בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים בקולנוע. והשבוע: "מעודדות צמודות"שמאפשר הצצה לעולמן של המעודדות בתיכוני ארצות הברית; "סתיו בניו-יורק" שמפגיש את וינונה ריידר וריצ'ארד גיר ברומן מרגש; ג'יליאן אנדרסון היא אשת חברה ניו-יורקית ב"בית האשליות"; ודרמת מתח ישראלית חדשה, "בסמה מוצ'ו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מעודדות צמודות

מי פה הגבר? מעריצות צמודות
 מי פה הגבר? מעריצות צמודות   
Bring It On

בין ה"טורוס" ,קבוצת מעודדות תיכון מסן-דיאגו, וה"קלוברס" קבוצת מעודדות מתיכון בקומפטון, שוררת יריבות מרה. ה"טורוס" זכתה כבר שש פעמים רצוף בתואר אלופת המדינה, והבנות בהחלט מתכוונות לזכות גם בפעם השביעית. טורנס היא הקפטן של קבוצת ה"טורוס" (קירסטן דאנסט), ואייזיס היא הקפטן של ה"קלוברס" (גבריאל יוניון), שמתמחה בעיקר בסגנון היפ-הופ. שתיהן שאפתניות ולא בוחלות באמצעים כדי לנצח, אבל רק קבוצה אחת תזכה בתואר הנכסף. קומדיית נעורים.
במאי: פייטון ריד (97 דקות, ארצות הברית 2000)
 
Mr. ShowBiz: דיאלוג שנון ומבריק שכמותו לא נשמע מאז "קלולס" (1995). הדמויות אמינות מורכבות ומעניינות. הימנעות מוצלחת מגלישה לסטריאוטיפים בתיאור דמויות הומוסקסואליות או אפרו-אמריקניות ומבדיחות רבות מדי על הפרשות, שמאפיינות את הז`אנר הזה.

Film.Com: סרט הנעורים המלהיב השנון והמצחיק ביותר מזה זמן רב. צוות שחקנים מצוין, בעיקר דאנסט שמצליחה להעביר כל חיוך מזויף של מעודדת, בשלמות מלאכית. הצצה להווי תיכון אמריקאי ולסטריאוטיפ של המעודדת, תוך הבנה עד כמה תחרותי הענף. מומלץ.

Film Journal International: ריד, הבמאי, מצליח ללהטט בכשרון רב בין הדמויות הרבות והקונפליקטים השונים בסרט כך שאין אף רגע דל ומשעמם. הפסקול הקצבי , תורם לאווירה המחשמלת.

 

סתיו בניו-יורק

מיידלע, זה סבא שלך או אבא שלך? סתיו  בניו-יורק
 מיידלע, זה סבא שלך או אבא שלך? סתיו בניו-יורק   
Autumn In New-York

ויל (ריצ`ארד גיר), בעל-מסעדה מצליח, בן 48, כובש, מקסים וקר רוח, עובר מאישה לאישה, ואינו מתכוון או מסוגל להתחייב לאף אחת מהן. אבל אז הוא פוגש את שארלוט (וינונה ריידר), בחורה בת 22, מעצבת כובעים למחייתה. למרות הספקות, ההיסוסים ופער הגילאים, מתפתח בין השניים רומן מרגש, כשמעליהם מרחף צל כבד וסוד שישפיע על שניהם.
במאית: ג`אן שן (106 דקות, ארצות הברית 2000)
 
 

Mr. ShowBiz: חלום שקוף של קלישאות, התפתחויות צפויות, רומנטיקה מאולצת, ודיאלוג מביך לעיתים. זה סרט משעמם, בלשון המעטה. אפשר לצאת לשירותים בשקט, לא תפסידו כלום.
מתי תביא לנו הוליווד סיפורי אהבה בין אנשים נורמליים, כאלה שצריכים לעבוד למחייתם ואין להם זמן לטייל בסנטרל-פארק כל היום.

Film.Com: ריידר בהופעה זוהרת ומגובשת מתמיד. הסצינות הטובות ביותר הן דווקא לא הרומנטיות אלא אלו שבהן מתמודד גיר עם דמות מעברו. אהבה במנהטן מעולם לא נראתה זוהרת יותר, אבל מתי תביא לנו הוליווד סיפורי אהבה שמראים לא רק את הקסם במשך סתיו אחד, אלא את שאר העונות של מערכת היחסים, על המורכבויות והקונפליקטים שלה.

Film Journal International: לזכותו של הסרט יאמר שהוא לא מצניע, מתעלם ומדחיק את נושא הפרשי הגילאים בין הגיבורים, ובהחלט מעלה לדיון את כל הסטריאוטיפים הכרוכים ברומן בין גבר מבוגר לנערה צעירה. צילום מרהיב של ניו- יורק.
 

