בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האם חיים ישאיר את הטיק? 
 
 השגריר (תמונה מתוך אתר התוכנית)   
 
יואב הר עוז

יואב הר עוז חושש שמא חיים הכט יהרוג מישהו עם אצבעותיו המשתוללת – וגם מחליט להדיח מישהו מחברי הוועדה המדיחה של 'השגריר'. מי זה יהיה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

השגריר: חברי הוועדה מודחים

יבשים, בלי טיפה הומור, נטולי אסרטיביות, מלאי דרמטיות בסגנון תקופת מלחמת המפרץ 1, ובמיוחד – לא יודעים להחליט – על מישהו מהשופטים לעזוב את הוועדה ולהחזיר את התיק. מי זה יהיה? בפסקה הבאה נדע. האם זו רינה מצליח חסרת הכריזמה ? נחמן נחש-צפע-שי נטול ההומור: "חבר'ה רק בלי תקריות דיפלומטיות" (איזה צחוקים)? או אולי יעקב פרי כבד הלשון שהתקשה לבטא את המלה קוֹנקרֵטִיזַציַה, ובלי בושה וללא חיתוך בעריכה אמר קונקרסידציה.

כמו חברי הוועדה גם אני החלטתי לשנות את כללי המשחק, והפעם לא אחד מחברי הוועדה ישאיר את התיק וילך הביתה אלא – כולם. חברי הוועדה אצלי בבית הגיעו למסקנה, שחברי הוועדה בטלוויזיה טובים יותר בתפקידים מהם באו מאשר כתואמי דונלד טראמפ. על אחת כמה וכמה, אינם מתאימים לבחור אנשי הסברה בתחרות ריאליטי טלוויזיונית.

בכלל, קבלת החלטות בישראל היא בעיה. ראשי ממשלות לדורותיהם דחו החלטות, יועצים משפטיים לממשלה מרחו אותנו במשך שנים, פרקליטי המדינה לא סגרו, בבתי המשפט יש תיקים שכבר שנים מחכים להחלטה, מנכ"לים בחברות עסקיות מתחמקים משינויים חותכים. גדול כקטן, אפילו בכוכב נולד שתיים המפיקים חזרו בהם, (ראו מקרה שיבתה של חנה גור). הרי כל אלה מקבלים שכר על מנת לקבל החלטות, אך לא עושים את עבודתם. כך גם ועדת השופטים ב"השגריר", היא קמה כדי לקדם את המשחק ולהחליט (מר פרי – לא צריך להתנצל כל כך כל פעם שאתה מבקש להשאיר את התיק. שיגידו תודה שאתה מבקש, ולא בועט אותם מהדלת).

זו הפעם השלישית בה חברי הוועדה אינם מסוגלים לעמוד בהחלטות "קשות", ובכדי לא להחליט משנים את כללי המשחק. בהחלטות פה אחד מלאכתם קלה, יכולתם להכריע תבוא לידי ביטוי כאשר הבחירה להעיף מועמד שנויה במחלוקת. בפעם הראשונה, חילקו את המועמדים לקבוצת בנים ובנות, כשראו שהבנות הולכות ונכחדות, העבירו לשם את צביקה דויטש. מול התרגיל של שתי העולות החדשות, דפנה ומהרטה, לא יכלו. במקום להדיח את שתיהן כמתוכנן, רק אחת השאירה את התיק. אמש, את ההחלטה להדיח את יעל אשת החיל מאותגרת המיצמוץ, או את שומר המסורת חסר חוט השדרה, השאירו לפרק הבא. חברי הוועדה, נמצאו בלתי כשירים ובלתי יציבים בהחלטותיהם. הבטיחו לנו העפה של שניים בסוף הפרק וקיבלנו רק אחד. שלחו אותם להתחרות על לבו של שגריר יפן, ודווקא את זה שבחר השגריר, הם בחרו להעיף. הציגו תחרות על פי שיטת גביע ובסוף פסקו על פי שיטת ליגה.

חברי וועדה נכבדים: ברור לכל שבסינון שלכם יש שיקולי רייטינג, אבל מסביר טוב של ההפקה ידע להסוותם במשחק טוב ובציות לכללי המשחק, שנקבעו מראש. בהתנהגותכם, חברי הוועדה, חשפתם את ערוותה של קשת צמאת ה-SMS . לכן, אני מבקש שתשאירו את התיק ותצאו לי מהפריים. יו אר פיירד.
 

רשיון להרוג: האם לחיים הכט רשיון להרוג באצבעותיו?

 
כבר בקדימונים לתוכנית רשיון להרוג התכווצתי בפחד בכורסת הטלוויזיה, כשאצבעותיו של חיים הכט איימו לפגוע בי מבעד למסך. האם להכט רשיון להרוג עם אצבעותיו? בכל אופן, עם זקנו המלבין ותנועות ידיו הנמרצות, חיים הכט נראה כמו הדייר הכי פופולרי ברשת משען. להכט להט עיתונאי, שלא היה מבייש אף סטודנט לתקשורת, יחד עם זאת, היה נעים יותר לו האלטע זאכן הנלהב היה מרגיע התלהמותו וחוסך מאתנו ניסיון להראות מעודכן ומגניב על ידיד שימוש מגוחך בשפת הצעירים.

פרט לעניין זה, הראה לנו חיים הכט שניתן לעשות תוכנית מעניינת גם בנושא "יבש" כמו הבטיחות בדרכים. התוכנית דילגה בקלילות בין צרפת לישראל, זרמה היטב והייתה מסקרנת מאוד. האמת, הצפייה גרמה לי לחשוב, כיצד קורה שאנו משקיעים משאבי עתק במיגור אינתיפאדה, כאשר מתאונות הדרכים, כמות האנשים המתים היא פי שלוש? התשובה הצרפתית לעניין זה, רתמה פוליטיקאים לנושא. הגב' ז'נבייב יורגנסן פנתה לז'אק שיראק בעת מסע הבחירות בצרפת, והודיעה לו, שעליו לבטל את הנוהג, שנשיא נבחר חדש חונן את העבריינים הקלים וביניהם את עברייני התנועה. אם לא כן, אמרה לו הגברת – היא אישית תדאג שלא ייבחר. ז'אק שיראק נרתם לעניין, וזכה לאהדת ההמונים.

מה שהיה חסר בתוכנית, זה מהלך המוני עממי – כזה שפוליטיקאינו באמת יירצו להצטרף אליו, ולא להסתפק בעצומת אס.אמ.אס'ים של עמותת אור ירוק. טוב, אולי בתוכנית הבאה. ואולי במצע הבחירות של רשימת הגימלאים בראשותו של חיים הכט. בבחירות הבאות הצביעו הכט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by