בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

מה אומרות הביקורות בחו"ל על הסרטים החדשים שעולים למסכים בארץ? והשבוע: "סוד של אהבה" מביא את הזוג לשעבר (ויש אומרים המחודש) בן אפלק וגווינת' פאלטרו בדרמה מרגשת; ובכורה ארצית לזוכה הגדול של טקס האוסקר הישראלי, "ההסדר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סוד של אהבה

בן וגווינת` חתן וכלה. סוד של אהבה
 בן וגווינת` חתן וכלה. סוד של אהבה   
BOUNCE
באדי אמארל (בן אפלק) הוא מנהל חברת פרסום, יאפי כובש ושחצן . אבי ג`אנלו (גווינת` פאלטרו) היא אלמנה, אם לשניים, עוסקת בתיווך. לשניהם דבר אחד משותף: כל אחד מהם רוצה להתגבר על חוויה קשה שעבר. ככל שמתהדקת מערכת היחסים בין השניים, מתחילה אבי להבין שהפגישה הראשונה שלהם לא הייתה כל כך תמימה ומקרית כפי שחשבה, ושסוד גדול רובץ ביניהם.
במאי: דון רוס (103 דקות, ארצות הברית 2000)
 


Showbiz Data: סרט פשוט, שלא מפחד להתעמת עם נקודות התורפה האנושיות החשופות והפגיעות ביותר. לעיתים הוא מצליח יותר, לעיתים פחות. פאלטרו מצליחה ללבוש את הדמות ולהעביר את דקויותיה בצורה מדהימה, אפלק מצליח לעשות זאת רק כל עוד הוא שחצן ובטוח בעצמו, קשה לו עם המעבר לדמות עדינה, הגונה ובוגרת יותר. סרט עדין ומורכב.

E-online: הכימיה בין פאלטרו לאפלק בולטת וכובשת. הציון: שמונה וחצי. אפלק מאוד משכנע בתור פרסומאי אלכוהוליסט, שונא אדם. מעשיה שנונה, חכמה ועמוסה רגשית, שנמנעת מלגלוש לקלישאות הרגילות של סיפורי אהבה.

Film.com: תערובת חלקלקה של רגשנות ופרובוקטיביות. סיפור האהבה משני, לעומת הטרגדיה עמה נאלצים השניים להתמודד. לבמאי לא אכפת איך שדמויות שלו נראות, ולכן הוא מאפשר להן להגיע למצבים פגיעים ומעוררי הזדהות. שווה לראות רק כדי לדמיין איך בן וגווינת` נראים בחיים (הם זוג לשעבר).
 

ההסדר

הרצונות הולכים לאיבוד בתוך האידיאולוגיה. ההסדר
 הרצונות הולכים לאיבוד בתוך האידיאולוגיה. ההסדר   
הרב של מנחם, קצין דתי בצנחנים (אקי אבני), מעודד אותו להקים פלוגה של בני ישיבות. מנחם רווי בתחושת השליחות הלאומית, מקים פלוגה למופת, אבל מגלה שהרצונות שלו עצמו הולכים לאיבוד בתוך עננת האידיאולוגיה שעוטפת אותו. הוא נקרע בין אהבתו לבת הרב מיכל (טינקרבל) ובין הכבוד וההוקרה שהוא רוחש לאביה הכריזמטי (אסי דיין). האב מעדיף להשיא אותה לפיני (עידן אלתרמן) חברו הטוב ביותר של מנחם.

מעל הכל מרחף השב"כ, שחושד בו כי הוא שייך להתארגנות מחתרתית. בעיצומו של המאבק להוכיח את חפותו, נאלץ מנחם לבחור את דרכו בחיים. הסרט זכה בשישה פרסי האוסקר הישראלי 2000 עבור הסרט, התסריט, השחקן הראשי, השחקנית הראשית, הצילום והעריכה הטובים ביותר.
במאי: יוסף סידר (100 דקות, ישראל 2000)

 
 

בשבועות הקודמים

ארכיון שווה צפיה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

המעקב, המלאכים של צ`ארלי

חמש ילדות יפות, המסע של פליסיה

האחות בטי, סנאצ` (הערה: סנאצ` עולה גם השבוע בהקרנות טרום בכורה ברחבי הארץ. לביקורת על הסרט לחצו כאן)

רוצים לדבר על הסרטים? בואו לפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by