בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס אפיל של חתול דרוס 
 
 מתוך עטיפת הספר   
 
מיטל שרון

מיטל שרון סבורה שבשורת השחרור המיני ב"המעגל הפנימי" היא תנוחה של המאה שעברה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ון מילק מתנשק נשיקה עמוקה עם אשתו, אייריס. הם מתכוננים לשלב שנקרא "משחק מקדים". "החיה האנושית" אוהבת את המשחק המקדים והנקבה האנושית זקוקה למגע כדי להגיע לעוררות מינית. לאחר מכן ג'ון נוגע בפטמתה של אייריס, והמתבונן מקרוב יוכל לראות את הנפיחות בקצות הפטמות שלה, סימן ברור לעוררות. גם איברו של מילק זקור, ומגיע לאורך הממוצע של הפין הגברי. הנרתיק של אייריס מתמלא נוזלי סיכה מבלוטת הברתולין והם מוכנים לקיום יחסים. לאחר מכן עסוקים ג'ון ואייריס במשגל בתנוחה הנפוצה ביותר בקרב זוגות הנשואים למעלה מארבע שנים, התנוחה המיסיונרית.

כך ודאי היה נראה תיאור סקס נפוץ אצל אלפרד קינסי, אחד מחוקרי המין הגדולים בהיסטוריה. פרופסור קינסי (או פרוק, אם אתם ממקורביו) לקח על עצמו משימה שאפתנית למדי. ד"ר סקס, כפי שהוא מכונה על ידי תלמידיו, קיווה למלא 100 אלף שאלונים מיניים, אשר יתעדו את כל פעילות המינית של "החיה האנושית". השאלונים האלו אמורים להיות חפים מהטיות מוסריות, ולהפריך את כל המיתוסים הנוגעים במיניות שהכנסיה ושלוחותיה דאגו להפיץ. קינסי הצליח במשימתו. בשנת 1948 הוא הוציא לאור ספר שערורייתי – "ההיסטוריה המינית של הגבר", וכמה שנים מאוחר יותר את "ההיסטוריה המינית של האישה".

אלפרד קינסי היה באמת, אבל "המעגל הפנימי" (הוצאת חרגול) הוא סיפורו של עוזרו המומצא של קינסי, ג'ון מילק. מילק מגוייס לשירותו של קינסי בשנותיו האחרונות בקולג' והופך לעוזרו האישי הראשון, ולחבר הראשון ב"קומונת קינסי". קומונה שהכילה אחר כך שני עוזרים נוספים ואת נשותיהם של הארבעה, שמגויסות גם הן למשימה הגדולה. קינסי ואנשי צוותו מתעדים היסטוריות מינית של מרואיינים, הם מציצים לזונות, מזדיינים, עושים החלפת זוגות,מתהלכים עירומים ונוסעים לקצווי עולם כדי לתעד את מעלליו של פדופיל; והכל בתחושת שליחות עמוקה.

תיאור המעללים האלו הופך את הקוראים למציצנים. כמו ספרי שואה אשר טורחים לתאר במדויק את כל הזוועות שהתרחשו באושוויץ, כמו אותם טורי עיתונות אשר מתארים אונס ברוטלי שלב אחר שלב, כך גם "המעגל הפנימי" מקבל הכשר לתיאורי מין מפורטים, על ידי הפיכתם ל"מדע" או ל"דיווח עיתונאי". הקריאה בארבע מאות עמודים כאלו היא סקסית בערך כמו לראות זוג דורבנים מזדווגים או כמו לנשק את אשתך ולחשוב על בלוטת הברתולין שלה.

לקינסי היה כנראה תפקיד גדול בהתפתחות החשיבה על המין. יש לשער שבשנת 1948 לא רבות היו הנשים שהבינו שגם להן מותר לאונן, וכנראה שגם הגברים לא ממש התגייסו למלחמה בידיעה ברורה כי אין כל קשר בין מין לאהבה. אבל הספר של בויל יוצא לאור במאה ה-21. חמישים אחוזים מהזוגות הנשואים בארצות הברית מתגרשים, ואין צורך בחזון גדול כדי להבין שכל אחד יכול לקיים יחסים עם מי שהוא רוצה, כמה שהוא רוצה, באיזו תנוחה שהוא רוצה ובעזרת כל חפץ שמענג אותו. ולכן, כדי שהספר "המעגל הפנימי" יהווה חומר קריאה ראוי הוא צריך להתקדם מעבר לקו המחשבה של קינסי.

ת.ק. בויל צריך להסתכל לאחור על קינסי, להעריך אותו, לבקר אותו, לאפשר לקוראים העכשוויים את יתרונות הפרספקטיבה. האם השאלונים של מילק אכן חפים מהטיות? האם אכן אנשים שחיו בשנות הארבעים של המאה היו מסוגלים לדווח במהימנות ראויה על יחסי המין שלהם? האם אישיותו הכובשת והכריזמטית של קינסי לא השפיעה על תוצאות המחקר? האם קינסי עצמו לא היה סוג של כומר, שמטיף לדת חדשה, ומצווה על קיומה, תוך התעלמות גמורה מרצונותיהם של אחרים?

יהיו שיאמרו שבויל אכן מנסה לייצר נקודת מבט ביקורתית על קינסי. מילק הוא אמנם מאמין גדול בקינסי, ויעשה כל מה שהמפקד יאמר לו, אבל אייריס, אשתו, מהווה סוג מסויים של קונטרה, איזה פרץ של מחשבה חופשית, אשר מתנגד להיכנע לתכתיבי "החופש" שכופה עליה קינסי. אבל דומה שבויל עצמו נשבה בקסמיו של קינסי. קינסי חושב שלאייריס יש עכבות מיניות מיותרות וכי החינוך הקתולי שקיבלה משפיע עליה לרעה. הקורא מבין כי ג'ון אינו מסכים אתו, וברור כי אייריס אמורה להיות מופת של ליברליות אמיתית, כזו שנגמרת ברגע שאתה פוגע ברגשות היקרים לך. אבל דמותה של אייריס נותרת בלתי מפוענחת לאורך כל הרומן, ונותרת בגדר אישה טיפוסית, שמתנהגת בצורה המקובלת אצל נשים, בהיסטריה, וללא היגיון.

אין להכחיש, הספר של בויל הוא קריא ושוטף ביותר, וניכר כי בויל יודע להריץ את אצבעותיו על המקלדת במהירות כזו, שמאפשרת לקורא להריץ את עיניו על הדף ללא הפסקה. אבל לקרוא את "המעגל הפנימי" של בויל זה קצת כמו להסתכל על חתול דרוס בכביש – זה מראה מעניין נורא, אבל בעצם ההסתכלות אין שום דבר המעיד על חוכמה או על רגישות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by