בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה: שגרירנו הנחמד בצפון 
 
 ביבי, שרה ומנחם הורוביץ   
 
יואב הר עוז

יואב הר עוז מנתח את מצבם של ארבעת המועמדים האחרונים ב'השגריר' וממליץ לכתבנו בצפון מנחם הורוביץ למשוך לכיוונים קצת יותר צהבהבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כתבנו בצפון עם ביבי הקוסם

כתבנו בצפון, מנחם הורוביץ, השריף של הגליל שדמותו מוכרת לנו מהקשרים חמורי סבר, כמו פיגוע של חיזבאללה, או תאונה צה"לית בצפון, או במקרה הטוב יותר, של שיטפונות ושלגים; חמד לעצמו את הפורמט של תוכנית אירוח אישית, (כנראה מחוסר מעש, ומחסור באירועים במשך תקופה ארוכה).

מנחם, סנטה קלאוס חובש כיפה, התגלה כדמות חביבה ונעימת הליכות, איש אשכולות, היודע לראיין במקצועיות ראויה לשבח. הבעיה של התוכנית הינה המרואיינים, עוד פעם פוליטיקאים, שדי לנו מהם. החמור מכל הוא שמנחם הורוביץ בתוכניתו עוד עלול לגרום לנו לאהוב אותם – ועל כך לא יסלח לו.

הפעם המרואיין היה "הקוסם", ביבי נתניהו ואשתו שרה. למרות הקשר הדחוק לאזור הצפון, הצליחו לספח את טבעון, ולבקר אצל מי שהדריך את ביבי בסיירת, דרוזי מרמת הגולן. כל זאת, על מנת להצדיק את הראיון עם מנחם הורוביץ. בראיונות המתבצעים בנופים פסטורליים ויפים, תמיד תמצא הנוסטלגיה המתאימה, והאהדה למרואיין השגרתי, לא כל שכן, אצל "הקוסם".

מנחם הורוביץ קנה אותי בכך שהציג מראש את מטרותיו מהראיון, ובסוף התכנית ערך סיכום הוגן ומדויק, לגבי מה שהושג ומה שלא הושג. ביקורת עצמית נוקבת, שתאמה לגמרי את רישומי.

ומנחם אמנם היה הגון איתנו ונוקב עם עצמו, והודה שלא לחץ מספיק, אבל אין בכך די, מכיוון שתוכניתו הפכה לעוד חלון תקשורתי לפוליטיקאים המקבלים חינם תעמולת בחירות. בניגוד לתכניתו של דב אלבוים – שם אין צורך לדחוק את המרואיינים לפינה, כאן אנו נפגשים עם פוליטיקאים משופשפים, אשפי תקשורת, שמקדישים זמן רב להכנות, ונעזרים בגדודים של יועצים. שבענו די מתוכניות בהן מראיינים כמו יאיר לפיד ויורם גאון "מסתחבקים" עם פוליטיקאים. נוצר מצב בו כל פוליטקאי הרוצה לשאת את האג'נדה שלו, פשוט יוצר קשר עם הפקות טלוויזיוניות ונואם שם לפחות כעשר דקות ללא הפרעה. מנחם ברוב טובו יצר עבורם כחצי שעה נוספת.

מנחם ו-'קשת': אם כבר בחרתם בפורמט בלתי ראוי זה, אז ראיונות נוטפי עסיס צהוב ורכילותי על סף הסקופ יתכן והיו מאזנים את התעמולה הפוליטית הניגרת. ביבי "הקוסם", מוקדם ככל האפשר, מכריז ללא גמגום, ללא מצמוץ ובאופן נחרץ, "שגיתי", ובכך רוכש אהדה ואמינות להמשך הראיון. (אהוד, שים לב ולמד, עד היום לא שמענו זאת ממך, אלא רק שהפקת לקחים, אבל לא שגית. אם לא שגית איזה לקחים הפקת? אנחנו לא כל כך מטומטמים כמו שאתה חושב, ביבי מכבד יותר את האינטליגנציה שלנו).

שרה, שעשתה מאמצים נואשים להיות נחמדה, לא הייתה אמינה בהכחשותיה, מנחם פיספס כאן שלא לחץ יותר. למשל, אם אין ממש בכל הסיפורים על שרה, מדוע היא נזקקה לבית המשפט על מנת להשתיק את בעלה הראשון ? איזו החמצה, ובייחוד עם שרה, כי מנעו מאיתנו מידע צהוב ועסיסי.
 

על ארבעה שגרירים: חכם, תם, רשע וזה שאינו יודע לשאול

 
סוף כל סוף עשתה הוועדה עבודתה והחליטה את מי להעיף. האמת שהבחירה הייתה ברורה וקלה. השיקולים היו רייטינגים לחלוטין. נשארו שתי בנות ושני בנים. ממש פמיניזם תרבותי. על ארבעה מעומדים דיברה ההפקה: אחד חכם – איתן, אחד רשע - יעל, אחד תם- עידן וולס, ואחד שאינו יודע לשאול - מהרטה?

מהרטה (מי שהוצגה לפני כמה פרקים, על ידי איש חינוך, כאבא אבן) אולי לשאול לא יודעת, אבל לענות בהחלט כן. אבא אבן היא אולי לא, אבל אדיסו מסלה ממין נקבה כן. אדיסה חרטה על דגלה את סמל האנושיות והכאב – כאילו אם אינך בת העדה האתיופית הינך בלתי אנושי בעליל. אם הצלחתה עושה טוב לבני העדה, אני בעד שתזכה. בכל אופן, אם תהיה שגרירה ותמשיך להתנצל על כל תקרית דיפלומטית יוטל עלינו תוך שבועיים אמברגו עולמי.

איתן, אין ספק שמדובר במועמד ראוי, רהוט, דובר שפות ומיומן מאד. מלבד חשד קל שאיתן הכין מראש תשובות לשאלות שנשאלו, במיוחד לאור העובדה שהחזיר למראיינים בשאלות משלו, איתן יכול לעשות שירות הסברתי יוצא מן הכלל, מאחורי הקלעים בלבד. מרשים כל שיהיה, משכנע ככל שיהיה, אישית לא הייתי קונה מאיתן רכב משומש, אין לדעת איפה עבד עלי.

דיבורו חלקלק, מצויד במראה של הסוחר מוונציה. איתן, כפי שציינתי בכתבות קודמות, נראה כמו מלווה בריבית. הוא נתן לבנים ולבנות לנסות לדרוך עליו אבל החזיר בניצחונותיו המזהירים ודרש נקמה עם ריבית. מי שיצפה בו בעולם, יתכן ויחוש מאויים מכוחו הרטורי של שוורץ, ויחד עם זאת מלא חרדות מהרגע בו ידפוק על דלתו וידרוש את ליטרת הבשר.

יעל, הישארותה בסביבה נובעת אך ורק מהצורך לספק כותרות נוספות מהקאט פייט העתידי בינה לבין בחירת הצופים בבית – דפנה ההולנדית. מיאו, חתולה.

וולס, מי שנראה בלתי מזיק כמו בובתו של פיתום, הוא עו"ד ממולח. אם תשאירו אותו בחדר לבד עם נחש, אל תתפלאו כשתמצאו את הנחש מעולף. מי שמסתיר את אוזני הדמבו שלו בתספורת קארה של מוגלי מסתיר כנראה עוד סודות. נחכה שיפתיע בפרקים הבאים. תחושתי היא שהוא יהיה המנצח. כרגע איתן מוביל, אבל העם (כמו במקרה סקעת-מויאל), ייתן כנראה את הניצחון לאנדרדוג, או בעצם לאנדרסנייק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by