בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

"שווה צפייה" מביא את הביקורות העולמיות על הסרטים החדשים שעולים על מסכי הקולנוע. והשבוע: ג'ים קארי הוא הגרינץ'; "היום השישי" - עוד מותחן עתידי של שוורצנגר; "אני עצמי אני", קומדיה רומנטית בעלת רבדים פמיניסטיים; "רחובות מושחתים", דרמת פשע ניו-יורקית; ולילדים - לכבוד החנוכה, "פוקימון 2"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הגרינץ'

הגרינץ`. יצא חמוד, ג`ים קרי
 הגרינץ`. יצא חמוד, ג`ים קרי   
Dr. Seuss: How The Grinch Stole Christmas
ג`ים קארי הוא הגרינץ`, יצור ירוק, שובב ומרושע, שנודה על ידי בני עירו הואוויל (WHOVILLE), ומאז חי במערה על ראש ההר. אם יש משהו שמרגיז את הגרינץ` זה האופטימיות ושמחת החיים של אנשי הואוויל במיוחד השמחה שמעורר חג המולד הקרב ובא. הגרינץ` מחליט להרוס את שמחת החג לכל תושבי העיר ומתחיל בכך שהוא גונב להם את המתנות. ילדה קטנה בשם סינדי משוכנעת בכך שמתחת לפרוותו הירוקה והשעירה פועם לב חם ומנסה לגרום לו להתפייס עם התושבים ולחגוג עמם את החג, רק שהמשימה מתגלה כקשה יותר ממה שחשבה. הסרט מבוסס על ספר של סופר הילדים הקלאסי ד"ר סוס.
במאי: רון הוארד (102 דקות, ארצות הברית 2000)

 
Spliced Online: זאת הייתה יכולה להיות הפקה אגו מניאקית ענקית סביב ג`ים קארי, למעשה הכניסה שלו לדמות ומעשי הקונדס שלה, הם שעושים את כל הסרט. שפע של צחוקים והתרגשויות כשלצדם מנה לא מבוטלת של עלילה מיותרת מושכת זמן ושירים גרועים.

Reel.com: קארי פשוט מבריק בתפקיד הגרינץ`, אף שחקן אחר לא היה יכול לגלם אותו טוב יותר. לצופים המבוגרים יותר צפויה אכזבה. ההרגשה היא כאילו נקלעת לאיזה מתקן שעשועים מתקתק ומייגע בדיסנילנד: די נחמד בהתחלה, אבל מהר מאוד נמאס ורוצים לרדת.

e-online: הילדה טיילור מומסן, מקסימה ביותר, אבל לא היה מזיק לה ללמוד לשיר כמו שצריך. דמותו של הגרינץ` משעשעת, חבל רק שהרבה מהסצינות מתרחשות כשהגרינץ` לבד במערה שלו, במין ואקום, בלי אנשים. הציון: שבע וחצי.

 

היום השישי

היום השישי. שוורצנגר נהיה צעיר משנה לשנה
 היום השישי. שוורצנגר נהיה צעיר משנה לשנה   
The 6th Day

בעתיד הלא רחוק בו מתרחש הסרט, הרעב נעקר מהשורש כיוון שהסופרמרקטים מלאים במזון שיוצר בהנדסה גנטית, תוחלת החיים עלתה כיוון שהמעבדות הרפואיות גדושות באברים אנושיים משוכפלים שרק מחכים להשתלה, ואם מתה לך חיית המחמד, תמיד אפשר לשכפל אותה. אדם גיבסון (ארנולד שוורצנגר) איש משפחה למופת, לא ממש מרוצה מרעיון השכפולים ומתנחם בעובדה שעדיין לא הותר שיכפול בני אדם. חייו של גיבסון משתנים כשערב אחד הוא מגיע הביתה ומגלה לתדהמתו שאת מקומו תופס אדם משוכפל גנטית בן דמותו. תלוש ובודד, הוא יוצא לקרב על חייו מול תאגיד-על היי-טקי מושחת שאחראי על השכפול המוטעה.
במאי: רוג`ר ספוטסיווד (122 דקות, ארצות הברית 2000)
 
 
Spliced Online: למרבה הצער, מעט ההבטחה שטמונה בסרט מסוג זה אובדת לחלוטין בתוך הפקת- היתר ההוליוודית. מאחורי כל השמאלץ השוורצנגרי של התפוצצויות יקרות, פעלולים מופלאים, ומרדפי מסוקים עוצרי נשימה, מסתתר מותחן אינטליגנטי וזהיר על המדע שיצא מכלל שליטה.

