בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סטלה מאריס כבר לא מרוצים ממויאל 
 
 
תרבות נענע

הגיטריסט של 'סטלה מאריס' תובע מאקו"ם ו'קשת' את התמלוגים שלא שולמו לו בגין הביצוע המחודש של מויאל ל'נר על החלון'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במכתב שנשלח בסוף השבוע לאקו"ם באמצעות עורכי דין, טוען ניק מילר, גיטריסט להקת סטלה מאריס והמלחין של השיר 'נר על החלון' כי זכויותיו כיוצר נפגעו באופן קשה וכי איננו מקבל תמלוגים כלשהם משימוש שנעשה בשיר על-ידי חברת 'הליקון', 'שידורי קשת' ו'טדי הפקות'.

עוד הוא טוען כי העיבוד ללחן בוצע על ידי הפקת 'כוכב נולד' מבלי שאיש מהאחראים מוסיקלית לתוכנית, דאג לקבל את הסכמתו של מילר, שזכויותיו על השיר נרשמו באקו"ם ב-1994. בנוסף, עד כה הושמע השיר מאות ואלפי פעמים בתחנות הרדיו וכקליפ בטלוויזיה; בוצע בהופעות, נמכר כרינגטון והופיע בדיסק וב-די.וי.די של כוכב נולד. הכל מבלי שעד כה הועברו למילר דוחות או תמלוגים כלשהם בגין השמעות אלו ושידור הקליפ האמור.

מילר דורש במכתב ששלח באמצעות באי כוחו מאקו"ם לקבל לידיו תוך 7 ימים, את כל הדוחות המפורטים המתייחסים לסה"כ השמעות השיר.

תגובת אקו"ם לטענות: "השיר בוצע ושודר החל מאוגוסט 2004, חלוקת התמלוגים על המחצית השנייה של 2004 מבוצעת החל ממאי 2005, עם ריכוז כל הדיווחים לקבת התמלוגים מכל אמצעי המדיה. לפיכך מובן מדוע המלחין עדיין לא קיבל תמלוגים כמו כל יתר היוצרים, שמחכים לקבל את התמלוגים המגיעים להם על תקופה זו.

"בקשר לטענותיו על דוחות שלא התקבלו – דוחות על השמעות ומכירות מועברים על פי בקשה או בדיווח תקופתי סדיר עם חלוקת התמלוגים".

בקשר לאי-הסכמתו של מילר לעיבוד מחדש של שירו, נמסר מאקו"ם: "את רשות העיבוד המעבד מקבל ישירות מהמלחין ללא תיווך אקו"ם המלחין רשאי לטעון להפרת זכויותיו כלפי המעבד בלבד. הטענות אינן מופנות למקום הנכון".

מ'קשת' טרם נתקבלה תגובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by