בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

מה אומרים בחו"ל הסרטים החדשים שעולים השבוע בארץ? והשבוע: "חמש ילדות יפות", סרט הביכורים של סופיה קופולה, על אחיות אמריקניות שמחליטות להתאבד. והבמאי הקנדי אטום אגויאן ("המתיקות שאחרי") חוזר עם "המסע של פליסיה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חמש ילדות יפות

חמש ילדות יפות. באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב
 חמש ילדות יפות. באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב   
THE VIRGIN SUICIDES

שנות ה-70 בארצות-הברית. חמש אחיות בגיל העשרה, בנות למשפחת אמריקאית טיפוסית, שמות קץ לחייהן. ההחלטה להתאבד קשורה לקשיי ההתבגרות שחוו, מיניותן המתעוררת, חיזורי הבנים, הסביבה השמרנית בה גדלו, והקשר עם האב, מורה בתיכון (ג`ימס וודס) והאם, עקרת בית (קתלין טרנר). ארבעה בחורים משחזרים את הקשר שלהם עם חמשת הילדות, ומנסים להבין את הטרגדיה הנוראית של המשפחה.
במאית: סופיה קופולה (96 דקות, ארצות הברית, 2000)
 
USA TODAY: ליהוק מצוין של וודס כמורה לפיסיקה יבשושי, וטרנר כעקרת בית שמרנית, מרירה ומוזנחת. לא נפסלת האפשרות שאבא, פרנסיס פורד, אולי עזר לקופולה הבת בחלק מהסצינות, אבל כך או כך הסרט מכיל רגעים קולנועיים בלתי נשכחים וצער אמיתי.

Film.com: `חמש ילדות יפות` נוטה יותר לכיוונים פנטסטיים, דמוי אגדה, מאשר לכיוונים מציאותיים קודרים. האחיות מוצגות כמלאכיות ממש. הבמאית בחרה להדגיש גם את ההומור שבסיפור. ממש חלום מלא אור.

Jam Movies: עברה של הבמאית כצלמת סטילס, תרם מאוד לסגנון החזותי המרשים. השילוב של אלמנטים חלומיים עם המציאות מקשה לעיתים להבין את הסרט במלואו. מכיל סצינות יפהפיות ורגישות מהווי חייהם של בני נוער בגיל ההתבגרות.
 

המסע של פליסיה

המסע של פליסיה. צחוקים עם האירים האלה
 המסע של פליסיה. צחוקים עם האירים האלה   
FELICIA`S JOURNEY

פליסיה, נערה אירית בת 17 שנכנסה להריון מאהובה הבריטי, יוצאת לאנגליה כדי למצוא אותו ולבשר לו על ההריון. במהלך חיפושיה אחריו היא מתיידדת עם מנהל חברת קייטרינג רווק וקצת מוזר שנוהג לעזור לנערות חסרות בית. הוא מבטיח לה שיסייע לה למצוא את אהובה ובין השניים נרקמת מערכת יחסים מיוחדת במינה. עם בוב הוסקינס, איליין קאסידי וארסיני קנג`יאן, רעייתו של הבמאי.
במאי: אטום אגויאן (116 דקות, בריטניה/קנדה 1999)
 
 
USA TODAY: השילוב הדרמטי בין שתי הדמויות הראשיות, הוסקינס וקאסידי, קצת חיוור. קאסידי נראית אדישה מדי בעוד הוסקינס נראה כאילו כל שנייה הוא עומד להתפרץ ולאבד שליטה. סרט שנשאר בזיכרון במשך ימים.

Film.com: בוב הוסקינס הוא הדבר הטוב ביותר בסרט. למרות שלקראת סיום, העלילה הופכת להיות כמעט לחלוטין לא אמינה, עדיין מצליח הבמאי לפרוש בפנינו מציאות רגישה ולא מוכרת - מומלץ לראות.

Jam Movies: מפחיד ומעורר צמרמורת בצורה לא רגילה. מתקדם בקצב איטי ושיטתי.
``המסע של פליסיה`` הוא בעצם מסען הפסיכולוגי של הדמויות לנבכי נשמתן. עבור הצופים, זהו מסע לא קל, אבל משתלם.
 

בשבועות הקודמים:

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

האחות בטי, סנאצ` (הערה: סנאצ` עולה גם השבוע בהקרנות טרום-בכורה בתל-אביב, ירושלים, חיפה, רחובות ורעננה. לביקורות על הסרט לחצו כאן)

אשה על הגובה, מרוץ שליחים

דברים שאפשר לדעת עליה, נמר דרקון , נערי פלא, 27 הנשיקות של סבילה, שקרים לבנים

ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by