Reel.com: מחווה משעשעת לסרט מדע בדיוני אחר של שוורצנגר, ```זיכרון גורלי``.
גם כאן הגיבור יורה משפטי מחץ לכל כיוון ומכסח את הרעים, אבל הפעם הוא רגיש, בעל נהדר ואבא אידיאלי. האפקטים שמשתמשים בהם לצורכי שכפול ביולוגי, מרהיבים.

e-online: רוברט דובל מגלם את המדען המעוות וחולה הנפש, בעומק וברגישות רבה. השוורצנגר הוא אותו השוורצנגר, אוסטרי קשוח ומרובע, בלי יותר מדי כריזמה. הציון: שבע וחצי.


 

רחובות מושחתים

רחובות מושחתים. הניו-יורקים האלה, רק סקס ופשע בראש שלהם
 רחובות מושחתים. הניו-יורקים האלה, רק סקס ופשע בראש שלהם   
The Yards

ליאו הנדלר, נער רחוב ניו-יורקי (מארק וולברג), הודה בפשע שלא ביצע כדי להציל את חבריו. כשהוא יוצא מהכלא הוא מנסה לחזור למוטב ומשיג עבודה אצל הדוד פרנק (ג`יימס קאן), איש עסקים מפוקפק. הבעיות מתחילות כשליאו מחדש את הקשר עם חברו ווילי גוטיירז (חואקין פניקס), שגורר אותו חזרה לעולם הפשע הניו יורקי. כתוצאה מטעות ליאו מגיע למקום הלא נכון בזמן הלא נכון וכעת הוא נאלץ לברוח על חייו ולצאת נגד משפחתו וחבריו. דרמת פשע.

במאי: ג`יימס גריי (115 דקות, ארצות הברית 2000).
 
Spliced Online: מבחינה סגנונית הסרט מחזיר אותנו לדרמות הפשע של שנות השבעים, אבל הצורה המאופקת שבה מתרחשים הדברים, והזרמים שמתחת לפני השטח, גורעים מההנאה שבצפייה. הסרט לא מצליח להיחרט בזיכרון ולעורר מחשבה.

Reel.com: סרט רגיל לגמרי מסוג הסרטים המציגים פושעים שחוזרים למוטב ומנסים להשתלב בחברה. כמו סרטים רבים אחרים הסרט בוחן סוגיות של כבוד, אמון, משפחה ומוסר. מה שהופך את הסרט למיוחד הוא המשחק המצוין - לא התסריט, לא העלילה ולא הצילום.

e-online: גריי, הבמאי, מצליח לצייר תמונת עולם עגומה וקשוחה אך הסרט איטי מדי ואף פעם לא מגיע לשיא. ג`ימס קאן משחק באיפוק רב אך האנרגיה שלו מכלה וסוחפת. הציון: שבע וחצי.

 

אני עצמי אני

אני עצמי אני. מה היה קורה אילו
 אני עצמי אני. מה היה קורה אילו   
Me, Myself I

פמלה, בת שלושים פלוס ועדיין רווקה (רייצ`ל גריפית`). למרות שהיא עיתונאית מצליחה ואמידה היא רואה את עצמה ככישלון מוחלט ומשתעשעת במחשבה של מה היה קורה אילו לפני 13 שנה הייתה נעתרת להצעת הנישואים של רוברט, אהובה מהאוניברסיטה.

