בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ספר חובה לפאשיסטים מפגרים 
 
 
יוסי גורביץ

יוסי גורביץ מזועזע מהפרופוגנדה המחופשת לביוגרפיה "ערפאת: האיש ומלחמתו בישראל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אילו מונה אורי דן, כתבלֲבו של ראש הממשלה שרון, לראש מחלקת ההסברה של ישראל, ואילו ביקש לכתוב ספר תעמולה על מלחמת ישראל בפלסטינים, ודאי היה מוציא תחת ידיו טקסט מתון וסביר יותר ממה שהצליח לכתוב אפרים קארש.

קארש ( מפרופסור המכהן כראש התכנית ללימודי המזה"ת באוניברסיטת לונדון) הסיר כל ספק באשר לחוסר האובייקטיביות שלו כבר במוטו של הספר: מדובר בציטוט פוגע כלפי עראפת, המצוטט מפי "בכיר באש"ף". מיהו הבכיר הזה? קארש איננו מפרט, כך שאין לנו מושג מה הובלי לגידוף ומה מערכת היחסים בין ערפאת לאותו בכיר עלום-שם.

התזה המרכזית של קארש, בספרו "ערפאת: האיש ומלחמתו בישראל" (ספריית מעריב, אלא מה, 2004), היא כי אין בעצם עם פלסטיני, לאומיות פלסטינית, או פלסטינים בכלל; כל מה שיש הוא איזה נוכל אחד, ערפאת שמו, שכלל אינו פלסטיני, ושהוא וכמה כנופים הצליחו לשכנע את העולם האפוף שהם מנהלים מלחמת שחרור, בעוד כל מה שהם מנסים הוא לנהל כנופיה.

אין ספק שיש מאפיינים כנופייתיים בהתנהגותו של ערפאת – ותעיד פרשת סוהא והמיליונים, ושורה של פרשיות אחרות – אבל לקארש יש בעיה רצינית עם המציאות. למשל, הוא טוען כי במלחמת 1948, נמלטו משטחי מדינת ישראל כ-550 אלף מהתושבים הקודמים שם. המספר הרשמי שבו נוקב משרד החוץ הישראלי הוא 700 אלף פליטים; המספר הרשמי של אש"ף נע בין מיליון למיליון ומאתיים אלף פליטים. קארש, אם כן, ימני יותר מעמדתה הרשמית של ישראל – שלא לדבר על כך שהמחקר ההיסטורי נטש מזמן את הפיקציה לפיה הפלסטינים "נמלטו": גירושים רחבי היקף בוצעו בכל מקום שאליו הגיעו חיילי צה"ל.

קארש מתעקש שהחלטה 242 של מועצת הבטחון, הקוראת לנסיגה ישראלית "משטחים שנכבשו" במלחמת 1967 מתירה לישראל לשמור את רוב השטחים לעצמה; מהחלטת 194, הקובעת כי פליטי 1948 "המבקשים לשוב לבתיהם ולחיות בשלום עם שכניהם יורשו לעשות זאת בתאריך המעשי הקרוב ביותר", מסיק קארש, באורח תמוה משהו, כי זכות השיבה מעולם לא הוכרה על ידי האו"ם.

על פי קארש, ברור מאד למה ירצו הפליטים לשוב: מדבריו עולה כי תחת השלטון הישראלי – הוא אינו אומר "כיבוש" – הפכו השטחים לגן עדן של ממש. קארש מצטט מספרים מדהימים, המעידים על צמיחה כלכלית חסרת תקדים בשטחים בשנות השבעים והשמונים – עליה במספר הבתים, התעשייה, ירידה באבטלה, עליה במספר האוניברסיטאות, הטלוויזיות ומה לא. כמעט והתחרטתי על כך שלא גדלתי בג'נין במקום בפתח תקווה. אם להאמין לקארש, שנות השמונים רוו פלסטינים מאושרים, שעבדו בחסות אדונים ישראלים טובי לב.

מה שמעלה את התמיהה המתבקשת, אם היה כל כך טוב, אם כל התושבים היו מרוצים ונטולי כל לאומיות, איך פרצה האינתיפאדה הראשונה. ובכן, השאלה הזו קשה לקארש: הוא מתייחס לאינתיפאדה בשתי פיסקאות, והקורא הלא זהיר עשוי לחשוב שהאינתיפאדה לא היתה מרידה נגד ישראל, אלא נגד ערפאת.

הקורא חד העין יבחין כי המילה "התנחלויות" או "התנחלות" מופיעה בספר בן 296 העמודים חמש פעמים בלבד – כולן בציטוט מתוך דברי פלסטינים. אצל קארש, אין התנחלויות ואין מתנחלים. אין, למעשה, כל פעולות ישראליות: תמונת המצב העולה מספרו של קארש היא של ממשלה ישראלית, הנדהמת בכל פעם מחדש מפעולה פלסטינית. הסכם אוסלו מוצג כגחמה, ולא כתוצאה של האינתיפאדה – אשר, כזכור, היתה התקוממות פלסטינית נגד ערפאת.

ואם אין התנחלויות, אז קארש גם פטור מאיזכור העובדה שבשנות אוסלו, מספר המתנחלים עלה ב-100 אחוזים ויותר; פיגוע הטרור של ברוך גולדשטיין לא מוזכר; וכלל לא ברור, כשערפאת נושא את אחד מנאומי השטנה שלו – התופסים את רוב נפח הספר, והופכים אותו לקריאה מייגעת במיוחד – אל מי הוא בעצם מדבר; לשיטתו של קארש, הרי אין תנועה לאומית פלסטינית.

מי, אם כן, הם אותם צעירים החוגרים חגורת נפץ והולכים לזרוע מוות ברחובותיה של ישראל? ספרו של קארש לא יענה על השאלה הזו. אבל אפשר לקבל רמז: קארש מותח ביקורת על מדיניות ישראל בשנות השבעים בשטחים, ואומר שהיא התירה תעמולה של אש"ף, "כל זמן שלא היתה אלימה". היה זה, לדבריו, "מחדל היסטורי חמור".

יצא המרצע מן השק: קארש יודע שיש פלסטינים. הוא יודע שיש להם לאומיות. הוא פשוט חושב שהכיבוש הישראלי לא היה מדכא מספיק, אלים די הצורך.

ספרו של קארש איננו ספר היסטוריה, אלא ספר תעמולה, המצדדת בזכותה של ישראל לשלוט על שלושה מיליוני בני אדם. על התועבה הזו מחפה הספר בעטיפה נוצצת של "הפרות פלסטיניות" ובפרופוגנדה על ה"קידמה" שהביאה ישראל לשטחים. מומלץ לקריאה לפאשיסטים בלבד, ולא לאינטליגנטים שבהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by