בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בואו לאילת, השמש קופחת 
 
 
יואב הר עוז

יואב הר עוז לא יכול להרפות מ"השגריר", בפרק של אתמול הוא מצא את שעתן היפה של המקופחות, ושעתה הכעורה של התיירות הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמש הקערה התהפכה על פיה. לא כי הבנות שוב הפסידו, לא כי משימת השטח מצטלמת טוב יותר מהמשימה הקודמת, ובטח לא בגלל שהתכנית עלתה על גימיק חדשני שיבדיל אותה מכור מחצבתה, ה"מתמחה". כמו בחברה הישראלית, הייתה זו שעתן של המקופחות.

אמהרטה האתיופית, מי שהסתמנה כמקופחת האולטימטיבית של הפרק הראשון, החזירה מלחמה. להשתלב בקבוצה כמובן שהיא לא ניסתה, על כל דבר שנתבקשה לעזור השיבה לאו. היא מצאה לעצמה דרך סוציומטית ואישית לביצוע המשימה. לנסות ולהשיג עסקה לועדי עובדים על חבילת נופש לאילת, ולו האטרקטיבית ביותר, לא משיגים ביום אחד - אבל מה זה משנה, העיקר הוא הדווקא. למרות שניתנה לה הזדמנות נוספת, המסקנה היחידה של הקפוחה הייתה שהיא מקווה שבפעם הבאה הבנות תשתכנענה, חס וחלילה שהיא עצמה תשתפר, הן הבעיה ולא היא.

מקופחת מס' 2 הייתה מוריה הדתייה שהמרד שלה התבטא רק בטרוניות - כך לא בונים קיפוח, מוריה. על קיטורים ועל אפליה מתקנת הודחה לה שומרת המצוות – שורשי מסורת זה כבר לא הקטע.

מה אומר ומה אגיד, אחרי לכתה של עפרה, שארית הפליטה של ההגמוניה האשכנזית ממשיכה לשלוט בקבוצה, הסוסות ממשיכות לשעוט. גאות מדי, קשקשניות למדי שאינן יודעות להודות בטעויות. הבנים לעומתן נראים כמו צוות משומן של סיירת מטכ"ל מתואמים ויצירתיים. כרגע.
כמו שהם חונכו בצבא וכמו שאופייני בצה"ל בכלל, הסרחונות מגעים אחר כך.

עצוב היה לצפות בהשתדלות למכור חבילת נופש לקלאב מד באילת. מוחאים כפיים כאילו מכרו לחם ממאפיית "ילדודס". אולי מוטב היה אילו התדפקו בפריז מדלת לדלת לתרומה למען התיירות הישראלית הגוססת. יש ב-5 ש"ח וב-10 ש"ח. פרדון, כבר תרמתי בעבודה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by