בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הגברים בהמות 
 
 
יואב הר עוז

יואב הר עוז על הפארודיה "טאץ' מחוספס לגיי המנומס" שעולה הערב ומתעקשת להוכיח שכל הסטרייטים הם בהמות דוחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני שאציג בפניכם את רשמיי, אסביר את הקונספט של טאץ' מחוספס לגיי המנומס, סדרה בת שלושה פרקים, שעולה הערב ביס פלוס. מדובר בפארודיה מבית היוצר של קומדי סנטרל על תוכנית הלייף סטייל – טאץ' עליז לסטרייט שיעיז.

את חמשת המופלאים העליזים מחליפים ארבעה מופלאים סטרייטים . בכל פרק הם אמורים לעזור לגבר גיי אחר להפוך מפביוּלס גיי לסטרייט מצוי. כל זאת, בקורס מזורז של אופנה, סגנון הליכה ודיבור; עבודות מחוספסות של הצווארון הכחול, טקטיקות התחלה עם בחורות ומיומנות במשחק כדור-סל. בסוף הפרק ולאחר מקצה השיפורים, יש מבחן סטרייטיות לאגזוזן המתלמד שנערך על-ידי אדם חיצוני, שאינו מכיר אותו. אם יחשיבו סטרייט, יש ניצחון.

קרטיס, בילי, קייל ורוב הם חבורת סטרייטים פרובינציאלים אמריקאקים דוחים במיוחד. אוכלים כמו בהמות, מפליצים, מעשנים ומטונפים. לא שאין בעולם סטרייטים מעודנים יותר ואקסלוסיבים – אבל מה שבטוח הוא שגייז מהסוג שלהם אין. בין היתר הם מחנכים את הסיסיז המעוצבים ללכת כנגד חוקי האסתטיקה וליישם את המהות הגברית, שבהתחרות כמעט על כל דבר. הם מלמדים את הדרמה קווינס לחדול מהדרמה.

בסדרת האם, הסטרייטים שפנו בטאץ' עליז לחמשת המופלאים, מעוניינים כביכול בעזרה אמיתית, רוצים באמת ובתמים בשיפור אורח חייהם למען בת זוגם ומשפחתם, ובסיום כל פרק הם נושאים הבטחה מטרוסקסואלית. כאן, ההרפתקה ההטרוסקסואלית שעובר העליז, נעשית למורת רוחו ועל סף ההקאה, הכל רק כדי להצליח לרמות בסוף התהליך במבחן – "מי הוא סטרייט?".

למרות הרבה בעיות, ישנם דברים מעניינים בתכנית – כמו למשל ההבחנות בין התרבות ההומואית לתרבות הסטרייטית, שמחוץ לערים הגדולות. ההבדלים ניכרים בכל והעיקר איננו סגנון הלבוש והדיבור, אלא דרך המחשבה. כדי לא להישאר רק ברמת התעודה לערוץ שמונה, רביעית השחקנים מפיצה את תורת ההטרוסקסואליות ביציאות שנונות תוך כדי המחשה בפועל - בפרק הראשון יש טקס ניצחון סטרייטי בבאולינג, שנראה כמו טקס של שבט המאורים בניו זילנד, כולל הבלטת ישבן והוצאות לשון.

המעצור היחידי, שמונע מהפארודיה הזו להצחיק באמת ולהיות מעניינת בכללותה, הוא הפוליטיקלי קורקטיות שבה. בפרק הראשון, למשל, הם מגיעים לביתו הסופר-מעוצב של ג'ונתן העובד בתחום האופנה – גיי היסטרי משורטט גבות לכדי הבעת הפתעה. לכל מי שעיניו בראשו ברור שהוא גיי בכל רמ"ח אבריו ושס"ה רהיטיו; אך רביעיית הגברים שלנו זהירה עד כדי צביעות. הם נמנעים מלצחוק על חשבונו ועל אורח חייו הוורוד – הכל לטובת ניפוץ הבועה המהממת שבה הוא חי, ולמען העליונות הסטרייטית, שהם נושאי בשורתה.

ההומור היחיד פה הוא עצמי, על החיים ההטרוסקסואלים חסרי השיק והגאווה הגברית שבלהיות בהמה. בבסיס הסטרייטיות יש קטילה לכל מה שההפך, זה טבוע בהומור ("חתיכת מתרומם", "מה, אתה הומו?" וכו'). חבל שהם מתרכזים בהומור העצמי ונמנעים מלגעת בחוסר פוליטיקלי-קורקטיות .הרעיון הפארודי יכול היה להיות הורס מצחוק אם הדגש היה על המגוחך שבגייז המועמדים ליישור. אפשר היה לצחוק על אורח חייהם ה"מהמם" מבלי לפגוע באמת – כשברור שמדובר בפארודיה טלוויזיונית, שהכוונה היא לצחוק עם. עם המועמדים ובמיוחד איתנו.

כתוצאה מכך, מתקבלת התמונה שאין לגייז שום סיבה אמיתית להשתנות, ושהחיים המטרופוליניים הנקיים ומעוצבים שלהם מוצלחים בהרבה מההתבהמות של הסטרייטים הפרובינציאלים. בשורה קשה לנשים שעוד מחפשות גברים אנושיים, שגם ימשכו אליהן.

* טאץ' מחוספס לגיי המנומס, עולה הערב ב-22:00 בערוץ Yes+
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by