בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא כזה שייגעצ  
 
 
דניאלה זמיר

בהופעה חגיגית יארחו שייגעצ את שחר אבן צור ואפילו את רוניסופרסטאר. יובל מנדלסון, הסולן, לא מתרגש מהמסחרה: "מי שלא מוכן להופיע באקזיט זה מי שלא הזמינו אותו". ראיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-96, כשהחליט להקים את להקת הרוק "טיטי מחפשת בית", היה יובל מנדלסון פעוט זב שפתיים בן 14. אחרי הרבה הופעות במתנ"סים, טקסים בבית הספר, הופעות בזמן אמיתי ובלוגוס ז"ל, מנדלסון החליט להשתדרג. מאז נעלם מנדלסון, והופיע השייגעצ. כאמור- הפרחח המופרע.

יובל "שייגעצ" מנדלסון בשירה וגיטרה, שיקו פלדמן על הגיטרה, אסף "אספיס" רייז על התופים ואבי מרקוביץ' על הבס הם להקת "שייגעצ" כבר חמש שנים ברציפות. אלבומם השני "משקאות חריפים" יוצא בימים אלה לחנויות. מדובר בהישג לא מבוטל ללהקה שמרבית חבריה הם בני 22.

ביום שישי הקרוב (26.11.2004) מתקיימת במועדון התיאטרון הופעה חגיגית שמסכמת חמש שנות פעילות ואלבום חדש. בהופעה יתארחו שחר אבן צור (שהפיק מוזיקלית את אלבומם החדש), והאחת והיחידה: רוני סופרסטאר.

יובל-שייגעצ ידוע בתדמית הוויסקי- מרלבורו-אדום הפרועה למדי. כאשר ראיינתי אותו לכבוד ההופעה הקרבה, ניתן לומר שאכזבה קלה תקפה אותי - טילפנתי לשייגעצ, אבל יובל מנדלסון ענה במקום.

בשנה האחרונה הוחתמתם בהד-ארצי, ואפשר לומר שעברתם לליגה של הגדולים. איך זה השפיע עליכם כלהקה?
"התקליט הראשון שלנו יצא בהפקה עצמית, ועכשיו יש לנו את כל הבונוסים של חברה גדולה. יש כסף לאתר שלנו, לקליפים, לחזרות, למפיק מוזיקלי שאנחנו בחרנו. די, כבר היינו בלעשות מוזיקה בשיניים, עשינו את זה שנים. יש משהו נורא רומנטי בלתלות לבד את הפוסטרים של הלהקה בגשם, אבל מספיק. הלהקה קיימת כבר חמש שנים, וצריך להתקדם הלאה".

הופעתם כבר שלוש פעמים באקזיט, פעמים אין ספור במעריב לנוער, ועכשיו אתם מארחים את רוני סופרסטאר בהופעה שלכם. איך זה מסתדר עם התדמית?
"אז בקשר לרוני, הופענו עם השיר שלה 'סופרסאר' בהופעות האחרונות שלנו, והשתעשענו עם הרעיון לארח אותה. חוץ מזה, שאין שום דבר פסול במוזיקה שלה. זאת הפקת פופ מושקעת נורא. אין לנו בעיה עם פופ, אלא עם דברים שנעשים בצורה גרועה. חוץ מזה, רוני ילדה מקסימה. זה מוזר, כבר שבוע אני מסתובב ומפרגן לה. עכשיו - בקשר לאקזיט ומעריב לנוער, יש ילדים שיושבים בבית ורואים אקזיט וקוראים מעריב לנוער, וגם הם חלק מהקהל שלנו. אנחנו רוצים לפנות גם אליהם. אם נשאר תקועים באידיאלים שלנו, אז נופיע בפטיפון מול 15 איש. כל זמן שאנחנו לא מתפשרים על המוזיקה שלנו זה מה שחשוב. כל להקה שתגיד לך שיש פסול בלהופיע באקזיט פשוט משקרת. ומי שלא מוכן להופיע באקזיט זה מי שלא הזמינו אותו. זה לא משנה איך אנחנו פונים לאנשים, אנחנו להקת רוק שעושה מוזיקה בת-זונה, סלחי לי על העברית, וזהו".

ויש כבר שאיפות חו"ליות?
"תראי, התקרה פה בארץ די נמוכה, אין כל כך לאן להגיע. נראה לי שאנחנו עוד שנייה נוגעים במנורה. אנחנו חיים בתורכיה, על מי אנחנו עובדים? אבל בינתיים אנחנו רק רוצים להמשיך ליצור ולנגן ולהקליט עוד אלבומים. ההופעה ביום שישי במועדון התיאטרון זו גם קפיצת מדרגה בשבילנו. אולי ניסע לחו"ל מתישהו, אבל זה יהיה בשביל לעשות שם מוזיקה ולהופיע במועדונים קטנים, לא בשביל לכבוש את העולם".

מה אתה עושה בימים אלה מלבד המוזיקה?
"שום דבר. מוזיקה זה מי שאני, ואני בן אדם מאוד טוטאלי. אני גם לא יודע לעשות שום דבר חוץ ממוזיקה. לפני שבועיים עזבתי את הבית ועברתי לתל-אביב. עברתי עם חבר ילדות שהיה הבסיסט של 'טיטי מחפשת בית'. המעריצות מתייחסות אליו כמו אל פריט אספנים..."

שירתת בצבא?
"בהחלט, שירתתי שלוש שנים. הייתי פקיד אפרורי של סגן אלוף. היה קצת מנוון, אבל זאת תקופה שהייתה, ואני שמח על החוויה. גם נשארו לי הרבה חברים מהצבא".

עניין הסופרסטאריות עוזר לך עם בחורות?
"אני מניח שכן. הייתה לי חברה במשך שנתיים, אבל זה נגמר לא מזמן. כרגע אני לבד. כנראה ככה זה צריך להיות עכשיו".

אוף, מה נסגר איתך יובל - רציתי שייגעצ פרוע, מה עם כמויות הוויסקי והמרלבורו האדום? אתה ממש מאכזב.
"אני בכלל מעשן ווינסטון לייט... בטח איזו מצלמה תפסה אותי עם המרלבורו של המתופף והחליטו לעשות מזה כותרת. המוזיקה פרועה, כל השאר זה קלישאות ופוזה. כל הפוזה הרוקרית היא פתטית. אני כבר הבנתי את זה, יש לי קליטה מהירה לדברים כאלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by