פמלה מעורבת בתאונת דרכים, ולמרבה האירוניה יש לה הזדמנות לגלות זאת. הנהגת שפגעה בה היא לא אחרת מאשר בת דמותה, פמלה 2 שמסתבר כי היא עקרת בית שנשואה לרוברט ומתגוררת עמו ועם ילדיהם בפרברים.

כשפמלה, עקרת הבית, נעלמת, תופסת פמלה העיתונאית את מקומה לצד בעלה וילדיה, בחפץ לב .אך לצערה היא מגלה שהדשא בפרברים לא תמיד ירוק יותר, שחיי הנישואים עם רוברט משמימים ושיש לה עוד הרבה מה לגלות על עצמה.
במאית: פיליפה קרמל (104 דקות, אוסטרליה-צרפת 1999)
 

Spliced Online: הבמאית לא פוחדת לגעת בצדדים האפלים והריאליסטיים של החיים. מהנה, חכם ומכיל הרבה חומר למחשבה. עוסק בקונפליקט הנצחי של נשים שנאלצות לבחור בין קריירה למשפחה.

Reel.com: הופעתה הנמרצת ומלאת החיים של גריפית` הופכת את הסרט לרומנטי, מצחיק וחביב ביותר. בלי גריפית` הסרט היה מדרדר לכדי קלישאה פמיניסטית, אבל היא מצליחה ליצור שתי דמויות מלאות ומעוררות אמון.

e-online: כשרונותיה של שחקנית דרמטית כמו גריפית` (הילארי וג`קי) לא מקבלים מספיק ביטוי בסרט. עלילה צפויה וקומדיה נשכחת ביותר. הציון: שבע.
 

פוקימון 2

הפוקימונים. ועכשיו כולם ביחד: פי-קא-צ`ו!
 הפוקימונים. ועכשיו כולם ביחד: פי-קא-צ`ו!   
Pokemon: The Movie 2000
על אש, מאמן הפוקימונים וחבריו למנוע מג`ירארודן הרשע ללכוד את שלושת הפוקימונים שאחראים על מזג האוויר בכדור הארץ. אם מג`ירארודן יצליח במזימתו יופרו תנאי מזג האוויר, איתני הטבע יתחילו להשתולל, ואז לא יהיה עתיד לחיים בעולם הזה. כדי להצליח במשימתו קורא אש לכל הפוקימונים בעולם ויחד הם מנסים לשחרר את הפוקימונים שנלכדו ולהציל את האנושות.
במאי: מייקל האיגני, קוניהיקו יויאמה (115 דקות, יפן 2000)
 

Spliced Online: ייתכן שהילדים לא יצליחו לעקוב אחרי העלילה המסובכת, מה שבטוח הוא שאת ההורים הסרט הזה ישעמם ביותר. הנורא ביותר הוא שכמעט אין תסריט, רק מלמולים של פוקימונים שונים, ואת אש המתבגר קרוע העיניים שכל הזמן אומר: "אה?". ככה ילדים אמורים להעשיר את עצמם?

Reel.com: הסרט מתסכל כיוון שהוא מנסה להיות עמוק ומלא משמעות בכל כוחו, אבל מצליח רק לשעמם. פיקצ`ו המוכר והחביב מקבל המון זמן מסך, אבל זה בא על חשבון הצגת כל מיני פוקימונים חדשים ולא מוכרים שמוצגים רק לשנייה ולא ממש ברור מה ייחודם.

e-online: כל מי שמעל גיל 16 יוכל ליהנות מנמנום נעים בזמן שהילדים שאתו משתאים מהצבעים והקולות. הסרטון הקצר שלפני הסרט עצמו, הוא פשוט פרסומת אחת גדולה למה כדאי לקנות לילדים לכבוד החג, במסווה של שיר פוקימונים עם עלילה.

 

בשבועות הקודמים

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה כמה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

פגוש את ההורים, אקסטזי, יעד סופי

ממערב למזרח, סנאצ`

סוד של אהבה, ההסדר


ראיתם את הסרטים? בואו לכתוב עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by