בית האשליות

היי, איפה פה החייזרים? ג`יליאן אנדרסון בבית האשליות
 היי, איפה פה החייזרים? ג`יליאן אנדרסון בבית האשליות   
The House of Mirth

ניו- יורק, שלהי המאה ה19-. לילי (ג`יליאן אנדרסון) היא בחורה צעירה ממשפחה מכובדת, שהוריה מתו לאחר שהמשפחה פשטה רגל. כעת נותרה לילי בלי רכוש ובלי קרובים, אך ברשותה מאגרים של חן, קסם , שנינות וחוכמה, בהם היא משתמשת כדי לבחור לה בעל ולשמור על מעמדה החברתי. רבים נמשכים אליה , אך אהבתה לעורך הדין העני סלדון (אריק סטולץ), מעוררת את קנאתה של אשת החברה המרשעת ברטה דורסט (לורה ליני) שבסופו של דבר , מצליחה בעזרת המניפולציות, להוליך את לילי לאבדון. דרמה תקופתית.
במאי: טרנס דיוויס (114 דקות, ארצות הברית 2000)
 

Mr. ShowBiz: הסרט מלווה במעין תחושת דממה מסתורית ומותחת שמלווה את סיפור עלייתה ונפילתה של לילי. גיליאן אנדרסון, מגלמת כאן תפקיד תיאטרלי משובח בכשרון ובחן. חבל שאריק סטולץ, מושא אהבתה, משחק כאילו מתוך שינה.

Film.Com: לצעירים שבצופים חוקי התקופה המגולמים בסרט עשויים להיראות מגוחכים: אסור לאישה להיראות לבד עם גבר, איסור חמור על הימורים, אבל אם מניחים את זה בצד, ומקבלים את רוח התקופה, הסרט מהנה, מרגש ומותח.

Film Journal International: מספר סיפור מעניין, מציג דמויות מורכבות וצבעוניות ומציע מסע מרתק בזמן. כימיה מושלמת בין סטולץ ואנדרסון מקנה לסצינות האהבה ביניהם רומנטיקה ולהט.
 

בסמה מוצ'ו

אתה לא ההוא מזהו זה? מוני מושונוב בבסמה מוצ`ו
 אתה לא ההוא מזהו זה? מוני מושונוב בבסמה מוצ`ו   
Besame Mucho

סיפורן של דמויות שוליים המתגוררות בדרום תל אביב ומסתבכות בגניבה של איקונה נוצרית מידי סינדיקט פשע רב-לאומי. אוגוסט (עזרא כפרי) הוא בעל חנות עתיקות שאמור למכור איקונה גנובה של הכנסייה למר תומאס (מייקל סרנה) ובנו קוקו (ראיין ארלי) - ארכי-פושעים מלונדון. חברתו של אוגוסט, לילה (לילה מלקוס), מנהלת רומן מאחורי גבו עם כרמי (כרמל בתו), פושע קטן שרק השתחרר מהכלא . היא מנסה לעזור לחבר שלה ולאלתר (מוני מושונוב), הבוס שלה במועדון הלילה בו היא שרה, לגנוב את האיקונה, למכור אותה ולצאת עם כל הכסף.

חלק מהכסף שנועד לקניית האיקונה מתגלגל לידי בתו של אלתר (שירה פרבר), שנותנת לו אותו כדי שיציל את המועדון הכושל שלו, אבל הוא מעדיף להשקיע את הכסף בהצלת העץ שבחצר ביתה של פיבי (איילה ורטא- לא זאת מ"חברים"), אהובתו. השחקן אייל שכטר מגלם את החבר של הבת של אלתר שיצטרך להחליט אם הוא מאמין יותר בג`ימי הנדריקס או בלבו. תוצאותיה העגומות של הגנבה תשנינה לתמיד את יחסן של הדמויות למושג אהבה.
במאי: יוסף פיצ`חדזה (115 דקות, ישראל 2000)
 
הארץ: רוב הסרט צולם ביפו, מה שמעניק לו תחושה של ריאליזם; אבל בניגוד לסרטים אחרים שמצולמים באזורי עוני הוא לא מוסיף לו גוון סנטימנטלי או פולקלוריסטי. סיפור אהבה מודרני עם אלמנטים הלקוחים מפילם-נואר.

 

בשבועות הקודמים:

ארכיון שווה צפיה, כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה כמה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

בלתי שביר, אחות זרה, טאבו, גויה בבורדו

הגרינץ`, פוקימון2, רחובות מושחתים, אני עצמי אני, היום השישי

פגוש את ההורים, אקסטזי, יעד סופי

ראיתם את הסרטים? בואו לכתוב עליהם בפורום הקולנוע של נענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by