בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השילוש הטמא, חלק א' 
 
 
יוסי גורביץ

למה אנחנו קונים רעיונות מטומטמים? יוסי גורביץ בסדרת כתבות על שגעת "דה וינצ'י". והפעם: למה "הסודות שמאחורי צופן דה וינצ'י" מופרך לא פחות מהספר עליו הוא בא לסנגר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אל ללא חרון הוביל אנשים ללא חטא אל ממלכה ללא משפט, בתיווכו של ישוע ללא צלב" (ריכרד נייבוהר על הנצרות האמריקנית).

כאותם טפילים המתקיימים על גב יצור אחר, ואין להם קיום בלעדיו, הגיע אלינו ספרו של דן בורסטין, "הסודות שמאחורי צופן דה וינצ'י" (הוצאת מודן), וכמו להכין אותנו לכמויות ההבל בהן רצוף הספר, שנת ההוצאה שלו רשומה כ-2005.

עמיתי ורעי כאח לי, בלדד השוחי, כבר הפריך את הפסוודו-מדע המתחזה לעובדות שבספר; הספר שלפנינו מרכז את הטיעונים הפסוודו-דתיים של צופן דה וינצ'י, ובעידן כה בור בנושאי דת ובהיסטוריה של הנצרות, הפרכתם קשה יותר. ובכל זאת.

לזכותו של בורסטין ייאמר שהוא לא כתב את התשפוכת שבין כריכות הספר: הוא רק ליקט ממיטב ההזיות של תיאוריות הקונספירציה, חילק לנושאים, ומדי פעם הטביע בים ההבל מאמר הגיוני ושפוי, לשמירה על מראית עין. לחובתו, ייאמר שהוא לקח ספר מתח גרוע ושקרי והפך אותו לתנ"ך (אחד מחלקי הספר המשמימים ביותר הוא ניתוח של "צופן דה וינצ'י", עמוד אחרי עמוד).
 

תיאוריית הקשר

 
הגרעין של תיאוריית "צופן דה וינצ'י" (ספוילרים עצבניים – ראו הוזהרתם) הוא זה: במאה הרביעית, התכנסו כמה גברים מרושעים, וקשרו קשר נגד המין הנשי. הם לקחו את הדת הנוצרית, שהיתה מבוססת עד אז סביב דמותה של מאריה מגדלנה, ניפחו את דמותו של ישוע, שהיה עד אז הדמות המשנית בדת, ומאז רודפת הכנסיה הקתולית המרושעת והמדוכאת-מינית את כל מי שהעז לומר משהו טוב על נשים.

בשתי מילים: צואת פרים. הנצרות קמה במאה הראשונה, ומאז לא הפסיקה להתפצל. עד ועידת ניקאה, אותו "קשר אפל" כביכול, זוהו כ-60 סוגים שונים של מינות בכנסיה. הכרתי אמבות שהתפצלו פחות. בישוף שביקר בקונסטנטינופול בסוף המאה העיר במיאוס שדומה שהבידור והעיסוק העיקרי של התושבים הוא מחלוקות על טיבו של ישוע: "אתה מבקש מהבלן מים חמים, והוא עונה לך 'הבן עליון על האב'".

הנוצרים ידעו בדיוק על מה הם מתווכחים, לא פעם הם מתו בגלל ויכוחים מטופשים מאד (הנצרות המזרחית והמערבית התפלגו על השאלה האם רוח הקודש זורמת "באמצעות" או "דרך" הבן), והרעיון שקיסר אחד וכמה בישופים יוכלו לערוך זיוף מסיבי בכתבי הקודש, להעלים דמות מרכזית ולנפח דמות אחרת – מעבר לכך שהוא טיפשי, הוא מעליב.
 

פגשתי כמה נערות, שמן מאריה

שלא לדבר על כך שאין אפילו שריד אותנטי אחד שיתמוך בתיאוריה הזו. מתוך הפסוקים בברית החדשה, ופסוקים בבשורה אחת לא קאנונית, מצליחה אחת הכותבות המצוטטות בספר להגיע למסקנה שמאריה מגדלנה היתה חכמה, דעתנית, עצמאית, חזקה – וכוהנת מיסטריות זרה. אולי ממצרים, אולי מאתיופיה. ההוכחות? "מעבר לגבול המצרי" (איזה גבול בדיוק? מצרים של איזו תקופה?) יש עיירה בשם מג'דל, ובאתיופיה יש מקום הנקרא אמרה מרים, בית מרים. וואלה.

קונספירציה נוספת קשורה לאפיפיור גרגוריוס הגדול, שבדרשה שנשא בשנת 591 קבע שמאריה מגדלנה, מאריה מבית היני ו"האשה החוטאת" הן אותה אישה. אההה! מזדעקות התיאולוגיות הפמיניסטיות, הכנסיה מנסה להכפיש את שמה של מגדלנה ולומר שהיא זונה! ובכן, הברית החדשה עצמה אומרת שגורשו ממנה שבעה שדים – לא סימפטי. ובאשר לגרגוריוס הגדול, היחיד באפיפיורים שהרוויח את תוארו ביושר, הוא פשוט מצא עצמו בסבך של ארבע מאריות – מאריה האם, מאריה מגדלנה, מאריה מבית היני, "האישה החוטאת" שתוארה כבר במאה הרביעית כמגדלנה – ומארתה אחת, וניסה לעשות סדר בבלגאן. לא מזימה פטריארכלית ולא נעליים.
 
 
שפע מגוחך של מקום מוקדש לתיאוריה המופרכת שמאריה מגדלנה הרתה לישוע, נשאה את בנו לגאליה – ובכך הפכה היא-עצמה לגביע הקדוש – ושצאצאיה היו המלכים המרובינגיים. נניח לרגע לעובדה שלתיאוריה הזו אין כל בסיס הגיוני ונניח שהיא נכונה: צאצאי ישוע היו מלכים בצרפת שתמו לגווע במאה השמינית.

השאלה המתבקשת היא "אז מה?" אה! אומרים לנו מקציפי הריר, יכול להיות שיש להם צאצאים! ושוב, אז מה? האם מישהו מנסה לשכנע אותנו שלדמו של ישוע היו תכונות מאגיות, ושתכונות אלו נשמרו לאורך אלפיים שנים? האם הרעיון הזה, של דם מאגי, נשמע לכם מוכר? זה לא מקרי.

הבולשיט המרובינגי יסודו בזיוף. "אגודת סיון" נוסדה ב-1956, ולא ב-1099 כפי שהיא טוענת, והיא נוסדה לא בידי אבירים שתפקידם להציל את צאצאי ישוע אלא על ידי זייפן לאומני ואנטישמי, עם הסטוריה של שיתוף פעולה עם המשטר הנאצי. כל זה הוכח לפני שני עשורים בבתי משפט. אבל, כמו שאמר פ.ט. בארנום, כל דקה נולד פראייר חדש.

כל היסטריית "דה וינצ'י" מקורה בתפיסה שהנצרות היא זיוף, ושהיא תפסה את מקומה של דת אחרת, עתיקה יותר ונשית. לתפיסה הזו אין כל ביסוס אובייקטיבי, ועדיין מיליונים מאמינים בה. המגפה התפשטה עד כדי כך, שהכנסיה נתקפה בהלה מדוע? על כך, במאמרים הבאים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by