בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נענע חשפה ראשונה: רפי גינת לידיעות 
 
 
רונן שמיר

כפי שנחשף לראשונה בנענע לפני כחודשיים - רפי גינת, האיש והבס, יחליף את משה ורדי בכס העורך הראשי של העיתון הנפוץ במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כפי שנחשף לראשונה בחודש ספטמבר בנענע: רפי גינת, האיש שהמציא את כלבוטק ומוביל את בשידור חוקר מזה שנים, יעבור לערוך את העיתון הנפוץ במדינה, ידיעות אחרונות.
ההחלטה על מנויו התקבלה לאחרונה על ידי ארנון מוזס, המו"ל של קבוצת ידיעות אחרונות. להחלטה הקשה קדמו התלבטויות שכללו ברשימת המועמדים את רותי יובל, מי ששימשה עורכת 7 ימים והנחשבת למקורבת למו"ל. גם נסים משעל, האיש והפופוליטיקה נחשב מועמד מוביל עד לפני כשנה, אך אז הוחלט שמשה ורדי עדיין ממשיך בתפקידו וההחלטה על מנוי של משעל ירדה מהפרק.
עוד מועמד שהוזכר בשבעו האחרון הוא יון פדר, עורך Ynet, אתר הבית של ידיעות אחרונות.
 

האיש והחומוס

 
רפי גינת, הנמצא בסוף שנות החמישים לחייו, היה מראשוני הערוץ הראשון. כוכבו זרח מרגע שהעלה לאוויר את התוכנית כלבוטק לפני למעלה מ- 30 שנה והפך לשם דבר בתחום הצרכנות.
התחקיר הידוע ביותר שלו היה תחקיר החומוס, במהלכו בדק את הקוליפורמים ברוב החומוסיות בישראל ומצא כי חלקן הגדול לא ראוי לאכילה. התחקיר עורר אז סערה גדולה והיו כבר אז מי שחיפשו אותו בפינה.
כעבור זמן לא רב החלה חקירת משטרה נגדו, שכללה האשמות שוא בדבר קבלות שוחד מסוגים שונים. גינת יצא אז מהפרשה נקי לחלוטין.
לפני שנים ספורות עבר גינת עם תוכניתו כלבוטק לרשת בערוץ השני ונחשב לעוגן מרכזי אצל הזכיין, שאף לוקח אותו עימו למכרז הקרוב.
גינת גם הפך לאימת הפושעים בישראל, עם המצאת התוכנית בשידור חוקר, בשתוף עם משטרת ישראל, במהלך התוכנית שוחזרו פרשיות שלא פוענחו, ובאמצעותה נפתרו פרשיות רצח, אונס ופריצות מתוקשרות.
לאחרונה כיכב רפי גינת בתוכנית ריאליטי על דיאטות במהלכה גם עשה הוא מעשה והפחית כמה עשרות קילוגרמים ממשקלו.
גינת גם ידוע בתור זמר בעל קול בס עמוק במיוחד והוא נחשב לדמות כריזמתית ומובילה בתקשורת בישראל.
 

הבן של העורך הראשון

צעירי ידיעות ודאי לא זוכרים שבעצם משה ורדי, העורך הפורש של ידיעות אחרונות, הוא גם בנו של העורך הראשון של אותו עיתון, הרצל רוזנבלום, הידוע בכנוי "הדוקטור". גם ורדי ומשפחתו עוד שומרת על השם המקורי (שרית רוזנבלום, כתבת הבריאות בעיתון, היא ביתו) והשם ורדי משמש בעיקר לצרכי עריכה וכתיבה בעיתונים.
ורדי החל את דרכו בעיתון ידיעות אחרונות, אך בעקבות סכסוך קשה עם דב יודקובסקי והחבורה שהקיפה אותו, הוא פרש לעיתון הארץ, שם ניהל את דסק החדשות. כשהסתכסך נוני (ארנון מוזס) עם יודקובסקי, הוא החליט להחזיר את ורדי לעיתון וזה השתלט על כסא העורך הראשי ודאג לפלוט החוצה את כל מקורבי יודקובסקי כמעט מכל חלקי העיתון.

אך גם ורדי לא ידע נחת, עם פרוץ שערוריית הקלטות הלוהטות והאזנות הסתר בין שני העיתונים הגדולים, נחקר גם הוא, ומשהוחלט להעמידו לדין, הוא הושעה זמנית והחליף אותו בתפקיד אילון שלו.
משנגמר משפטו בקול ענות חלושה, הוא הוחזר לעיתון ו"מחק" את תקופת שלו כמעט לחלוטין.
עכשיו, כשהוא כבר בסוף שנות ה- 60 שלו, הוחלט בהנהלת העיתון כי תם עידן, ומזה זמן מנסים קודקודי העיתון להחליפו. נראה כי הפעם זה סופי ורפי גינת אכן ייכנס בקרוב לכסא הנחשק. ואולי הדיאטה תסייע לו להכנס ביתר קלות לנעליים הגדולות שמשאיר אחריו ורדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by