחשוף בפני הציבור, הוא שאין כמעט קשר בין לוחות השידורים שהוגשו כחלק מהמכרז לבין מה ששודר בפועל בערוץ 2".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by